TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Емотивна вечер на „Ла Бомбоњера“, Бока и Њуелс се простија од „својот“ Марадона (ВИДЕО)

Дриблинг - 30.11.2020

Бока Јуниорс го совлада Њуелс Олд Бојс со 2-0 во меч во кој резултатот на пресметката на двата поранешни клубови на Диего Марадона остана во втор план во емотивната вечер на култната „Ла Бомбоњера“.

Големи емоции на Ла Бомбонера, ќерката на Марадона плачеше кога играчите дојдоа пред неа да прослават гол (ВИДЕО)

24Фудбал - 30.11.2020

Омилениот клуб на Марадона, Бока Јуниорс синоќа со 2-0 го победи Њувелс Олд Бојс, во мечот се беше во знакот на Диего, а најемотивниот момент се случи кога беше постигнат првиот погодок. Во 12.

Легендардниот Марадона е погребан без срце – Еве што се случи со истото

Нане - 30.11.2020

Целиот свет, особено светот на фудбалот е обвиткан во тага откако пристигна веста дека почина фудбалската легенда Диего Армандо Марадона. Тој беше погребан изминатиот Петок, утрото по традиционалната церемонија, но аргентинската ѕвезда беше ...

Емотивната вечер на „Бомбоњера“, духот на Диего е сè уште жив, но навивачите беа загрижени за реакцијата на Тевез! ...

Sport M - 30.11.2020

Судбината сакаше неговите два поранешни клуба, Бока јуниорс и Њуелс Олд Бојс, да се сретнат на крајот на неделата во која почина Диего Марадона, на познатата „Бомбоњера“. Воведувањето на натпреварот се случи во многу емотивно збогување од ...

Фудбалерите на Бока Јуниорс ја расплакаа ќерката на Марадона со прекрасен гест (ВИДЕО)

Sport 1 - 30.11.2020

Бока Јуниорс синоќа на „Ла Бомбонера“ го совладаа тимот на Њуелс Олд Бојс со 2-0. По постигнувањето на првиот гол, што го постигна Кардона директно од слободен удар, сите фудбалери на домашниот тим отидоа до ложата на Диего Армандо Марадона.

(ВИДЕО) И каменот би плачел на стадионот во Бока: Ќерката на Марадона во солзи

Спортклуб - 30.11.2020

Аргентина сè уште жали по Диего Марадона. Марадона почина во средата, а во Аргентина беше прогласен тридневен жалост. Бока јуниорс синоќа ги совлада Њуелс Олд Бојс со 2-0 и тоа беше дуел помеѓу двата поранешни клуба на Марадона.

Ќерката на Марадона во солзи го гледаше мечот помеѓу двата поранешни клуба на Диего

Спортски - 30.11.2020

Aргентина се уште тагува по Диего Марадона. Марадона почина во средата, а во Аргентина се прогласи тридневна жалост. Бока Јуниорс вчера славеше против Њуелс Олд Бојс, тоа беше дуел на два поранешни клуба на Диего.

Ќерката на Марадона во солзи, Тевез не можеше да игра: Неговата Бомбоњера се прости од Диего!

Во Центар - 30.11.2020

Многу емотивни сцени пред мечот Бока јуниорс и Њуелс олд бојс. Откако скоро сите официјално се збогуваа со Диего Армандо Марадона, кој неодамна почина на 60-годишна возраст, на ред дојде Бока јуниорс – клубот кој му беше скоро сè на Ел Пибе (покрај ...

ВИДЕО: Неверојатно, Меси постигна скоро ист гол како Марадона!

Слободен Печат - 30.11.2020

Целиот фудбалски свет се збогува со великанот Диего Армандо Марадона, а се чини дека ретко кој успеал да го направи тоа симболично како Лионел Меси. Капитенот на Барселона, Лионел Меси постигна гол на натпреварот против Осасуна во „Ла Лига“ , а ...

Емотивно видео на „Ла Бомбонера“: Играчите на Бока голот го посветија на Марадона пред очите на неговата ќерка (Видео)

Дерби - 30.11.2020

Екипата на Бока Јуниорс вчера го одигра својот прв натпревар по веста за трагичната смрт на нивниот поранешен фудбалер и голем навивач, легендарниот Диего Армандо Марадона. Судбината сакаше Бока да игра против уште еден поранешен тим на Марадона, ...

Најтешкиот гол на Бомбонера пред ќерката на Диего

Оff.net - 30.11.2020

Во меч на два поранешни клуба на Марадона во аргентинската Примера Дивизион, Бока со 2-0 го победи Њуелс Олс Бојс. Едвин Кардона ги постигна двата гола кои играчите му ги посветија на Диего пред ќерка ...

ВИДЕО: Духот на Марадона живее, аплаузи предизвикаа солзи на ќерката Далма

Gol.mk - 30.11.2020

Бока Јуниорс победи на првиот натпревар по смртта на легендарниот Диего Армандо Марадона. Со два гола тимот од Буенос Аирес славеше над Њуелс Олд Бојс, што е уште една поранешна екипа на аргентинскиот фудбалски феномен.

Се огласи и личниот доктор на Марадона: „Да, Диего ме избрка, беше гневен, како да не сакаше да живее, но…“

Екипа - 30.11.2020

Аргентинското обвинителство покрена истрага против личниот доктор на Диего Армандо Марадона, во текот на вчерашниот ден извршувајќи рација во неговиот дом и приватната клиника како прецизно би се испитале причините за смртта на легендарниот ...

Емотивна вечер на „Ла Бонбонера“, играчите со дресови Марадона, ќерката Далма во солзи (ВИДЕО)

SportMedia - 30.11.2020

Бока Јуниорс го одигра првиот меч откако почина легендарниот Диего Армандо Марадона. Емоциите беа присутни, иако овој напревар се играше пред празни трибини поради пандемијата на коронавирусот. Да имаше навивачи, сигурно емоциите ќе беа огромни.

Дресот со кој Меси го прослави голот навистина го носел Диего

Спортски - 30.11.2020

Дресот од Њуелс Олд Бојс кој Лионел Меси го носеше под својот во текот на мечот со Осасуна бил баш оној кој го носел Марадона. Не е во прашање реплика или дрес кој Меси го носеше кога и самиот играше за Њуелс, туку вистинскиот дрес на Диего Марадона ...

„Диего умре сам, зашто го опкружија предавници и ку*ви!“

Sport 1 - 30.11.2020

Легендарниот физиотерапевт на Аргентина од Мундијалот во 1986 година, кога Диего Марадона ги предводеше „гаучосите“ до светската титула, му бил еден од најблиските пријатели на аргентинскиот фудбалски бог, ама во последните години немале контакт ...

Многу емоции на „Ла Бомбонера“: Погледнете како фудбалерите на Бока прославуваа пред ќерката на Марадона (ВИДЕО)

Екипа - 30.11.2020

Бока јуниорс го одигра првиот натпревар по смртта на клупската легенда Диего Марадона и со 2-0 победи против Њуелс Олд Бојс, уште еден поранешен клуб на аргентинскиот ас. Се на „Ла Бомбонера“ беше во знакот на Марадона кој во средата почина на ...

Личниот доктор на Марадона: Вистина е, Диего ме избрка од неговиот дом, но…..

Дерби - 30.11.2020

Смртта на Диего Армандо Марадона предизвика многу болка и тага во аргентинската спортска јавност, но дефинитивно, никој не очекуваше дека неговите последни денови од животот ќе бидат предмет за расправа во негативна конотација, бидејќи веќе отворено ...

Марадона починал со само 100.000 долари на својата сметка

Вечер Прес - 30.11.2020

Во моментот кога починал, Диего Армандо Марадона имал само 100.000 долари на својата сметка, пишува „Кориере дела Сера“. Поголемиот дел од парите Марадона ги има потрошено на раскошниот и неодговорниот живот.

„Итно откопајте го Диего“!

Канал5 - 30.11.2020

Овој човек бара итно да се извади погребаното тело на марадона, а причината е многу важна! Деветнаесетгодишниот Сантијаго Лара, преку својот адвокат, побара да се ексхумира телото на Диего Армандо Марадона за помалку од 24 часа откако беше положено ...

Премногу емоции на „Ла Бомбоњера“: Играа двата клуба на Марадона, ќерка му Далма од неговото место гледаше како Бока ...

Спортманија - 30.11.2020

Бока јуниорс и Њуелс олд бојс ги одмерија силите во преименуваниот аргентински Куп, Копа Диего Марадона На „Ла Бомбоњера“ ноќеска беше тажно како никогаш досега. Двата последни клуба на Диего Марадона во блескавата кариера, Бока јуниорс и Њуелс олд ...

Докторот кого го обвинија за смртта на Марадона: Правев и невозможни работи за него, ама тој...

Sport 1 - 30.11.2020

Леополдо Луке, лекарот кој се грижеше за здравјето на трагично починатата аргентинска легенда Диего Марадона, се соочува со обвинение за негрижа и лошо лекување, па вчера полициска рација имаше во неговата куќа и во клиниката каде работи.

Вака Марадона лумпуваше со трубачи на сплав во Белград

Таратур - 30.11.2020

Светот, особено оној фудбалскиот, сè уште тагува и жали заради заминувањето на најголемата фудбалска легенда Диего Армандо Марадона. Во тој контекст, од сите страни на светот се редат сеќавања, спомени и незаборавни моменти за славниот фубалер, како ...

Барса ќе плати 3.000 евра за прославата на Меси

SportMedia - 30.11.2020

Лионел Меси својот гол против Осасуна го посвети на легендарниот сонародник, Диего Марадона. Тој го соблече дресот под кој беше „десетката“ на Марадона од “Newell’s Old Boysa”. Оваа прослава ќе ја чини Барселона 3000 евра, бидејќи според правилата ...

Потресна вест за Марадона откриена во Аргентина!

Акцент - 30.11.2020

Фудбалската легенда Диего Марадона беше погребан во петокот наутро по приватна церемонија, но неговото тело, положено во ковчегот, било без срцето на славниот Аргентинец, пишува авторитетниот локален весник „Кларин“.

Рација во домот и болницата на хирургот кој го оперираше Марадона

Спортманија - 30.11.2020

Обвинителството покрена истрага против Леополдо Луке Обвинителството во Аргентина покрена истрага против неврохирургот Леополдо Луке, кој ја вршеше операцијата на Диего Марадона на почетокот од ноември.

Куман горд на Меси: Ова се работи на голем играч!

Дерби - 29.11.2020

Барселона славеше над Осасуна со 4-0, а средбата ја одбележа Лионел Меси со одличниот погодок во вториот дел кој му го посвети на неговиот сонародник Диего Армандо Марадона кој пред неколку денови неочекувано почина во Буенос Аирес.

Лекарот на Марадона го „правел невозможното“ за „невозможниот“ пациент

Нетпрес - 29.11.2020

Леополдо Луке, личниот лекар на Доего Марадона, против кого се води истрага за небрежност по смртта на еден од најдобрите фудбалери во историјата, изјави во неделата дека „правел сѐ што можел, па и невозможното“ за пациентот кој „правеше што ќе ...

Лекарот на Марадона: Правев сè за Диего, дури и невозможното, а тој правеше што сакаше…

Sport M - 29.11.2020

Леополдо Луке, личен лекар на Диего Марадона е под истрага по смртта на светската фудбалска sвезда, тој изјави дека „правел се што може, па дури и невозможно“ за пациент кој „правел што сакал“.

Се истражува смртта на Марадона, полицијата ги претресе домот и клиниката на неговиот лекар

Канал5 - 29.11.2020

Аргентинското обвинителство одлучи да ги истражи околностите за смртта на Диего Армандо Марадона и нареди да се претресе куќата на неговиот личен лекар, извести канцеларијата на локалниот обвинител.

Полицијата изврши претрес во домот на лекарот на Марадона

Sport M - 29.11.2020

Истражителите земале изјави од роднините на Марадона, соопшти обвинителството на Сан Исидора. Аргентинската полиција во неделата изврши претрес во куќата и канцеларијата на личниот лекар на Марадона, како дел од истрагата за причините за смртта на ...

Фудбалерка со протест: „Не сакам да оддадам почит за Марадона – насилник, манијак“

Екипа - 29.11.2020

Додека целиот свет оддава почит на аргентинскиот ас Диего Армандо Марадона кој почина на 60-годишна возраст, шпанска фудбалерка одби да даде признание со едноминутен молк за, како што рече, докажан насилник над жените.

Бурната ноќ на Марадона и Ванда: Се „тресеше“ креветот… ?

СуперСпорт - 29.11.2020

Диего Марадона во текот на својот живот имал многу убави жени, а една од нив била Ванда Нара, сопругата на Мауро Икарди со кого немале баш најдобар однос. Марадона неколку пати кажа дека напаѓачот на ПСЖ за него не е меѓу живите, зашто го предал ...

Барселона ќе биде казнета поради Меси

Спортманија - 29.11.2020

Голот против Осасуна го прослави така што го соблече својот дрес и го истакна дресот со број 10 од Њуелс олд бојс, кој своевремено го носеше Марадона Барселона ќе биде казнета со 3.000 евра од дисциплинскат комисија на Ла Лига поради капитенот ...

Фото: Меси во дресот на Марадона се прости од својот идол

Канал5 - 29.11.2020

Шпанскиот фудбалски гигант Барселона во дуелот од 11 коло во Примера убедливо со 4-0 ја совлада Осасуна. Мечот на Ноу Камп го одбележа капитенот на Барса, аргентинскиот волшебник Лионел Меси.

Ни судијата не сакал да му даде жолт на Меси, но такви се правилата

Спортклуб - 29.11.2020

Барселона денеска на свој терен ја совлада Осасуна 4:0, а мечот го одбележа Лионел Меси. Аргентинецот беше особено мотивиран на денешниот натпревар, а причината беше смртта на Диего Армандо Марадона, неговиот идол и некогашен селектор во ...

„Марадона беше насилник и манијак и не ја заслужува мојата почит!“ (ФОТО)

Sport 1 - 29.11.2020

Изминативе неколку дена речиси на сите фудбалски натпревари низ цел свет има минута молчење во чест на Диего Армандо Марадона, кој почина во средата на 60-годишна возраст. Една фудбалерка од Шпанија предизвика големо внимание откако за време на ...

Не сите го сакаат Марадона: Нема да му оддадам чест на силувач и педофил!

Спортманија - 29.11.2020

Фудбалерката на Виаjес протестираше за време на едноминутниот молк во чест на починатата аргентинска легенда Фудбалерката на шпанскиот клуб Виајес, Паула Дапена, протестираше за време на едноминутниот молк во чест на починатата аргентинска легенда, ...

Фудбалер на Црвена Звезда постигна гол во стилот на Марадона (ВИДЕО)

Sport 1 - 29.11.2020

Црвена Звезда го победи Рад со 3-0 во рамки на српската фудбалска лига, а во центарот на вниманието е голетерот Милан Павков. Голгетерот на белграѓани го постигна првиот гол за својот тим и тоа на нерегуларен начин.

ФОТО: Се беше во знакот на Марадона, Меси за малку ќе ја повтореше „Божјата рака“

Sport M - 29.11.2020

Лионел Меси на денешниот меч на кој Барселона славеше со 4:0, постигна гол кој на посебен начин го посвети на неговиот идол, Диего Армандо Марадона, кој почина од срцев удар во средата. Освен поради прославата на голот, Меси и поради друг момент ...

Аргентинското обвинителство отвори истрага за смртта на Марадона

Фактор - 29.11.2020

Аргентинското обвинителство одлучи да ги испита околностите за смртта на фудбалската ѕвезда Диего Марадона и нареди претрес во куќата на неговиот личен лекар, соопшти локалното обвинителство. Марадона почина во средата на шеесет години од срцев удар.

Познато е што судијата му рече на Меси кога му даде жолт картон за соблекувањето на дресот

Sport M - 29.11.2020

Барселона денес ја победи Осасуна со 4:0 на домашен терен, а натпреварот го одбележа Лионел Меси. Меси постигна одличен погодок во 73. минута за 4:0, а потоа реши да му го посвети на Диего Марадона.

„Не сакам да му оддадам почит на насилникот и манијак – Марадона!“ ?

СуперСпорт - 29.11.2020

Цел свет му се поклони на фудбалскиот бог од Аргентина, Диего Марадона, кој почина во средата од срцев удар, но една девојка одби да го направи тоа. Паула Дапен реши да не му оддаде почит на Марадона и порача дека тој бил насилник и манијак, на кој ...

Истрага за смртта на Марадона: Претреси во домот и клиниката на неговиот лекар

360 степени - 29.11.2020

Лекарот на Марадона e под истрага заради можно убиство од небрежност Полицијата во Аргентина изврши претрес во куќата и приватната клиника на Леополдо Луке, докторот на легендарниот фудбалер Диего Марадона кој во средата почина од срцев удар во ...

ВИДЕО: Поради прославата на Меси во чест на Марадона, Барселона ќе плати казна од 3000 евра

Sport M - 29.11.2020

Барселона ја совлада Осасуна со 4:0. Последниот гол беше дело на Лионел Меси кој навистина постигна прекрасен гол, иако најубавиот го постигна Антоан Гризман. Погодокот Меси го посвети на легендарниот Диего Армандо Марадона.

Отворена истрага за смртта на Марадона, полицијата ги претресе домот и клиниката на неговиот лекар

Сакам да кажам - 29.11.2020

Аргентинските обвинители покренаа истрага за смртта на Диего Армандо Марадона и извршија претрес во куќата и клиниката на неговиот лекар Леополдо Луке. Тие се обидуваат да утврдат дали имало небрежност во лекувањето на еден од најголемите фудбалери ...

Новинарот кој прв дозна за смртта на Марадона: „Таа прва приказна е сомнителна, мојот извор ми го рече тоа“

Sport M - 29.11.2020

Новинарот на аргентинскиот Кларино, Цулио Чајапета, прв ја објави веста за смрдеата на Диего Марадона. Тој истакнува дека проверил двапати за да се увери, но дека немал сила да напише ниту еден ред за тажната вест.

Што му кажа судијата на Меси за жолтиот картон поради дресот во чест на Марадона? ?

СуперСпорт - 29.11.2020

Барселона славеше на домашен терен со 4-0 против Осасуна, а мечот го одбележа Лионел Меси, кој постигна гол за 4-0, а притоа му го посвети на Диего Марадона. Аргентинецот поради овој потег доби жолт картон, но и покрај тоа, ја воодушеви јавноста со ...

Барселона ќе мора да плати 3000 евра за славјето на Меси (ВИДЕО)

Дерби - 29.11.2020

Барселона го оправда статусот на фаворит и ја победи Осасуна со 4-0 во првиот меч од денешната програма во Примера. Ова беше дуел на кој најубавиот погодок го даде Антоан Гризман, но истиот падна во сенка на Лионел Меси кој 73 минута исто даде ...

„Не сакам да оддадам почит на насилник, силувач и педофил“ (ФОТО)

Sport M - 29.11.2020

Низ целиот свет, легендарниот Диего Марадона, кој почина на 60-годишна возраст, му беше оддадена почит на првенствените натпревари викендов. Најголемите светски sвезди ја истакнаа честа на легендата, но истата беше одбиена од фудбалерката на ...