TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

8 придобивки од возењето ВЕЛОСИПЕД

Д-р Митов - 23.05.2020

Веројатно веќе знаете дека возењето велосипед е добро за вашето здравје – во најмала рака било каква физичка активност е подобра од никаква, нели? Но, дали сте знаеле дека возењето велосипед нуди и повеќе дополнителни бенефити за здравјето, покрај ...

Ковид-19 ги поттикна властите да ги ослободат градовите од возила

Н.Македонија - 23.05.2020

Градоначалникот на Атина изјави дека ќе го „ослободи“ јавниот простор од автомобилите. Неговата колешка во Париз исто така истакна дека нема да стане збор дали сообраќајот и загадувањето во градот ќе се вратат како во времето пред коронавирусот.

Малолетник од Гостивар тешко повреден

Курир - 23.05.2020

На 22.05.2020 во 16:50 часот на регионален пат Гостивар-с.Србиново патничко моторно возило “голф“ со гостиварски регистарски ознаки управувано од Д.С.(20) од с.Страјане удрил во велосипед управуван од 17 годишен малолетник од Гостивар.

Автомобил удри во велосипед во Скопје - малолетник тешко повреден

Press24 - 23.05.2020

Малолетник се здобил со тешки телесни повреди во Скопје откако во велосипедот со кој управувал удрил автомобил. -Вчера во 16:50 часот на регионален пат Гостивар-село Србиново патничко моторно возило „голф“ со гостиварски регистарски ознаки ...

Велосипедист се здобил со тешки телесни повреди во сообраќајна незгода со автомобил

Сител - 23.05.2020

На 22.05.2020 во 16.50 часот на регионален пат Гостивар - с.Србиново патничко моторно возило „голф“ со гостиварски регистарски ознаки управувано од Д.С.(20) од с.Страјане удрил во велосипед управуван од 17 годишен малолетник од Гостивар.

Тешко повреден млад велосипедист во Тетово

iPortal - 23.05.2020

На 22.05.2020 во 16.50 часот на регионален пат Гостивар-с.Србиново патничко моторно возило “голф“ со гостиварски регистарски ознаки управувано од Д.С.(20) од с.Страјане удрил во велосипед управуван од 17 годишен малолетник од Гостивар.

Во несреќа повреден 17 годишен велосипедист од Гостивар

Gostivarpress.mk - 23.05.2020

Момче од Гостивар на возраст од 17 години завршило на скопските клиники, со повреди здобиени во сообраќајна несреќа. Министерството за внатрешни работи соопшти дека несреќата се случила вчера (22 мај) во 16.50 часот на регионален пат Гостивар- ...