TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Почина актерот и професор Данчо Чевревски

ММС - 30.10.2020

Актерот и професор Данчо Чеврески почина вчера на 69 години. Од Факултетот за драмски уметности (ФДУ) во Скопје, каде беше професор и и декан ни ја потврдија информацијата, но освен дека погребот е утре, се уште не знаат во колку часот ќе биде ...

IN MEMORIAM: На 69 годишна возраст почина актерот Данчо Чевревски

Канал5 - 30.10.2020

На 69 години вчера во Скопје по долго боледување почина актерот и професор Данчо Чевревски. Чевревски е роден на 17 мај 1951 година во Скопје. Дипломирал на Факултетот за драмски уметности во Скопје на отсекот за драмски актери.

Почина актерот Данчо Чеврески

Факултети - 30.10.2020

Во 69-тата година од животот, во Скопје, почина актерот и продуцент Данчо Чеврески, поранешен декан на Факултетот за драмски уметности. Ќе остане запаметен по улогите на Стефан во „Најдолгиот пат“, Динко во „Курирот на Гоце“, Матеј Бојановски во ...

Почина Актерот и професор на ФДУ Данчо Чеврески

Сакам да кажам - 30.10.2020

Актерот и професор Данчо Чеврески почина на 69 години, потврдија за САКАМАКАЖАМ.МК од Факултетот за драмски уметности (ФДУ) во Скопје, каде беше професор и во еден период и декан. Погребот е утре, велат од ФДУ, исклучиво во кругот на семејството, ...

Заев: Од мене и од Владата сочувство до семејството на Чеврески

Фактор - 30.10.2020

Премиерот Зоран Заев во негово и во име на Владата изрази сочувство по веста за смртта на поранешниот актер и декан на Факултетот за драмски уметности, Данчо Чеврески. „Со искрено жалење ја примив веста за смртта на истакнатиот театарски, филмски и ...

Почина актерот Данчо Чевревски

Радио МОФ - 30.10.2020

На 69 години вчера во Скопје почина Данчо Чевревски . македонскиот театарски и филмски актер и продуцент. Чевревски е роден на 17 мај 1951 година во Скопје. Дипломирал на Факултетот за драмски уметности во Скопје на отсекот за драмски актери.

Почина познатиот актер Данчо Чеврески

Независен - 30.10.2020

Македонскиот театарски, филмски и телевизиски глумец и продуцент Данчо Чеврески почина синоќа во Скопје на 69 годишна возраст. Чеврески е роден на 17 мај 1951 година во Скопје. Дипломирал на Факултетот за драмски уметности во Скопје на отсекот за ...

Почина глумецот и поранешен декан на ФДУ, Данчо Чеврески

Фактор - 30.10.2020

Македонскиот театарски, филмски и телевизиски глумец и продуцентм како и поранешен декан на факултетот за драмски уметности, Данчо Чеврески почина синоќа во Скопје на 69 годишна возраст. Глумеше во повеќе југословенски и македонски филмови, меѓу кои ...

Утрински преглед на вести: Стартуваат новите мерки, за јазик и идентитет не се преговара, почина познатиот актер Данчо ...

Frontline - 30.10.2020

Рекорден број заразени, стартуваа новите мерки за заштита од ковид-19. Ребалансот во Собрание , се чекаат парите за мерките за олеснување на влијанието од ковид-кризата. Во банките се чуваат над 418 милијарди денари , депозитите растат и во време на ...

Почина познатиот актер Данчо Чевревски

Курир - 30.10.2020

Македонскиот театарски, филмски и телевизиски глумец и продуцент Данчо Чевревски почина синоќа во Скопје на 69 годишна возраст. Чевревски е роден на 17 мај 1951 година во Скопје. Дипломирал на Факултетот за драмски уметности во Скопје на отсекот за ...

Почина познатиот актер Данчо Чевревски

Фокус - 30.10.2020

Македонскиот театарски, филмски и телевизиски глумец и продуцент Данчо Чевревски почина синоќа во Скопје на 69 годишна возраст. Чевревски е роден на 17 мај 1951 година во Скопје. Дипломирал на Факултетот за драмски уметности во Скопје на отсекот за ...

Почина актерoт Данчо Чевревски

+инфо - 30.10.2020

Глумеше во повеќе југословенски и македонски филмови, меѓу кои „Игмански марш“, „Хај-фај“, „Трст виа Скопје“, „Тетовирање“, „Џипски меџик“, „Панкот не е мртов“, „Ова не е американски филм“.

Почина познатиот актер Данчо Чевревски

Frontline - 30.10.2020

Македонскиот театарски, филмски и телевизиски глумец и продуцент Данчо Чевревски почина синоќа во Скопје на 69 годишна возраст. Чевревски е роден на 17 мај 1951 година во Скопје. Дипломирал на Факултетот за драмски уметности во Скопје на отсекот за ...

Почина познатиот актер Данчо Чевревски

Либертас - 30.10.2020

Македонскиот театарски, филмски и телевизиски глумец и продуцент Данчо Чеврески почина синоќа во Скопје на 69 годишна возраст. Чеврески е роден на 17 мај 1951 година во Скопје. Дипломирал на Факултетот за драмски уметности во Скопје на отсекот за ...

Почина познатиот актер Данчо Чевревски

Опсервер - 30.10.2020

– Македонскиот театарски, филмски и телевизиски глумец и продуцент Данчо Чевревски почина синоќа во Скопје на 69 годишна возраст. Чевревски е роден на 17 мај 1951 година во Скопје. Дипломирал на Факултетот за драмски уметности во Скопје на отсекот ...

Почина актерот Данчо Чевревски

360 степени - 30.10.2020

На 69-годишна возраст вчера во Скопје почина македонскиот театарски и филмски актер, Данчо Чевревски. Чевревски е роден на 17 мај 1951 година во Скопје. Дипломирал на Факултетот за драмски уметности во Скопје на отсекот за драмски актери.

Почина познатиот актер Данчо Чевревски

Вечер Прес - 30.10.2020

Македонскиот театарски, филмски и телевизиски актер и продуцент Данчо Чевревски почина синоќа во Скопје на 69 годишна возраст. Чевревски е роден на 17 мај 1951 година во Скопје. Дипломирал на Факултетот за драмски уметности во Скопје на отсекот за ...

Почина познатиот актер Данчо Чевревски

Скопје инфо - 30.10.2020

Македонскиот театарски, филмски и телевизиски глумец и продуцент Данчо Чевревски почина синоќа во Скопје на 69 годишна возраст. Чевревски е роден на 17 мај 1951 година во Скопје. Дипломирал на Факултетот за драмски уметности во Скопје на отсекот за ...

Почина познатиот актер Данчо Чевревски

А1 On - 30.10.2020

Македонскиот театарски, филмски и телевизиски глумец и продуцент Данчо Чевревски почина синоќа во Скопје на 69-годишна возраст. Чевревски е роден на 17 мај 1951 година во Скопје. Дипломирал на Факултетот за драмски уметности во Скопје на отсекот за ...

Почина актерот и долгогодишен декан на ФДУ Данчо Чеврески

Република - 30.10.2020

Македонскиот театарски, филмски и телевизиски глумец и продуцент Данчо Чевревски почина синоќа во Скопје на 69 годишна возраст. Чевревски е роден на 17 мај 1951 година во Скопје. Дипломирал на Факултетот за драмски уметности во Скопје на отсекот за ...

Почина познатиот актер Данчо Чеврески

24 Вести - 30.10.2020

Македонскиот театарски, филмски и телевизиски глумец и продуцент Данчо Чеврески почина синоќа во Скопје на 69 годишна возраст. Чеврески е роден на 17 мај 1951 година во Скопје. Дипломирал на Факултетот за драмски уметности во Скопје на отсекот за ...

Почина актерот Данчо Чевревски

Нова ТВ - 30.10.2020

Македонскиот театарски, филмски и телевизиски глумец и продуцент Данчо Чеврески почина синоќа во Скопје на 69 годишна возраст. Чеврески е роден на 17 мај 1951 година во Скопје. Дипломирал на Факултетот за драмски уметности во Скопје на отсекот за ...

Тажна вест: Почина актерот Данчо Чевревски

Press24 - 30.10.2020

Македонскиот театарски, филмски и телевизиски глумец и продуцент Данчо Чевревски почина синоќа во Скопје на 69 годишна возраст. Чевревски е роден на 17 мај 1951 година во Скопје. Дипломирал на Факултетот за драмски уметности во Скопје на отсекот за ...

Почина актерот Данчо Чевревски

Денешен - 30.10.2020

Македонскиот театарски, филмски и телевизиски глумец и продуцент Данчо Чевревски почина синоќа во Скопје на 69 годишна возраст. Чевревски е роден на 17 мај 1951 година во Скопје. Дипломирал на Факултетот за драмски уметности во Скопје на отсекот за ...

Почина македонскиот глумец и продуцент Данчо Чеврески

Слободен Печат - 30.10.2020

Во 69-година од животот синоќа во Скопје почина македонскиот театарски, филмски и телевизиски глумец и продуцент Данчо Чеврески. Чеврески е роден на 17 мај 1951 година во Скопје. Дипломирал на Факултетот за драмски уметности во Скопје на отсекот за ...

Почина познатиот актер Данчо Чевревски

Скопје1 - 30.10.2020

Македонскиот театарски, филмски и телевизиски глумец и продуцент Данчо Чевревски почина синоќа во Скопје на 69 годишна возраст. Чевревски е роден на 17 мај 1951 година во Скопје. Дипломирал на Факултетот за драмски уметности во Скопје на отсекот за ...

Почина актерoт Данчо Чевревски

Нетпрес - 30.10.2020

Македонскиот театарски, филмски и телевизиски глумец и продуцент Данчо Чевревски почина синоќа во Скопје на 69 годишна возраст. Чевревски е роден на 17 мај 1951 година во Скопје. Дипломирал на Факултетот за драмски уметности во Скопје на отсекот за ...

ТАЖНА ВЕСТ: Почина познатиот македонски актер Данчо Чевревски

Вечер - 30.10.2020

Македонскиот театарски, филмски и телевизиски глумец и продуцент Данчо Чевревски почина синоќа во Скопје на 69 годишна возраст. Чевревски е роден на 17 мај 1951 година во Скопје. Дипломирал на Факултетот за драмски уметности во Скопје на отсекот за ...

Почина актерот Данчо Чевревски

МКД - 30.10.2020

Македонскиот театарски, филмски и телевизиски глумец и продуцент Данчо Чевревски почина синоќа во Скопје на 69-годишна возраст. Чевревски е роден на 17 мај 1951 година во Скопје. Дипломирал на Факултетот за драмски уметности во Скопје на отсекот за ...

Почина нашиот познат актер Данчо Чеврески

Fashionel - 30.10.2020

Вчера во Скопје на 69-годишна возраст почина познатиот македонски театарски и филмски актер и продуцент, Данчо Чеврески. Чеврески е роден на 17 мај 1951 година во Скопје. Дипломирал на Факултетот за драмски уметности во Скопје на отсекот за драмски ...

Почина познатиот актер Данчо Чевревски

iPortal - 30.10.2020

Македонскиот театарски, филмски и телевизиски глумец и продуцент Данчо Чевревски почина синоќа во Скопје на 69 годишна возраст. Чевревски е роден на 17 мај 1951 година во Скопје. Дипломирал на Факултетот за драмски уметности во Скопје на отсекот за ...

Почина познатиот актер Данчо Чевревски

Бриф - 30.10.2020

Македонскиот театарски, филмски и телевизиски глумец и продуцент Данчо Чевревски почина синоќа во Скопје на 69 годишна возраст. Чевревски е роден на 17 мај 1951 година во Скопје. Дипломирал на Факултетот за драмски уметности во Скопје на отсекот за ...

Почина познатиот актер Данчо Чевревски

Мак. Весник - 30.10.2020

Македонскиот театарски, филмски и телевизиски глумец и продуцент Данчо Чевревски почина синоќа во Скопје на 69 годишна возраст. Чевревски е роден на 17 мај 1951 година во Скопје. Дипломирал на Факултетот за драмски уметности во Скопје на отсекот за ...

Почина актерот Данчо Чеврески

Expres - 30.10.2020

На 69 годишна возраст синоќа во Скопје почина македонскиот театарски, филмски и телевизиски глумец и продуцент, Данчо Чеврески. Чеврески е роден на 17 мај 1951 година во Скопје. Дипломирал на Факултетот за драмски уметности во Скопје на отсекот за ...

На 69-годишна возраст почина глумецот и продуцент Данчо Чеврески

Телма - 30.10.2020

Македонскиот театарски, филмски и телевизиски глумец и продуцент Данчо Чеврески почина синоќа во Скопје на 69 годишна возраст. Чеврески е роден на 17 мај 1951 година во Скопје. Дипломирал на Факултетот за драмски уметности во Скопје на отсекот за ...

Почина актерот Данчо Чевревски

Макфакс - 30.10.2020

На 69 години синоќа во Скопје почина Данчо Чевревски, македонски театарски и филмски актер и продуцент. Чевревски е роден на 17 мај 1951 година во Скопје. Дипломирал на Факултетот за драмски уметности, на отсекот за драмски актери, а специјализирал ...

Почина познатиот актер Данчо Чевревски

Сител - 30.10.2020

Македонскиот театарски, филмски и телевизиски глумец и продуцент Данчо Чевревски почина синоќа во Скопје на 69 годишна возраст. Чевревски е роден на 17 мај 1951 година во Скопје. Дипломирал на Факултетот за драмски уметности во Скопје на отсекот за ...

Почина актерот Данчо Чевревски

Опсервер - 30.10.2020

На 69 години синоќа во Скопје почина Данчо Чевревски, македонски театарски и филмски актер и продуцент. Чевревски е роден на 17 мај 1951 година во Скопје. Дипломирал на Факултетот за драмски уметности, на отсекот за драмски актери, а специјализирал ...

Почина актерот Данчо Чевревски

Репортер - 30.10.2020

На 69 години вчера во Скопје почина Данчо Чевревски, mакедонскиот театарски и филмски актер и продуцент. Чевревски е роден на 17 мај 1951 година во Скопје. Дипломирал на Факултетот за драмски уметности во Скопје на отсекот за драмски актери.

Тажна вест: Почина актерoт Данчо Чевревски

Точка - 30.10.2020

Македонскиот театарски, филмски и телевизиски глумец и продуцент Данчо Чевревски почина синоќа во Скопје на 69 годишна возраст. Чевревски е роден на 17 мај 1951 година во Скопје. Дипломирал на Факултетот за драмски уметности во Скопје на отсекот за ...

Почина познатиот актер Данчо Чевревски

ТВ21 - 30.10.2020

Македонскиот театарски, филмски и телевизиски глумец и продуцент Данчо Чевревски почина синоќа во Скопје на 69 годишна возраст. Чевревски е роден на 17 мај 1951 година во Скопје. Дипломирал на Факултетот за драмски уметности во Скопје на отсекот за ...

Почина познатиот актер Данчо Чевревски

24Инфо - 30.10.2020

Македонскиот театарски, филмски и телевизиски глумец и продуцент Данчо Чевревски почина синоќа во Скопје на 69 годишна возраст. Чевревски е роден на 17 мај 1951 година во Скопје. Дипломирал на Факултетот за драмски уметности во Скопје на отсекот за ...

Почина актерот Данчо Чевревски: Ни остави незаборавни улоги

еМагазин - 30.10.2020

Еден од најпознатите македонски актери и продуценти Данчо Чевревски почина синоќа во Скопје на 69 годишна возраст. Чевревски е роден на 17 мај 1951 година во Скопје. Дипломирал на Факултетот за драмски уметности во Скопје на отсекот за драмски ...

Ин Мемориам: На 69 годишна возраст почина актерот Данчо Чевревски

Екран - 30.10.2020

На 69 години вчера во Скопје по долго боледување почина актерот и професор Данчо Чевревски. Македонскиот театарски, филмски и телевизиски глумец и продуцент Данчо Чевревски почина синоќа во Скопје на 69 годишна возраст. Чевревски е роден на 17.

Почина актерот Данчо Чевревски

MTM - 30.10.2020

На 69 години синоќа во Скопје почина Данчо Чевревски, македонски театарски и филмски актер и продуцент. Чевревски е роден на 17 мај 1951 година во Скопје. Дипломирал на Факултетот за драмски уметности, на отсекот за драмски актери, а специјализирал ...