TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Гризман е мајстор и надвор од теренот, има три деца и сите се родени на 8. април

Слободен Печат - 08.04.2021

Антоан Гризман можеби не игра според очекувањата во дресот на Барселона, но затоа му оди одлично на приватен план. Рекордерот по бројот на голови за француската репрезентација, денеска стана татко по трет пат.

Сите три деца на Гризман родени на ист ден

Локално - 08.04.2021

Францускиот репрезентативец и играч на Барселона, Антоан Гризман денес стана татко по трет пат. Она што е интересно е дека неговото трето дете се роди на истиот датум – 8 април, исто како и првите две.

Неверојатно: Гризман доби и трето дете, сите се родени на 8 април

Екипа - 08.04.2021

За Антоан Гризман нема дилема, 8 април дефинитивно му е најсреќен ден во годината, откако асот на Барселона денеска се израдува на раѓањето на своето трето дете, родено на ист датум како и претходните две.

Хет-трикот на Гризман на 8 април

Оff.net - 08.04.2021

Антон Гризман сезонава има запишано 14 голови и 11 асистенции за Барселона. Ама баталете ја сега таа статистика и внимавајте му ја онаа дома, врзана на денешен ден со Миа, Амаро и Алба, како и сопругата Ерика се ...

Коинциденција или чудо: Гризман на ист ден трет пат стана татко

Дриблинг - 08.04.2021

Напаѓачот на Барселона и репрезентативец на Франција, Антона Гризман денеска по трет пат во својот живот стана татко. Едно е јасно, 8 април во неговото семејство може да се прослави како датум за вечно славање.

Неверојатно, Гризман по трет пат на ист ден станува татко!

24Фудбал - 08.04.2021

Луда коинциденција, Антоан Гризман има три деца и сите тие се родени на ист ден, на осми април. Францускиот фудбалер денеска го доби своето трето дете, а и претходните две се родени на 8. ...

Неверојатен и нефудбалски факт за Антоан Гризман

Sport 1 - 08.04.2021

Фудбалерот на Барселона, Антоан Гризман денеска (8 април) по трет пат стана татко. Тука нема ништо невообиачено освен датумот на раѓање. Интересно е тоа што и претходните две деца на Гризман се родени во истиот ден 8.април во 2016 и 2019 ...

Гризман е математички прецизен: Има три деца, сите родени на ист датум

Спортклуб - 08.04.2021

Фудбалерот на Барселона, Антоан Гризман денеска по трет пат стана татко откако неговата сопруга на свет ја донесе ќерка која ќе го носи името Алба. Францускиот репрезентативец ги има уште синот Амаро и ќерката Миа.

Гризман стана татко по трет пат, цела јавност зборува за неверојатниот податок околу неговите деца (Фото)

Дерби - 08.04.2021

Антоан Гризман не беше дел од денешниот тренинг на Барселона, но францускиот репрезентативец имал навистина добра причина за ваквото отсуство, бидејќи по третпат во животот стана татко. Ѕвездата на Барса испрати и порака на социјалните мрежи со која ...

Гризман и неверојатната поврзаност со денешниот ден: Французинот по третпат стана татко на истиот датум

ММС - 08.04.2021

Почетокот на кариерата на некогашниот играч на Реал Сосиедад и Атлетико Мадрид на „Ноу Камп“ не беше воопшто ветувачки. Францускиот репрезентативец не се вклопи во играта на Барселона, разочарувајќи ги фановите кои со години го посакуваа во своите ...

Ова е чудо: Гризман трет пат татко, сите три деца му се родени на 8. април!

SportMedia - 08.04.2021

Напаѓачот на Барселона Антоан Гризман денеска по трет пат стана татко. Без оглед на важноста на саботното „Ел Класико“ францускиот фудбалер доби два слободни денови, затоа што го чекаше раѓањето на своето трето дете.

Гризман по трет пат стана татко, а сите деца му се родени на ист ден

Спортски - 08.04.2021

Напаѓачот на Барселона, Антоан Гризман (30) денес по трет пат стана татко. Неговата сопруга Ерика денес на свет ја донесе ќерката Алба и навистина е неверојатно што сите три деца на Гризман се родени на ист ден.

Гризман пак стана татко, сите деца му се родени во ист ден!

СуперСпорт - 08.04.2021

Ѕвездата на Барселона, Антоан Гризман по третпат стана татко. Неговата сопруга Ерика денеска ја роди ќерката Алба и навистина е неверојатно тоа што сите деца се родени на ист ден. Првата ќерка на Гризман е родена на 8 април 2016 година, а син му ...

Неверојатно: Гриезман стана татко по трети пат, сите три деца му се родени на 8 април

Спортманија - 08.04.2021

Напаѓачот на Барселона како да темпира кога треба да се породи жена му. Антоан Гриезман денеска не тренираше со екипата на Барселона затоа што чекаше неговата сопруга Ерика да се породи. Францускиот фудбалер доби ќерка која ќе се вика Алба.

Неверојатна ситуација: Гризман повторно стана татко, сите деца родени на ист ден

Спортклуб - 08.04.2021

Напаѓачот на Барселона, Антоан Гризман (30) денес стана татко по трет пат. Неговата сопруга Ерика денес роди ќерка Алба и навистина е неверојатен факт дека сите деца се родиле во ист ден. Првото дете, ќерката Миа, се роди на 8 април 2016 година, а ...

Неверојатно, Гризман по трет пат станува татко на 8. април!

МКД - 08.04.2021

Луда коинциденција, Антоан Гризман има три деца и сите тие се родени на ист ден, на осми април. Францускиот фудбалер денеска го доби своето трето дете, а и претходните две се родени на 8. април.

Неверојатно, Гризман по трет пат на ист ден станува татко!

Курир - 08.04.2021

Луда коинциденција, Антоан Гризман има три деца и сите тие се родени на ист ден, на осми април. Францускиот фудбалер денеска го доби своето трето дете, а и претходните две се родени на 8. ...