TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Размислете два пати: Никогаш не ги мијте овие 5 работи со детергент за садови, може да се оштетат

Попара - 23.05.2024

Не е ни чудо што не користиме само детергент за миење садови за миење валкани садови. Релативно е евтин и не зазема премногу простор на кујнскиот пулт. Сепак, иако детергентот за садови е одличен за многу работи, тој не е најдобриот избор за се во ...

Отстранете го бигорот со едно изненадувачко помагало: Веројатно веќе го имате дома

Попара - 22.05.2024

Без разлика дали се работи за славина, туш или мијалник, без разлика колку добро ќе исчистите сè што редовно доаѓа во контакт со вода, со текот на времето сепак ќе се формираат непријатни дамки од бигор.

Рецепт за домашен детергент за перење – едноставен и ефикасен

Порта - 22.05.2024

Подготовката на домашен детергент за перење е многу едноставна, а воедно и добра за околината и за сите оние кои се алергични на купени детергенти. Доброто е што е многу поевтин Состојки: 1 природен билен сапун 3 литри вода голема лажица сода ...

ИСЧИСТЕТЕ ЈА МАШИНАТА ЗА ПЕРЕЊЕ АЛИШТА! Само користете ДВЕ НАМИРНИЦИ и заборавете на бигорот!

Попара - 15.07.2022

Ако вашата машина е полна со бигор и нечистотија, не очајувајте. Веруваме дека поради тоа се случило да ги извадите алиштата и не се испрале добро, па мора да го повторите целиот процес Со помош на овој трик тоа нема да ви се повтори, а целиот ...