TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

МВР:Кривична за Савески заради демолирањето на канцеларијата на Иванов

Нова ТВ - 25.04.2016

Членот на партијата Левица, Здравко Савески кој утрово беше повикан и задржан во полициската станица Пролет во населбата Кисела Вода, се товари дека за време на протестот на 13 април, со дел од толпата демонстранти влегол во народната канцеларија на ...

Кривични пријави за оштетување на канцеларијата на Иванов

Р.С.Европа - 25.04.2016

Единицата за насилен криминал при СВР Скопје до Основното јавно обвинителство поднесе кривички пријавио против четири лица, поради сомневање за кривично дело: „Учество во толпа што ќе изврши кривично дело“, информираше МВР.

МВР: Кривични пријави за учество во толпа против Савески и уште едно лице

Академик - 25.04.2016

Имено, утврдено е дека Савески кривичното дело го извршил на тој начин што влегол во демолираната канцеларија заедно со дел од толпата, запалил фотографија од претседателот Ѓорге Иванов и фрлал со предмет кон Народната канцеларија, додека В. К.

Кривична пријава за Савевски заради дивеење во Народната канцеларија на Иванов

Макфакс - 25.04.2016

СВР Скопје - Единица за насилен криминал, со кривична пријава до надлежното ОЈО Скопје ги предаде Н. А. (30) и Ф. Н. (30) двајцата од Скопје, поради основи на сомневање дека истите сториле кривично дело „Учество во толпа што ќе изврши кривично дело“.

Савевски „заработи“ кривична за демолирање на канцеларијата на Иванов

Фактор - 25.04.2016

Здравко Савески од Левица кој утрово беше повикан и задржан во полициската станица Пролет во населбата Кисела Вода, се товари дека за време на протестот на 13 април, учествувал во демолирањето на канцеларијата на Иванов.

МВР: Кривична пријава против Савески заради демолирањето на канцеларијата на Иванов

Локално - 25.04.2016

Членот на партијата Левица, Здравко Савески кој утрово беше повикан и задржан во полициската станица Пролет во населбата Кисела Вода, се товари дека за време на протестот на 13 април, со дел од толпата демонстранти влегол во народната канцеларија на ...

Кривични пријави за учество во толпа против Савески и уште едно лице

Тера - 25.04.2016

Имено, утврдено е дека Савески кривичното дело го извршил на тој начин што влегол во демолираната канцеларија заедно со дел од толпата, запалил фотографија од претседателот Ѓорге Иванов и фрлал со предмет кон Народната канцеларија, додека В. К.

Кривични пријави за четири лица за оштетување на Народната канцеларија на Иванов

Репортер - 25.04.2016

СВР Скопје-Единица за насилен криминал, со кривична пријава до надлежното Основно јавно обвинителтво на 14 април годинава ги предаде Н. А. (30) и Ф. Н. (30) двајцата од Скопје, поради основи на сомневање дека сториле кривично дело „Учество во толпа ...

Кривична пријава за Савевски заради демолирање на Народната канцеларија на Иванов

Кајгана - 25.04.2016

Единица за насилен криминал, со кривична пријава до надлежното ОЈО Скопје ги предаде Н. А. (30) и Ф. Н. (30) двајцата од Скопје, поради основи на сомневање дека истите сториле кривично дело „Учество во толпа што ќе изврши кривично дело“.

Хулиганите кои ја запалија канцеларијата на Иванов ќе добијат кривични пријави

Press24 - 25.04.2016

Секторот за внатрешни работи во Скопје и Единицата за насилен криминал, поднесоа кривична пријава до надлежното Основно јавно обвинителтво на 14 април годинава ги предаде Н. А. (30) и Ф. Н.

Хулиганите кои ја демолираа и запалија канцеларијата на Иванов ќе добијат кривични пријави

Курир - 25.04.2016

Единица за насилен криминал, на 14.04.2016 година, со кривична пријава до надлежното ОЈО Скопје ги предаде Н. А. (30) и Ф. Н. (30) двајцата од Скопје, поради основи на сомневање дека истите сториле кривично дело „Учество во толпа што ќе изврши ...

Кривични за четири лица за оштетување на Народната канцеларија на Иванов

Нетпрес - 25.04.2016

СВР Скопје-Единица за насилен криминал, со кривична пријава до надлежното Основно јавно обвинителтво на 14 април годинава ги предаде Н. А. (30) и Ф. Н. (30) двајцата од Скопје, поради основи на сомневање дека сториле кривично дело „Учество во толпа ...

Хулиганите кои ја демолираа и запалија канцеларијата на Иванов ќе добијат кривични пријави

Пулс24 - 25.04.2016

диница за насилен криминал, на 14.04.2016 година, со кривична пријава до надлежното ОЈО Скопје ги предаде Н. А. (30) и Ф. Н. (30) двајцата од Скопје, поради основи на сомневање дека истите сториле кривично дело „Учество во толпа што ќе изврши ...

ОБНОВЕНО Савески уапсен поради симнување на сликата од Иванов

+инфо - 25.04.2016

Денешното апсење на Здравко Савески од Левица е по барање на скопското Јавно обвинителство по доставени видео снимки од полициски камери но и од камерите на тв куќите кои ги следат протестите кои започна со аболицијата од претседателот Иванов, јави ...

Кривични пријави за четири лица за оштетување на Народната канцеларија на Иванов

Вест - 25.04.2016

СВР Скопје-Единица за насилен криминал, со кривична пријава до надлежното Основно јавно обвинителтво на 14 април годинава ги предаде Н. А. (30) и Ф. Н. (30) двајцата од Скопје, поради основи на сомневање дека сториле кривично дело „Учество во толпа ...

МВР ја прошири пријавата – осомничените учествувале во уништувањето на Народната канцеларија на Претседателот

Република - 25.04.2016

„Учество во толпа што ќе изврши кривично дело“, е делото за кое се сомничат денеска приведените лица кои беа предадени на ОЈО Скопје. Како што информираат од МВР станува збор за дополнување на кривичната пријава со која на 14 април годинава беа ...

Кривична за Савески од „Левица“ и уште три лица за оштетување на канцеларијата на Иванов

еМагазин - 25.04.2016

СВР Скопје-Единица за насилен криминал, со кривична пријава до надлежното Основно јавно обвинителтво на 14 април годинава ги предаде Н. А. (30) и Ф. Н. (30) двајцата од Скопје, поради основи на сомневање дека сториле кривично дело „Учество во толпа ...

МВР ЗА АПСЕЊЕТО НА САВЕСКИ: Запалил слика од Иванов и гаѓал кон претседателската канцеларија

Телеграф - 25.04.2016

По консултација со дежурен Јавен обвинител четири лица се лишени од слобода и по брза постапка предадени до Основното јавно обвинителство Кривична пријава од СВР Скопје-Единица за насилен криминал, за лицата Н. А. (30) и Ф. Н.

Кривични пријави за четири лица за оштетување на Народната канцеларија на Иванов

Сител - 25.04.2016

СВР Скопје-Единица за насилен криминал, со кривична пријава до надлежното Основно јавно обвинителтво на 14 април годинава ги предаде Н. А. (30) и Ф. Н. (30) двајцата од Скопје, поради основи на сомневање дека сториле кривично дело „Учество во толпа ...

Кривична за Здравко Савески бидејќи запалил слика од Иванов и фрлал кон Народната канцеларија

Радио МОФ - 25.04.2016

Единицата за насилен криминал, го предаде Здравко Савески до надлежното Основно јавно обвинителство Скопје поради сомневање за сторено кривично дело „Учество во толпа што ќе изврши кривично дело“.

Кривични пријави за четири лица за оштетување на Народната канцеларија на Иванов

24 Вести - 25.04.2016

СВР Скопје-Единица за насилен криминал, со кривична пријава до надлежното Основно јавно обвинителтво на 14 април годинава ги предаде Н. А. (30) и Ф. Н. (30) двајцата од Скопје, поради основи на сомневање дека сториле кривично дело „Учество во толпа ...

МВР: Кривична пријава за Савески за учество во толпа

МКД - 25.04.2016

Членот на Президиумот на партијата Левица, проф. д-р Златко Савески, кој денеска беше приведен, се терети дека кривичното дело го извршил на тој начин што на 13 април влегол во демолираната Народна канцеларија на претседателот заедно со дел од ...

Кривични пријави за четири лица за оштетување на Народната канцеларија на Иванов

Lider - 25.04.2016

СВР Скопје-Единица за насилен криминал, со кривична пријава до надлежното Основно јавно обвинителтво на 14 април годинава ги предаде Н. А. (30) и Ф. Н. (30) двајцата од Скопје, поради основи на сомневање дека сториле кривично дело „Учество во толпа ...

МВР: Кривични пријави за учество во толпа против Савески и уште едно лице

Дневник - 25.04.2016

Министерството за внатрешни работи потврдува дека Здравко Савески и уште едно лице, В. К. (39) од Скопје, биле повикани во полиција поради учеството на демонстрациите од 14 април кога бил оштетен објектот Народна канцеларија на претседателот на ...