TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ЕУРО 2024: Франција го исполни планот и го освои бодовите против Австрија

Нетпрес - 17.06.2024

Француската фудбалска репрезентација со победа го отвори Европското првенство, во првото коло од групата Д ја совлада Австрија во Дизелдорф со минимални 1:0 (1:0). Пгодокот вреден три бода врусшност беше автогол на Максимилијан Вебер во 38.

ЕУРО 2024: Минимален триумф на Франција над Австрија

Канал5

(Видео) Франција ја победи Австрија со автоголот на несмасниот Вебер

TopSport

ВИДЕО: Мбапе нека ја остави политиката на страна, неверојатно промашување против Австрија!

Gol.mk

Во далечното минато Французите беа задоволни и со тесен пораз од Австрија, сега е обратно

Спортманија

Денеска на Еуро 2024: Да ја видиме моќта на Франција, источно-европско дерби во Минхен

Курир

(Видео) Франција ја победи Австрија со автоголот на несмасниот Вебер

Макфакс

Опсервер 365