TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Приведен малолетен разбојник од Штип

+инфо - 13.01.2021

Тој денеска околу 11:50 часот на улицата „Сутјеска“ пред влезот на градскиот пазар во Штип, физички ја нападнал З.М.(65) од Штип и насилно и го одзел паричникот. Полициски службеници од Полициската станица Штип денеска во 12:30 часот по преземени ...

Полицијата лиши од слобода малолетен штипјанец, кој и’ украл паричник на своја сограѓанка

ММС - 13.01.2021

Полицијата лишила од слобода малолетник од Штип кој нападнал своја шеесет и петгодишна сограѓанка – соопшти денеска МВР. Полицијата го лишила од слобода седумнаесетгодишниот штипјанец денеска попладне, откако претходно на ул.

Приведен разбојник од Штип

Курир - 13.01.2021

На 13.01.01.2021 во 12.30 часот по преземени мерки и активности, полициски службеници од Полициската станица Штип го лишиле од слобода М.З.(17) од Штип, затоа што околу 11.50 часот на ул.„Сутјеска“ пред влезот на градскиот пазар во Штип, физички ја ...

Приведен малолетник од Штип - физички нападнал и ограбил жена

Сител - 13.01.2021

На 13.01.01.2021 во 12.30 часот по преземени мерки и активности, полициски службеници од Полициската станица Штип го лишиле од слобода М.З.(17) од Штип, затоа што околу 11.50 часот на ул.„Сутјеска“ пред влезот на градскиот пазар во Штип, физички ја ...

Малолетник нападнал и ограбил жена на пазар во Штип

Макфакс - 13.01.2021

Малолетник од Штип приведен за напад врз жена и кражба, што се случило денеска пред влезот на градскиот пазар во Штип. „ Полициски службеници од Полициската станица Штип го лишиле од слобода М.З.(17) од Штип, затоа што околу 11.50 часот на ул.

Малолетник нападнал и ограбил жена на пазар во Штип

Вечер - 13.01.2021

Малолетник од Штип приведен за напад врз жена и кражба, што се случило денеска пред влезот на градскиот пазар во Штип. „ Полициски службеници од Полициската станица Штип го лишиле од слобода М.З.(17) од Штип, затоа што околу 11.50 часот на ул.

Уапсен штипски малолетник, ограбил и претепал сограѓанка

24Инфо - 13.01.2021

На 13.01.01.2021 во 12.30 час от по преземени мерки и активности, полициски службеници од Полициската станица Штип го лишиле од слобода М.З.(17) од Штип, затоа што околу 11.50 часот на ул.

Уапсен малолетник од Штип - на пазар нападнал постара жена и ѝ го земал паричникот

Press24 - 13.01.2021

Министерството за внатрешни работи информираше дека вчера во 12:30 часот по преземени мерки и активности, полициски службеници од Полициската станица Штип го лишиле од слобода 17-годишниот М.З. од Штип, затоа што околу 11.50 часот на ул.

Приведен разбојник од Штип кој насилно одзел паричник од сограѓанка

Вечер Прес - 13.01.2021

Полициски службеници од Полициската станица Штип денеска во 12:30 часот по преземени мерки и активности го лишија од слобода М.З.(17) од Штип кој насилно и одзел паричник на 65-годишна штипјанка.

Приведен разбојник од Штип кој насилно одзел паричник од сограѓанка

iPortal - 13.01.2021

Полициски службеници од Полициската станица Штип денеска во 12:30 часот по преземени мерки и активности го лишија од слобода М.З.(17) од Штип кој насилно и одзел паричник на 65-годишна штипјанка.

Малолетник нападнал и ограбил жена на пазар во Штип

Н.Македонија - 13.01.2021

Малолетник од Штип приведен за напад врз жена и кражба, што се случило денеска пред влезот на градскиот пазар во Штип. – Полициски службеници од Полициската станица Штип го лишиле од слобода М.З.(17) од Штип, затоа што околу 11:50 часот на ул.

Малолетник украл паричник, полицијата го фати и го врати кај сопственичката

МКД - 13.01.2021

Министерството за внатрешни работи информираше дека вчера во 12:30 часот по преземени мерки и активности, полициски службеници од Полициската станица Штип го лишиле од слобода 17-годишниот М.З. од Штип, затоа што околу 11.50 часот на ул.

Уапсен тинејџер-разбојник од Штип, ограбил повозрасна сограѓанка што одела на пазар

А1 On - 13.01.2021

Полициски службеници од Полициската станица Штип денеска во 12:30 часот по преземени мерки и активности го лишија од слобода М.З.(17) од Штип кој насилно и одзел паричник на 65-годишна штипјанка.

Приведен разбојник од Штип кој насилно одзел паричник од сограѓанка

Опсервер - 13.01.2021

Полициски службеници од Полициската станица Штип денеска во 12:30 часот по преземени мерки и активности го лишија од слобода М.З.(17) од Штип кој насилно и одзел паричник на 65-годишна штипјанка.

Приведен разбојник од Штип

MakPress - 13.01.2021

На 13.01.01.2021 во 12.30 часот по преземени мерки и активности, полициски службеници од Полициската станица Штип го лишиле од слобода М.З.(17) од Штип, затоа што околу 11.50 часот на ул.„Сутјеска“ пред влезот на градскиот пазар во Штип, физички ја ...

17 годишен Штипјанец насилно одзел паричник од сограѓанка

MakPress - 14.01.2021

Полициски службеници од Полициската станица Штип денеска во 12:30 часот по преземени мерки и активности го лишија од слобода М.З.(17) од Штип кој насилно и одзел паричник на 65-годишна штипјанка.