TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Хан назначен за трет мандат во идната Европска комисија

1tv - 12.07.2019

Сегашниот еврокомесар за проширување и соседска политика, Јоханес Хан, беше назначен од австриската Влада за уште еден мандат во идниот состав на Европската комисија. Секоја земја членка на Европската унија именува еден кандидат за еврокомесар кој ...

Велосипедист го нападна Јоханес Хан и му се закани со шлаканица

А1 On - 11.07.2019

Европскиот комесар за проширување и соседска политика Јоханес Хан имаше непријатно искуство во Виена кога велосипедист налета на него, а потоа му се закани дека ќе му удри шлаканица. Според пишувањето на виенски „Курир“ велосипедистот му се заканил ...

Велосипедист налетал на Хан и му се заканил дека ќе му удри шлаканица

Макфакс - 11.07.2019

Европскиот комесар за проширување, Јоханес Хан имаше непријатно искуство во Виена, кога еден велосипедист најпрво налетал на него, а потоа му се заканил дека ќе го удри со шлаканица. Според виенски „Курир“ , велосипедистот му се заканил на Хан дека ...

Инцидент во Виена: Велосипедист го нападнал Јоханес Хан и му рекол – ќе добиеш шлаканица!

Точка - 11.07.2019

Европскиот комесар за проширување и соседска политика Јоханес Хан имаше непријатно искуство во Виена откако на него најпрвин налета забрзан велосипедист, а потоа му се закани и дека ќе му удри шлаканица.

НЕПРИЈАТНОСТИ ЗА ЈОХАНЕС ХАН ВО ВИЕНА: Велосипедист налетал на него, па сакал и да го шамара!

Слободен Печат - 11.07.2019

Инцидентот се случил покрај катедралата Штефандсон. Европскиот комесар за проширување Јоханес Хан имал непријатно искуство во Виена каде еден велосипедист прво налетал на него, а потоа му се заканил дека ќе му влепи шамар.

Хан назначен за трет мандат во идната Европска комисија

+инфо - 12.07.2019

Сегашниот еврокомесар за проширување и соседска политика, Јоханес Хан, беше назначен од австриската Влада за уште еден мандат во идниот состав на Европската комисија. Секоја земја членка на Европската унија именува еден кандидат за еврокомесар кој ...

Велосипедист налетал на Хан и му се заканил дека ќе му удри шлаканица

24Инфо - 11.07.2019

Европскиот комесар за проширување, Јоханес Хан, имаше непријатно искуство во Виена, кога еден велосипедист најпрво налетал на него, а потоа му се заканил дека ќе го удри со шлаканица. Според виенски „Курир“ , велосипедистот му се заканил на Хан дека ...

Хан назначен за трет мандат во идната Европска комисија

Република - 12.07.2019

Сегашниот еврокомесар за проширување и соседска политика, Јоханес Хан, беше назначен од австриската Влада за уште еден мандат во идниот состав на Европската комисија. Секоја земја членка на Европската унија именува еден кандидат за еврокомесар кој ...

Хан имал „блиска средба“ со велосипедист – за малку не добил шлаканица

Expres - 11.07.2019

Европскиот комесар за проширување, Јоханес Хан, имаше непријатно искуство во Виена, кога еден Велосипедист со голема брзина налетал на Јоханес Хан, а наместо да се извину му се заканил со шлаканица, јавува виенски „Курир“.

Хан назначен за трет мандат во идната Европска комисија

Курир - 12.07.2019

Сегашниот еврокомесар за проширување и соседска политика, Јоханес Хан, беше назначен од австриската Влада за уште еден мандат во идниот состав на Европската комисија. Секоја земја членка на Европската унија именува еден кандидат за еврокомесар кој ...

Хан именуван за трет мандат во идната Европска комисија

Нетпрес - 12.07.2019

Сегашниот еврокомесар за проширување и соседска политика, Јоханес Хан, беше назначен од австриската влада за уште еден мандат во идниот состав на Европската комисија. Секоја земја членка на Европската унија именува еден кандидат за еврокомесар кој ...

Хан назначен за трет мандат во идната Европска комисија

Сител - 12.07.2019

Сегашниот еврокомесар за проширување и соседска политика, Јоханес Хан, беше назначен од австриската Влада за уште еден мандат во идниот состав на Европската комисија. Секоја земја членка на Европската унија именува еден кандидат за еврокомесар кој ...

Хан назначен за трет мандат во идната Европска комисија

Бриф - 12.07.2019

Сегашниот еврокомесар за проширување и соседска политика, Јоханес Хан, беше назначен од австриската Влада за уште еден мандат во идниот состав на Европската комисија. Секоја земја членка на Европската унија именува еден кандидат за еврокомесар кој ...

Хан останува во ЕК, Австрија го номинираше за трет мандат

Нова ТВ - 12.07.2019

Сегашниот еврокомесар за проширување и соседска политика, Јоханес Хан, беше назначен од австриската Влада за уште еден мандат во идниот состав на Европската комисија. Секоја земја членка на Европската унија именува еден кандидат за еврокомесар кој ...

Австриската влада го назначи Јоханес Хан за трет мандат во идната Европска комисија

Слободен Печат - 12.07.2019

Австриската канцеларка вчера официјално го номинираше Јоханес Хан за уште еден мандат. Сегашниот еврокомесар за проширување и соседска политика, Јоханес Хан, беше назначен од австриската Влада за уште еден мандат во идниот состав на Европската ...

Хан назначен за трет мандат во идната Европска комисија

24Инфо - 12.07.2019

Сегашниот еврокомесар за проширување и соседска политика, Јоханес Хан, беше назначен од австриската Влада за уште еден мандат во идниот состав на Европската комисија. Секоја земја членка на Европската унија именува еден кандидат за еврокомесар кој ...

Хан назначен за трет мандат во идната Европска комисија

Независен - 12.07.2019

Сегашниот еврокомесар за проширување и соседска политика, Јоханес Хан, беше назначен од австриската Влада за уште еден мандат во идниот состав на Европската комисија. Секоја земја членка на Европската унија именува еден кандидат за еврокомесар кој ...

Хан назначен за трет мандат во идната Европска комисија

Локално - 12.07.2019

Сегашниот еврокомесар за проширување и соседска политика, Јоханес Хан, беше назначен од австриската Влада за уште еден мандат во идниот состав на Европската комисија. Секоја земја членка на Европската унија именува еден кандидат за еврокомесар кој ...

Хан назначен за трет мандат во идната Европска комисија

Опсервер - 12.07.2019

Сегашниот еврокомесар за проширување и соседска политика, Јоханес Хан, беше назначен од австриската Влада за уште еден мандат во идниот состав на Европската комисија. Секоја земја членка на Европската унија именува еден кандидат за еврокомесар кој ...

Австрија го назначи Јоханес Хан за трет мандат во идната Европска комисија

ТВ21 - 12.07.2019

Јоханес Хан, сегашниот еврокомесар за проширување и соседска политика, од страна на владата на Австрија беше назначен за уште мандат во идниот состав на Европската комисија. Секоја земја членка на Европската унија именува еден кандидат за ...

Ќе добие ли Хан уште еден мандат во ЕК?

Expres - 12.07.2019

Австриската канцеларка вчера официјално го номинираше сегашниот еврокомесар за проширување, Јоханес Хан за уште еден мандат во Европската Комисија. Доколку Европскиот парламент потврди, ова ќе биде третпат по ред Јоханес Хан да биде европски комесар.

ЕУ: Хан кандидиран за трет мандат за еврокомесар

Денешен - 12.07.2019

Сегашниот еврокомесар за проширување и соседска политика, Јоханес Хан, беше назначен од австриската Влада за уште еден мандат во идниот состав на Европската комисија. Секоја земја членка на Европската унија именува еден кандидат за еврокомесар кој ...

Хан предложен за трет мандат како Еврокомесар

Алсат-М - 12.07.2019

Австрија го назначи досегашниот еврокомесар за проширување и соседска политика, Јоханес Хан, за уште еден мандат во идниот состав на Европската комисија. Австриецот беше комесар за регионална политика во втората Комисија на Жозе Мануел Баросо, и ...

Хан со уште еден мандат како еврокомесар за проширување ?

Магазин - 12.07.2019

Сегашниот еврокомесар за проширување и соседска политика, Јоханес Хан, беше назначен од австриската Влада за уште еден мандат во идниот состав на Европската комисија. Секоја земја членка на Европската унија именува еден кандидат за еврокомесар кој ...

Европарламентот го има последниот збор: Хан во трка за нов мандат како Комесар за проширување

PressingTV - 12.07.2019

Сегашниот еврокомесар за проширување и соседска политика, Јоханес Хан, беше назначен од австриската Влада за уште еден мандат во идниот состав на Европската комисија. Секоја земја членка на Европската унија именува еден кандидат за еврокомесар кој ...

Хан назначен за трет мандат во идната Европска комисија

Телма - 12.07.2019

Сегашниот еврокомесар за проширување и соседска политика, Јоханес Хан, беше назначен од австриската Влада за уште еден мандат во идниот состав на Европската комисија. Секоја земја членка на Европската унија именува еден кандидат за еврокомесар кој ...

Хан назначен за трет мандат во идната Европска комисија

А1 On - 12.07.2019

Сегашниот еврокомесар за проширување и соседска политика, Јоханес Хан, беше назначен од австриската Влада за уште еден мандат во идниот состав на Европската комисија. Секоја земја членка на Европската унија именува еден кандидат за еврокомесар кој ...

Хан назначен за трет мандат во идната Европска комисија

Канал5 - 12.07.2019

Сегашниот еврокомесар за проширување и соседска политика, Јоханес Хан е назначен од австриската влада за уште еден мандат во идниот состав на Европската комисија. Секоја земја членка на Европската унија именува еден кандидат за еврокомесар кој потоа ...

Хан назначен за трет мандат во идната Европска комисија

Либертас - 12.07.2019

Сегашниот еврокомесар за проширување и соседска политика, Јоханес Хан, беше назначен од австриската Влада за уште еден мандат во идниот состав на Европската комисија. Секоја земја членка на Европската унија именува еден кандидат за еврокомесар кој ...

Хан назначен за трет мандат во идната Европска комисија

Press24 - 12.07.2019

Сегашниот еврокомесар за проширување и соседска политика, Јоханес Хан, беше назначен од австриската Влада за уште еден мандат во идниот состав на Европската комисија. Секоја земја членка на Европската унија именува еден кандидат за еврокомесар кој ...

Хан назначен за трет мандат во идната Европска комисија

MakPress - 12.07.2019

Сегашниот еврокомесар за проширување и соседска политика, Јоханес Хан, беше назначен од австриската Влада за уште еден мандат во идниот состав на Европската комисија. Секоја земја членка на Европската унија именува еден кандидат за еврокомесар кој ...

Хан назначен за трет мандат во идната Европска комисија

Алфа - 12.07.2019

Сегашниот еврокомесар за проширување и соседска политика, Јоханес Хан, беше назначен од австриската Влада за уште еден мандат во идниот состав на Европската комисија. Секоја земја членка на Европската унија именува еден кандидат за еврокомесар кој ...