TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Приватните превозници утрово на протест на „Илинденска“

Макфакс - 02.12.2022

Превозниците од „Слобода превоз“ и „Макекспрес“ утрово повторно го блокираа сообраќајот во Скопје на десната лента на булеварот „Илинден“. Директорот на „Слобода превоз“, Ленин Јовановски најави дека околу 200 автобуси ќе бидат паркирани пред ...

Приватните превозници со 200 автобуси ја блокираат Илинденска

Точка

Од 6 утрово приватните превозници на „Илинденска“ - ќе се изнајде решение или од понеделник ќе се блокира цело Скопје?

Скопје инфо

Рано утрово блокада на булевар „Илинденска“ од приватни превозници

Фактор

Протест на приватниците на „Илинденска“ со 200 автобуси, од понеделник ЦЕЛОСНА БЛОКАДА на Скопје?

Локално

Приватни превозници утре ќе ја блокираат „Илинденска“ – од понеделник најавуваат радикализација на протестите

ТВ21

Приватните превозници утре ја блокираат „Илинденска“

Алсат-М

Сител Алфа Радио МОФ 24 Вести +инфо Алсат-М Точка Локално

Приватните превозници на протест на „Илинденска“, Град Скопје апелира да се откажат од блокадите

Бизнис Вести - 02.12.2022

Со блокадата на десната страна од булеварот „Илинден“ со автобуси, приватните превозници на „Слобода превоз“ и „Мак-експрес“ и денеска го изразуваат својот протест и незадоволство поради неисплатениот долг од страна на ЈСП „Скопје“.

Приватните превозници на протест на „Илинденска“, Град Скопје апелира да се откажат од блокадите

Независен

Приватните превозници на протест на „Илинденска”, Град Скопје апелира да се откажат од блокадите

Либертас

Приватните превозници на протест на „Илинденсkа”, Град Скопје апелира да се откажат од блокадите

24Инфо

Приватните превозници на протест на „Илинденска“, Град Скопје апелира да се откажат од блокадите

Опсервер

Приватните превозници на протест на „Илинденска”, Град Скопје апелира да се откажат од блокадите

Слободен Печат

Приватните превозници на протест на „Илинденска“, Град Скопје апелира да се откажат од блокадите

Сител

Алсат-М еМагазин Денешен Кајгана 4NEWS Бриф Канал5 24 Вести

Данела му го раскина договорот, Ленин вели дека се однесува уличарски!

Вечер Прес - 01.12.2022

Данела и Ленин, кои со кренати раце, пред една година ја прославуваа победата на локалните избори, сега не сакаат да се видат. До пред еден месец добрите пријатели сега преку прес-конференции или преку медиумите си праќаат пораки кој е во право, а ...

Приватните превозници утре ќе го блокираат сообраќајот во центарот на Скопје

Канал5

Арсовска се однесува уличарски, рече Ленин Јовановски и за утре најави блокада на Илинденска со 200 приватни автобуси

Сакам да кажам

Приватните превозници утре ќе ја блокираат Илинденска, ако нема решение, од понеделник најавуваат целосна блокада на Скопје

360 степени

Приватните превозници утре од 6 часот повторно ќе го блокираат Скопје

ТВ21

Јовановски: Гневот кај приватните превозници е голем бидејќи тие се под закана и уценети

Курир

Арсовска не планира оставка, доколку не се усвои буџетот – ќе има избори!

Вечер Прес

24Инфо Нова ТВ Нетпрес 4NEWS Press24 4NEWS Република

Скопскиот автобуски превоз како кула од карти

Р.С.Европа - 01.12.2022

Откако градот ги раскина договорите со двата приватни превозници, сите линии сега ги вози ЈСП. Автобусите се нередовни и преполни, а турканиците се големи. Приватниците бараат исплата на долгот кон нив, од Градот пак најавуваат нови индивидиуални ...

ОДБИВАВМЕ ДА ПРОДАВАМЕ БИЛЕТИ БЕЗ ФИСКАЛНИ Ленин со документи ги негираше обвинувањата на Арсовска

+инфо

Приватните превозници утре од 6 часот ќе блокираат дел од „Илинденска“, в понеделник најавуваат целосна блокада на Скопје

Опсервер

Приватните превозници во понеделник најавуваат целосна блокада на Скопје

Сител

Утре делумна блокада, а во понеделник е можна целосна блокада на Скопје

МКД

Доколку утрешната блокада нема исход, Скопје ќе биде целосно блокирано в понеделник

Кајгана

Приватните превозници утре од 6 часот ќе блокираат дел од „Илинденска“, в понеделник најавуваат целосна блокада на Скопје

Вечер Прес

Во Центар MakPress

Приватните превозници на протест на „Илинденска“

А1 On - 01.12.2022

Приватните превозници денеска од шест часот го блокираат сообраќајот од кај семафорите кај Влада во правец на МИ-ДА и обратно, а околу 200 автобуси ќе бидат паркирани пред Градското Собрание за да и се докаже на Данела Арсовска дека тие имаат многу ...

Приватните превозници утре од 6 часот ќе ја блокираат „Илинденска“ на потегот од Влада до МИ-ДА

Фактор

Утре од 6 часот приватните превозници ќе ја блокираат десната лента на Илинденска

Сител

Приватните превозници утре од 6 часот ќе ја блокираат „Илинденска“ од Влада до МИ-ДА

Независен

Приватните превозници утре од 6 часот ќе ја блокираат „Илинденска“ на потегот од Влада до МИ-ДА

Скопје инфо

Приватниците утре ќе протестираат со 200 автобуси

Фокус

Приватните превозници најавија нов протест за утре, еве кои улици ќе ги блокираат со нивните автобуси

Zoom

Канал5 24Инфо Опсервер еМагазин CivilMedia МКД Бриф Факултети