TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Зеленски бара цената на руската нафта да биде меѓу 30 и 40 долари

Локално - 26.11.2022

Цената на руската нафта што пристигнува по морски пат треба да биде ограничена на 30 до 40 долари за барел, што е пониско од нивото предложено од Групата седум (Г7), изјави денеска украинскиот претседател Володимир Зеленски.

ЕУ е поделена околу ограничувањето на цената на руската нафта

МКД - 25.11.2022

Владите на Европската Унија останаа поделени околу тоа колку да ја ограничат цената на руската нафта за да ја намалат способноста на Москва да ја финансира воената операција во Украина, а притоа да не предизвикаат глобален шок во снабдувањето со ...

Цената на нафтата остана под 86 долари

ТВ21 - 25.11.2022

ЦЕНИТЕ на нафтата останаа во слабата трговија под нивото од 86 долари, попречени од загриженоста за кинеската побарувачка поради новиот бран коронавирус и претпазливоста на трговците во очекување на договор од западните земји за ограничување на ...

Танкерите имаат нови подлоги рути, но и повеќе трошоци

Денар - 25.11.2022

Војната во Украина повлече нови рути за снабдување со нафта – во потрага по нови пазари, руските компании ги пренасочуваат испораките од Европа во Азија, но тоа ги зголемува трошоците и го продолжува времето на патување на танкерите, пишува во ...

Путин предупреди: ЌЕ ИМА СЕРИОЗНИ ПОСЛЕДИЦИ доколку се ограничи цената на руската нафта

Вечер Прес - 25.11.2022

Рускиот претседател Владимир Путин во телефонски разговор со ирачкиот премиер Мохамед Судани истакна дека може да има сериозни негативни последици за глобалниот енергетски пазар поради обидите на западните земји да воведат ограничувања на цената на ...

ЕЈ Г7, КАПАКОТ НА НАФТАТА ДА БИДЕ 30 ДОЛАРИ ЗА БАРЕЛ! Зеленски има своја идеја како треба да изгледаат санкциите за ...

+инфо - 25.11.2022

Намалувањето на цените е многу важно. Слушаме за 60 или 70 долари. Таквите зборови повеќе звучат како отстапка (кон Русија), предупреди ...

Цената на нафтата остана под 86 долари

4NEWS - 25.11.2022

ЦЕНИТЕ на нафтата останаа во слабата трговија под нивото од 86 долари, попречени од загриженоста за кинеската побарувачка поради новиот бран коронавирус и претпазливоста на трговците во очекување на договор од западните земји за ограничување на ...

ОДЛУКА НА 5 ДЕКЕМВРИ - ЗЕЛЕНСКИ: Цената на руската нафта треба да биде меѓу 30 и 40 долари за барел

Фактор - 26.11.2022

Цената на руската нафта што пристигнува по море треба да биде ограничена на 30 до 40 долари за барел, што е пониско од нивото предложено од Групата седум (Г7), изјави вчера украинскиот претседател Володимир Зеленски.

ПУТИН ПРЕДУПРЕДУВА: Ќе има тешки последици доколку се ограничи цената на руската нафта

Фактор - 26.11.2022

Рускиот претседател Владимир Путин во телефонски разговор со ирачкиот премиер Мохамед Судани посочи дека може да има тешки негативни последици за светскиот енергетски пазар поради обидите на западните земји да воведат ограничувања на цената на ...

Зеленски:Цената на руската нафта да биде меѓу 30 и 40 долари за барел

Вечер Прес - 26.11.2022

Цената на руската нафта која доаѓа по морски пат би требало да биде ограничена по барел, што е пониско од нивоата кои ги предложи Групата 7, изјави денес претседателот на Украина Володимир Зеленски.