TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Писмо бомба експлодира во украинската амбасада во Мадрид, едно лице е повредено

360 степени - 30.11.2022

Полицијата го активираше антитерористичкиот протокол и го опколи просторот каде што се наоѓа дипломатското претставништво Шпанската полиција соопшти дека дошло до експлозија во украинската амбасада во Мадрид, пренесува Ројтерс.

Експлозија во амбасадата на Украина во Мадрид, има повредени (ФОТО+ВИДЕО)

МКД - 30.11.2022

Шпанската полиција соопшти денес дека во експлозија во украинската амбасада во Мадрид е повреден еден вработен кој го отворил писмото-бомба. Член на персоналот на амбасадата добил полесни повреди и е префрлен во болница, се наведува во соопштението ...

Експлозија во украинската амбасада во Мадрид, едно лице полесно повредено

Телма - 30.11.2022

Експлозија во украинската амбасада во Мадрид, пренесува „Ројтерс“. Како што јавува британската агенција, експлозијата се случила попладнево, околу 13:30 часот, а неколку единици на шпанската полиција се наоѓаат во објектот.

Експлозија во украинска амбасада: Има повредени во Мадрид, специјалните единици на терен

Слободен Печат - 30.11.2022

Шпанската полиција соопшти дека вработен во Амбасадата на Украина е повреден од експлозија која одекнала додека земал писмо. Во соопштението се наведува дека службеникот се здобил со полесни повреди.

По експлозијата во украинската амбасада во Мадрид: Кулеба наложи итно да се зајакне безбедноста на сите амбасади на ...

Еспресо - 30.11.2022

Министерот за надворешни работи на Украина, Дмитро Кулеба наложи итно да се зајакне безбедноста на сите украински амбасади во странство, пренесуваат украински „Општествени вести“. Пред оваа одлука, денес беше објавено дека се случила експлозија во ...

Писмо-бомба експлодира во украинската амбасада во Мадрид

Независен - 30.11.2022

Шпанската полиција соопшти дека во украинската амбасада во Мадрид дошло до експлозија, јави Ројтерс. Се работело за писмо-бомба, а повреден е еден вработен во амбасадата. Полицијата активираше противтерористички протокол.

ЕКСПЛОЗИЈА во aмбасадата на Украина во Мадрид, има повредени (ВИДЕО)

Локално - 30.11.2022

Експлозија одекна во aмбасадата на Украина во Мадрид, едно лице е повредено, јавува „Ројтерс“, повикувајќи се на полицијата. Надзорните камери ја снимиле експлозијата во која е повреден вработен во амбасадата додека држел писмо кое пристигнало на ...