TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ерменско-македонската каша-попара продолжува

CivilMedia - 24.09.2021

Не знам кој на што се надева, но „ерменската афера“ со македонското „дипломатско“ замешателство е тука – и нема наскоро да си замине. Приказната е со компоненти на холивудски трилер во доменот на настаните што се случувале вон територијата на ...

Ерменско-македонската каша-попара продолжува

Либертас - 24.09.2021

Не знам кој на што се надева, но „ерменската афера“ со македонското „дипломатско“ замешателство е тука – и нема наскоро да си замине. Приказната е со компоненти на холивудски трилер во доменот на настаните што се случувале вон територијата на ...

Ерменско-македонската „каша-попара“ продолжува

Слободен Печат - 24.09.2021

Не знам кој на што се надева, но „ерменската афера“ со македонското „дипломатско“ замешателство е тука – и нема наскоро да си замине. Приказната е со компоненти на холивудски трилер во доменот на настаните што се случувале надвор од територијата на ...

Ерменско-македонската каша-попара продолжува

Frontline - 24.09.2021

Не знам кој на што се надева, но „ерменската афера“ со македонското „дипломатско“ замешателство е тука – и нема наскоро да си замине. Приказната е со компоненти на холивудски трилер во доменот на настаните што се случувале вон територијата на ...

Ременски: Еден македонски дипломат и бизнисмен треба да одат во затвор во Еревен, а во Скопје сите молчат

МКД - 23.09.2021

Скандалот што го предизвикаа тројца македонски дипломати, еден бизнисмен и двајца македонски државјани во Ерменија добива на интензитет откако МВР, МНР и ОЈО ГОКК упорно молчат и завлегуваат во свесно пропуштање на службени дејства кои биле и се ...

Уште еден притвор во странство за ерменскиот скандал на македонската дипломатија

Телма - 23.09.2021

Ерменскиот скандал на македонската дипломатија доби нов пресврт откако е објавен документ на МНР дека уште во април бил уапсен Бранислав Димитријевиќ, бегалецот кого од Ереван со приватен авион го извлекле тројца дипломати на МНР.

Уште еден учесник во дипломатскиот скандал со Ерменија е притворен во странство

Слободен Печат - 23.09.2021

Скандалот со притворањето на македонскиот дипломат Миле Миленкоски, кој беше притворен во Србија по потерница од Интерпол, доби нов пресврт, откако е објавен документ на МНР дека уште во април бил уапсен Бранислав Димитријевиќ, бегалецот кого од ...

Уште еден притвор во странство за ерменскиот скандал на македонската дипломатија

Република - 23.09.2021

Ерменскиот скандал на македонската дипломатија доби нов пресврт откако е објавен документ на МНР дека уште во април бил уапсен Бранислав Димитријевиќ, бегалецот кого од Ереван со приватен авион го извлекле тројца дипломати на МНР, објави Телма .

Уште еден притвор во странство за ерменскиот скандал на македонската дипломатија

Lider - 23.09.2021

Од МНР тврдат дека им биле побарани информации, но не биле известени за распишана потерница по некој дипломат. Ерменскиот скандал на македонската дипломатија доби нов пресврт откако е објавен документ на МНР дека уште во април бил уапсен Бранислав ...

ДИПЛОМАТСКИ СКАНДАЛ СО ЕРМЕНИЈА Уште еден учесник притворен во странство

+инфо - 23.09.2021

Дописот, со кој македонската амбасада во Загреб известува за екстрадицискиот притвор на Димитриевиќ во Осијек, баран преку Интерпол, беше објавен на социјалните мрежи. Но, од МНР одбија да го коментираат, со образложение дека, лицето наведено во ...

МВР АНБ и МНР ЈА КРИЕЛЕ ЕРМЕНСКАТА АФЕРА Пратеникот Милошоски објави документ за овој голем скандал

+инфо - 23.09.2021

Бранислав Димитриевиќ бил еден од најблиските соработници во проектите на Левон Саркисјан, братот на поранешниот претседател на Ерменија, без кого не поминувал ниеден поголем тендер, и кој исто така е во бегство.

Милошоски: МНР Османи и МВР Спасовски за „ерменската афера“ дознале многу порано, но молчеле

Република - 23.09.2021

МНР Османи и МВР Спасовски не ја говорат вистината кога тврдат дека за „Ерменската афера“ прв пат слушнале во август оваа година, кога Србија извести дека го уапсила дипломатот Миле Миленкоски, кој со логистика од Македонија шверцувал обвинети од ...

Милошоски: МВР, АНБ и МВР знаеле многу порано за „ерменската афера“, но молчеле (ФОТО)

Локално - 23.09.2021

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи и МВР Оливер Спасовски не ја говорат вистината кога тврдат дека за „Ерменската афера“ прв пат слушнале во август оваа година, кога Србија извести дека го уапсила дипломатот Миле Миленкоски, кој со ...

Mилошоски: МВР АНБ и МНР ја криеле ерменската афера

Либертас - 23.09.2021

МНР Османи и МВР Спасовски не ја говорат вистината кога тврдат дека за „Ерменската афера” прв пат слушнале во август оваа година, кога Србија извести дека го уапсила дипломатот Миле Миленкоски, кој со логистика од Македонија шверцувал обвинети од ...

Милошоски: Османи и Спасовски многу порано знаеле за „ерменската афера“, ама молчеле

PressingTV - 23.09.2021

МНР Османи и МВР Спасовски не ја говорат вистината кога тврдат дека за „Ерменската афера“ прв пат слушнале во август оваа година, кога Србија извести дека го уапсила дипломатот Миле Миленкоски, кој со логистика од Македонија шверцувал обвинети од ...

Милошоски: МНР Османи и МВР Спасовски за „ерменската афера“ дознале многу порано, но молчеле

Press24 - 23.09.2021

МНР Османи и МВР Спасовски не ја говорат вистината кога тврдат дека за „Ерменската афера“ прв пат слушнале во август оваа година, кога Србија извести дека го уапсила дипломатот Миле Миленкоски, кој со логистика од Македонија шверцувал обвинети од ...

Димитријевиќ бил во притвор во Осиек по потерницата од Ерменија, Милошоски вели дека Османи и Спасовски знаеле

МКД - 23.09.2021

Бранислав Димитриевиќ бил еден од најблиските соработници во проектите на Левон Саркисјан, братот на поранешниот претседател на Ерменија, без кого не поминувал ниту еден поголем тендер, и кој исто така е во бегство.

Милошоски: Османи и Спасовски ја криеле „Ерменската афера“ со дипломатот

Zoom - 23.09.2021

МНР Османи и МВР Спасовски не ја говорат вистината кога тврдат дека за “Ерменската афера” прв пат слушнале во август оваа година, кога Србија извести дека го уапсила дипломатот Миле Миленкоски, кој со логистика од Македонија шверцувал обвинети од ...

(ФОТО) Милошоски: Османи и Спасовски ја криеле „Ерменската афера“ со дипломатот

Lider - 23.09.2021

МНР Османи и МВР Спасовски не ја говорат вистината кога тврдат дека за „Ерменската афера” прв пат слушнале во август оваа година, кога Србија извести дека го уапсила дипломатот Миле Миленкоски, кој со логистика од Македонија шверцувал обвинети од ...

Милошоски: Османи и Спасовски ја криеле „Ерменската афера“ со дипломатот (ДОКУМЕНТ)

Курир - 23.09.2021

МНР Османи и МВР Спасовски не ја говорат вистината кога тврдат дека за „Ерменската афера” прв пат слушнале во август оваа година, кога Србија извести дека го уапсила дипломатот Миле Миленкоски, кој со логистика од Македонија шверцувал обвинети од ...

Милошоски посочува – Османи и Спасовски ја криеле „Ерменската афера“ со дипломатот (ДОКУМЕНТ)

Нетпрес - 23.09.2021

МНР Османи и МВР Спасовски не ја говорат вистината кога тврдат дека за „Ерменската афера” прв пат слушнале во август оваа година, кога Србија извести дека го уапсила дипломатот Миле Миленкоски, кој со логистика од Македонија шверцувал обвинети од ...

МИЛОШОСКИ: Османи и Спасовски лажат, за „Ерменската афера“ знаеле многу порано!

Денешен - 23.09.2021

МНР Османи и МВР Спасовски не ја говорат вистината кога тврдат дека за „Ерменската афера” прв пат слушнале во август оваа година, кога Србија извести дека го уапсила дипломатот Миле Миленкоски, кој со логистика од Македонија шверцувал обвинети од ...

Детали за ерменската афера-Димитријевиќ си го организирал бегството, но завршил во притвор во Хрватска?

Фокус - 23.09.2021

Градежниот инженер Бранислав Димитријевиќ кој има централно место во македонско – ермeнскиот скандал во којшто се вмешани македонски дипломати внимателно го испланирал своето извлекување од Ерменија, си обезбедил туѓ пасош за излез, а како алиби за ...