TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

АТП: Немаме докази да го казниме Зверев за семејно насилство

Gol.mk - 01.02.2023

Здружението на тениски професионалци (АТП) соопшти дека нема да презема санкции против Александар Зверев, бидејќи нема доволно докази за да се казни германскиот играч за семејно насилство.

Зверев избегна казна од АТП откако поранешната девојка го обвини за насилство

Екипа

АТП не најде докази против Зверев за семејно насилство

Курир

Поранешната девојка го обвинува Зверев за семејно насилство, но АТП вели дека нема докази

TopSport

Поранешната девојка го обвинува Зверев за семејно насилство, но АТП вели дека нема докази

Макфакс

Поранешната девојка го обвинува Зверев за семејно насилство, но АТП вели дека нема докази

MTM

Поранешната девојка го обвинува Зверев за семејно насилство, но АТП вели дека нема докази

Точка

Опсервер Нетпрес Република Независен Во Центар MakPress

ФОТО | Јелена Ѓоковиќ конечно откри каков ѝ е односот со свекрвата

Слободен Печат - 31.01.2023

Долго време се полемизира за односот на Јелена и Дијана Ѓоковиќ , сопругата и мајката на српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ . Генерално, тие имаат почит една за друга, но јавна тајна е дека Дијана неретко има забелешки за Јелена во однос на тоа како ...

Зошто Јелена Ѓоковиќ не го бодреше Ноле во Мелбурн?

Кајгана

Маските паднаа, а Јелена Ѓоковиќ јасно откри што мисли за својата свекрва (фото)

Вистина.мк

Откриено што мисли за свекрвата: Јелена и Дијана Ѓоковиќ не се согласуваат во едно

Женски магазин

(ФОТО) Јелена Ѓоковиќ споделила фотографија од Дијана и Новак: Оставила краток и јасен коментар за својата свекрва!

Екран

Децата морале на училиште: Eве зошто Јелена не беше покрај Ноле во Австралија

Република

„Презедов сè врз мојот грб за да го растоварам Новак“: Јелена Ѓоковиќ искрено за родителството

Убавина и Здравје

Еспресо

„Ѓоковиќ е злосторник кој е подобар од хероите и кој постојано - кука и плаче!“

Sport 1 - 31.01.2023

Триумфот на Новак Ѓоковиќ на неодамнешниот „Австралија опен“ не ја зголеми неговата популарност на овој далечен континент, каде што јавноста во најголем дел е против него, што може да се види преку коментарите на социјалните мрежи, но и коментарите ...

Момент кој не се виде во телевизискиот пренос: Прославата на Ѓоковиќ по последниот поен од вистински агол (Видео)

Дерби

Зошто младите тениски лавови не можат да го запрат Новак Ѓоковиќ?

Независен

Тренерката на Ѓоковиќ со бројот 22 наскоро во продажба, цената е прифатлива за сите фанови на Новак

Спортманија

Зошто младите тенисери уште не му можат ништо на Ѓоковиќ?

Кајгана

Поради Ѓоковиќ…. Рафа Надал ќе добие – шамар!

Спортклуб

Ѓоковиќ доби директно прашање дали е најдобар играч во историјата по 10. титула во Мелбурн, одговорот наиде на голем поздрав (Видео)

Дерби

Сакам да кажам Gol.mk Спортски Спортски Екипа Сител Спортклуб SportMedia

Иванишевиќ: Новак е од друга планета, неговиот мозок работи поинаку

Оff.net - 31.01.2023

„Знаете кога еден претседател ќе посети странска земја и ќе му дадат список од 37.000 работи, средби итн. Новак имаше 37.000 терапии и третмани. 97% од играчите би се повлекле по скенирањето на магнетната резонанца“.

(Видео) Никој не пцуеше повеќе од Иванишевиќ, затоа е мртов ладен на испадите на Ноле

Репортер

(Видео) Еве зошто Иванишевиќ ги сфаќа и трпи пцовките и дерењето на Ѓоковиќ: И „Горан пцуе како кочијаш“, погледнете го урнебесното видео

Еспресо

Иванишевиќ: 97% од тенисерите ќе се повлечеа, но не и Ноле – тој е од друга планета!

Gol.mk

Можеби не знае да се однесува, но мора да се признае дека е од друга планета

Вечер Прес

Еве што се скрие зад врескањето на Ѓоковиќ кон Иванишевиќ: Србинот и Хрватот имаат договор за кој малку се знае (ВИДЕО)

Sport M

Новак и Горан, Србин и Хрват кои можат да бидат пријатели и соработници

Република

Убавина и Здравје

Надал му честиташе на Ѓоковиќ: Неверојатно достигнување

Спортски - 30.01.2023

Рафаел Надал му честиташе на Новак Ѓоковиќ на освоената, рекордна, десетта титула на Австралија Опен. Србинот и Шпанецот имаат две титули повеќе од Роџер Федерер кој се пензионираше, а Надал на Инстаграм му честиташе на големиот ривал Ѓоковиќ.

Надал му честиташе на Ѓоковиќ: Неверојатно достигнување

Бриф

Надал му испрати порака на Ѓоковиќ, откако го достигна по бројот на титули

Канал5

Другата страна на големиот шампион: Ѓоковиќ го одработи најдоброто интервју во Мелбурн (Видео)

Дерби

Рафа не остана покус: Надал му се обрати на Ѓоковиќ (Фото)

Дерби

Надал му честиташе на Ѓоковиќ: Заслужено Ноле, уживај во триумфот

Екипа

Надал и Федерер му го честитаа трофејот од Мелбурн на Ѓоковиќ

Gol.mk

Дерби TopSport Спортманија Спортманија SportMedia Курир Точка Gol.mk