TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Војна меѓу приватните превозници и јавното сообраќајно претпријатие утре ќе го парализира главниот град

24 Вести - 27.11.2022

Војна меѓу приватните превозници и Јавното сообраќајно претпријатие утре ќе го парализира главниот град. Состојбата со јавниот превоз е алармантна - и денеска редуцирани линии, од ЈСП велат редовно за недела но, граѓани чекаа со часови за автобус.

Продолжува хаосот во јавниот градски превоз во Скопје

Телма - 27.11.2022

И утре ќе продолжи хаосот со автобускиот превоз за Скопјани. Цела недела приватните автобуси не возат, а се уште не склучија договор со ЈСП за исплата на долг од над милион ипол евра кој што ги спречува превозниците да ги пуштат автобусите да возат.

Приватниците со 300 лица утре ќе ја блокираат раскрсницата кај Мавровка

Локално

Приватните превозници за утре најавија блокада на крстосницата кај „Мавровка”

Слободен Печат

Приватните превозници утре ќе ја блокираат крстосницата кај Мавровка

Денешен

Приватните превозници утре ќе ја блокираат крстосницата кај „Мавровка“

Р.С.Европа - 27.11.2022

Приватните превозници кои се дел од јавниот автобуски превоз во Скопје утре ќе протестираат со целосно блокирање во сите правци на крстосницата кај Мавровка, односно булеварот „Гоце Делчев“ и булеварот „Крсте Петков Мисирков“.

Приватните превозници утре со 30 автобуси ќе блокираат дел од Скопје

Мета

Приватните автобуски превозници сѐ уште не сообраќаат

24 Вести

Приватниците на протест, ЈСП во гаражи: Нема нафта за градските автобуси

Република - 27.11.2022

Подгответе две рала нерви за утрешниот понеделник. Скопје ќе биде во дополнителен сообраќаен хаос. Додека приватните автобуси на „Слобода превоз“ најауваат дека од 7 часот наутро ќе ја блокираат крстосницата кај „Мавровка“, дознава дека неизвесно е ...

НЕОФИЦИЈАЛНО: МАЛКУ ГОРИВО, МНОГУ ДЕФЕКТИ, ЈСП ПРЕД КОЛАПС! Можно е утре скопјани да останат без јавен градски превоз!

+инфо

Хаос во ЈСП: Нема гориво, има дефекти – Скопје може да остане без превоз

Скопје1

Возачи на ЈСП алармираат дека нема нафта за автобусите

Нетпрес

И утре хаос низ скопските улици, приватните превозници протестираат

Република - 27.11.2022

И утре приватните превозници нема да возат. Тие најавија протест о Скопје, незадоволни од градоначалничката Данела Арсовска поради неисплатени плати. МВР информира дека најавениот протест ќе влијае на сообраќајот во главниот град.

Продолжува хаосот во јавниот превоз, приватните превозници утре на протест

Фокус

Приватните превозници утре со 30 автобуси ќе ја блокираат крстосницата кај „Мавровка“

Канал5 - 27.11.2022

30 приватни автобуси утре ќе ја блокираат една од најфрекветните раскрсници во главниот град. „Слобода превоз“ точно во седум наутро ќе ги паркира автобусите кај Мавровка, најави првиот човек Ленин Јовановски, во знак на револт од игнорантскиот ...

Приватните превозници утре со 30 автобуси ќе ја блокираат крстосницата кај „Мавровка“

МКД

Приватните превозници со 30 автобуси ќе ја блокираат крстосницата кај „Мавровка“

Независен

Приватните превозници утре со 30 автобуси ќе ја блокираат крстосницата кај „Мавровка“

360 степени

Приватните превозници утре со 30 автобуси ќе ја блокираат крстосницата кај „Мавровка“

Сител

Приватните превозници утре со 30 автобуси ќе ја блокираат крстосницата кај „Мавровка“

Фокус

Приватните превозници утре со 30 автобуси ќе ја блокираат крстосницата кај „Мавровка“

Бриф

Курир Press24 24Инфо 24 Вести Либертас Lider Фактор Н.Македонија

Приватните превозници утре на протести.Со 30 автобуси ќе ја блокираат крстосницата кај „Мавровка“

Либертас - 27.11.2022

Приватните превозници вклучени во Јавниот линиски превоз утре ќе протестираат со целосно блокирање во сите правци на крстосницата кај Мавровка, односно булеварот Гоце Делчев и булеварот Крсте Петков Мисирков.

Приватните превозници утре со 30 автобуси ќе ја блокираат крстосницата кај „Мавровка“

Радио МОФ