TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

(ГАЛЕРИЈА) Сè за Викторијас Сикрет шоуто 2018

Локално - 09.11.2018

За прв пат во три години, ревијата на Victoria’s Secret се врати во САД. Настанот се одржа во Њујорк, а голем дел од модните сугестии и најновите трендови во долна облека беа додаток на сексуалната привлечност на супермоделите.

Тела од милион долари: Ревијата на Викторија сикрет одзема здив (фото)

Канал5 - 09.11.2018

Синоќа во Њујорк е одржана спектакуларната ревија на Ангелите на Викторија, а колку манекенките блескаа на пистата имате прилика да се уверите и самите... Како и секоја година, модниот свет со нетрпение го очекува спектаклот кој го приреди ...

Адриана Лима се пензионираше со солзи

MTM - 09.11.2018

Шоуто на Викторија Сикрет 2018 е последното во кое Адриана Лима учествува. Ангелот на Викторија Сикрет кој беше дел од овој бренд за гламурозна женска долна облека веќе долги 20 години, го објави на Инстаграм нејзиното пензионирање од оваа професија ...

Шоуто на Victoria’s Secret 2018

ЗаЗабава - 09.11.2018

Бајковити крилја + сексапилни костими + театрални детали + ангели и модели со занесни фигури… тоа е успешната формула за спектакуларно шоу на Victoria’s Secret. Синоќешната ревија која се одржа во Њујорк беше поделена во неколку сегменти, а за ...

Адријана Лима последен пат прошета како ангел на Викторија: Манекенката 19 години носеше крила, а ревијата ја заврши во ...

Сител - 09.11.2018

Андријана Лима (37) речиси 20 години веше ангел на Викторија, но пред ревијата на сите им најави дека тоа ќе биде последно нејзино појавување во ова својство. Познатата манекенка, која беше во брак со српскиот кошаркар Марко Јариќ не можеше да ги ...

За последен пат дел од модното шоу на Victoria’s Secret - Адријана Лима со солзи на ревијата

Ladybook - 09.11.2018

37-годишната Адријана Лима за последен пат чекореше на модната писта на ревијата на Victoria’s Secret. Таа е ангелот со најдолг стаж и една од најсаканите модели кои се дел од ова спектакуларно модно шоу.

Крај на една ера: Адриана Лима за последен пат како Ангел на Викторија (фото)

Канал5 - 09.11.2018

Една од најпрепознатливите лица на брендот „Викторија сикрет“ Адриана Лима, се прости синоќа од публиката. Синоќа се одржа спектакуларна ревија на Ангелите на Викторија, а бразилската манекенка Адриана Лима прошета по пистата за последен пат со ...

Се повлече „најголемиот ангел на сите времиња“ – последното шоу на Адријана Лима за „Викторијас сикрет“

Сакам да кажам - 09.11.2018

Емотивната Адријана Лима ѝ се наклони на публиката, откако по 18. и последен пат се прошета на пистата на годишното шоу на „Викторијас сикрет“, што се одржа во Њујорк, а светската јавност ќе може да го види дури на 2 декември.

Бразилската секс-бомба Адриана Лима, вчеравечер се збогува со Victoria’s Secret на годишната ревија во Њујорк

Среќа.mk - 09.11.2018

Бразилската убавица по ги извади крилјата по 19 години. И покрај фактот што има 37 години, Адриана Лима и понатаму е една од најубавите жени во светот, а на нејзиниот изглед и завидуваат и многу помлади убавици.

Последното „ангелско дефиле“ на Адријана Лима

Таратур - 09.11.2018

Една од неколкуте икони и современо манекенско олицетворение на луксузниот бренд „Victoria’s Secret“, Адријана Лима, на епски начин и со стил се збогуваше од обожавателите на споменатиот моден бренд.

Адријана Лима за последен пат беше ангел на Victoria’s Secret

ЗаЗабава - 09.11.2018

Адријана Лима е ангелот со најдолг стаж во Victoria’s Secret, но за жал, таа синоќа се збогуваше со ангелските крилја. 37-годишнот модел официјално потврди дека ја прекинува соработката со брендот за долна облека.

Адриана Лима за последен пат на шоуто на Victoria’s Secret

Кајгана - 09.11.2018

Адриана Лима, Кендал Џенер, Кендис Свенпул, Џиџи и Бела Хадид и останатите ангели на модниот бренд Victoria’s Secret направија вистински спектакл на ревијата во Њујорк. Шоуто дефинитивно ќе остане запаметено по Адриана Лима која со емотивен трибјут ...

Се одржа модното шоу „Викторија сикрет“

Stylist - 09.11.2018

Сестрите Хадид, Вини Харлоу, Барбара Палвин, Кендал Џенер, Кендис Свинпул, Бехати Приснлу прошетаа вчера на модната писта на годишната ревија на брендот за долна облека „Викторија сикрет“ што се одржа во Њујорк, а особено емотивна беше Адријана Лима ...

Адријана Лима се збогува со „крилјата“

Слободен Печат - 09.11.2018

На 8 ноември најпопуларниот „ангел“ на „Викторијас сикрет“ се збогува со „крилјата“, за последен пат настапувајќи на шоуто во Њујорк. Поклонувајќи се пред присутните, таа се расплака. На ревијата беше пуштено видео во нејзина чест.

Адријана Лима за последен пат се прошета како „Ангел на Викторија Сикрет“

Вистина.мк - 09.11.2018

Бразилскиот модел во 1999 година стана дел од брендот „Ангелите на Викторија Сикрет“ . Адријана Лима уште на самиот ден на ревијата на „Викторија Сикрет“ потврди дека тоа ќе биде нејзина последна ревија на која ќе прошета како „Ангел на Викторија ...

Ангелите повторно раширија крилја, Адријана Лима за последен пат (ФОТО)

Стандард - 09.11.2018

Традиционално гламурозната и секси модна ревија на Victoria’s Secret пак успеа да се претвори во голем спектакл. Уште еднаш брендот ги собра своите ангели, а чест да ја носат оваа титула и да рашират крилја на модната писта добиваат малкумина и тоа ...

Лима со солзи на последната ревија на Викторија Сикрет

Репортер - 09.11.2018

Бразилскиот супермодел, Адријана Лима, ја имаше својата последна модна ревија за Викторија Сикрет. По 18 години соработка, 37 годишната манекенката не можеше да ги задржи солзите додека чекореше по пистата.

(Видео) Крај на една ера: Адријана Лима за последен пат прошета со крилјата на „Викторијас сикрет“

Макфакс - 09.11.2018

Едно од најпрепознатливите лица на брендот „Викторијас сикрет“ Адријана Лима синоќа се прости од публиката. Годишната спектакуларна ревија на „Викторијас сикрет“ се одржа синоќа, а бразилската убавица прошета по пистата за последен пат со крилја на ...

Се случи шоуто на Викторија сикрет, Лима си заминува, Прислу се врати во топ форма

МакМода - 09.11.2018

Ангелите се вратија на модната писта за 19-то шоу на Викторија сикрет кое се одржа во Њујорк. Лима Вечерта беше во знакот на завршувањето на кариерата за Викторија сикрет, на топ моделот Адријана Лима, 37, која на модната писта не ги сокри емоциите, ...

Лима се збогуваше со крилјата на Викторија Сикрет (ВИДЕО)

+инфо - 09.11.2018

Адријана Лима се збогуваше со крилјата на Викторија Сикрет. Вчерашното шоу во Њујорк и беше последно, па била поздравена со видео од нејзините иконични претставувања на пистата. Видеото завршило со благодарност до Лима, а веднаш потоа се затемнила ...

Модно шоу на ангелите на Викторија Сикрет (ГАЛЕРИЈА)

+инфо - 09.11.2018

На вчерашното модно шоу на Викторија Сикрет во Њујорк, Лима за последен пат одеше на пистата во својата 20-годишна кариера. На пистата се најдоа и популарните Гиги Хадид, Кендал Џенер, Вини Харлоу и многу други.

Сите очи беа вперени кон Кендал на шоуто на Викторија Сикрет

Fashionel - 09.11.2018

Кендал Џенер за прв пат се појави на пистата на Викторија Сикрет во 2015 – тата година по што доби лавина позитивни и негативни коментари, но се чини тоа не ја спречи да зачекори и следните години.

Најновото Victoria's Secret шоу низ фотки и видеа

Црнобело - 09.11.2018

Вчера се снимаше спектакуларното Victoria’s Secret шоу кое секоја година со нетрпение го очекуваме, а овојпат се одржа во Њујорк. Официјално, целото шоу ќе се емитува на 2-ри декември, а дотогаш имаме шанса да ѕирнеме како изгледале костимите на ...

„Ангелите“ спектакуларни и секси во Њујорк!

Слободен Печат - 09.11.2018

На 8 ноември се снимаше најспектакуларната модна ревија во светот, шоуто на „Викторијас сикрет“ за 2018 година. Овојпат „ангелите“ чекореа по модна писта во Њујорк, а на телевизија шоуто ќе се емитува на 2 декември.

Адријана Лима за последен пат прошета по пистата како Victoria’s Secret ангел (фото)

Црнобело - 09.11.2018

Адријана Лима имаше емотивно збогување на пистата на шоуто на Vitoria’s Secret, каде за последен пат ги прошета ангелските крилја. На 37 години Адријана Лима ја завршува кариерата како Victoria’s Secret модел.

Викторија сикрет ќе продава реплики од Градникот на фантазиите за 250 долари

МакМода - 09.11.2018

Викторија сикрет за првпат ќе продава реплики од скапоцениот Градник на фантазиите 2018, и моделите ќе чинат 250 долари. Годинава честа да го носи Градникот на фантазиите на големата ревија на Викторија сикрет, ја доби Елза Хоск.

(ФОТО) Адријана Лима се прости од Victoria’s Secret: Што ќе работи сега супермоделот

Женски магазин - 09.11.2018

Дојде крајот на една ера: Адријана Лима се прости со ангелските крилја на Victoria’s Secret. 37-годишниот модел објави се збогува со VS по 20 години и 18 модни шоуа со познатиот бренд за долна облека.

Малку поинаква ревија на долна облека со порака до Victoria’s Secret

Кајгана - 08.11.2018

Пред големата годишна ревија на брендот Victoria’s Secret, група девојки се побунија на сметка на совршениот изглед на Ангелите и со ревија наречена „Simply Be Lingerie“ испратија порака дека девојки со секаков изглед треба да прошетаат на ревијата.

Адријана Лима го промовира шоуто на Victoria’s Secret

ЗаЗабава - 08.11.2018

Дали Адријана Лима ќе ги остави своите ангелски крилја? Минатата година долгогодишниот ангел Алесандра Амбросио и Victoria’s Secret објавија дека ја прекинаа соработката токму за време на ревијата, а годинава се шпекулира дека истото ќе се случи и ...

„Сите ние сме ангели“ – мaнекенки со облини им одржаа лекција на Victoria’s Secret (фото)

Црнобело - 08.11.2018

За моделите чии димензии на телото ја надминуваат големината 36, светски познатиот бренд сѐ уште нема пронајдено место во своето модно шоу. Проблемот со години ги вознемирува мноштво плус-сајз манекенки, кои се борат за еднаквост и претставување на ...

Жизел Бундшен откри зошто ги напуштила „Ангелите на Викторија Сикрет“

Вистина.мк - 08.11.2018

Бразилскиот топ модел Жизел Бундшен беше еден од главните модели на „Ангелите на Викторија Сикрет“ меѓу 1999 и 2006 година. Додека многумина од манекенките сонуваат да бидат дел од „Ангелите на Викторија Сикрет“, најплатениот модел одлучи да ги ...

Адријана Лима со солзи во очите на нејзината последна ревија како ангел на Victoria’s Secret

Скопје24 - 09.11.2018

Адријана Лима е ангелот со најдолг стаж во Victoria’s Secret, но за жал, таа синоќа се збогуваше со ангелските крилја. 37-годишнот модел официјално потврди дека ја прекинува соработката со брендот за долна облека.

(ФОТО) “Сите ние сме ангели”: Жените што носат големина 38. го посрамотиле брендот „Викторија Сикрет“

Екран - 07.11.2018

Но, иако опозициската страна во едно е во право, факт е и дека за плус сајз манекенки се сметаат и оние девојки кои го носат бројот 38., што ќе се согласите со нас, никако не претставува нездраво тело и прекумерна тежина.

Сите сакаат да бидат ангели на Викториа Сикрет, а таа ги напушти. Дознајте зошто

MTM - 07.11.2018

Една од најплатените манекенки во светот, и долгогодишен ангел на Викторија Сикрет, Жизел Бундшен, не е повеќе дел од „ Ангелите“. Причината за ова, манекенката ја гледа во презаситеноста од оваа работа, и потребата да се шета по модната писта, со ...