TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Буфон до навивач: Ти си од Вухан, имаш коронавирус

Gol.mk - 15.02.2020

Фудбалерите на Јувентус во финишот од дуелот со Милан на „Сан Сиро“ дојдоа до реми од 1-1, во првиот полуфинален дуел од Копа Италија. По натпреварот во центарот на вниманието се најде Џиџи Буфон, кој реши да подели автограми на најсреќните фанови.

ВИДЕО: Кинез побара автограм од Буфон, а потоа следуваше лудило: Па, ти си од Вухан!

Sport M - 14.02.2020

Голманот на Јувентус, Џанлуиџи Буфон е познат како голем шегаџија. -текстот продолжува по рекламата- Легендарниот чувар на мрежата ретко кога е налутен во дружбите со навивачите, а синоќа по натпреварот против Милан на „Сан Сиро“ реши да подели ...

Буфон до кинески навивач: Па, ти си од Вухан, сигурно имаш коронавирус

Спортклуб - 14.02.2020

Милан и Јувентус вчера одиграа 1:1 во првиот полуфинален меч од Купот на Италија. Анте Ребиќ го доведе Милан во водство, но Роналдо го спаси Јувентус во судиското надополнување со гол од пенал.

Буфон колекционер на дресови од синовите на неговите соиграчи

Спортманија - 14.02.2020

Џиџи на шега вели дека можеби во иднина ќе собере и некој дрес од внуците на неговите екс соиграчи. После натпреварот од Купот на Италија против Милан, голманот на Јувентус, ветеранот Џанлуиџи Буфон, си размени дрес со Даниел Малдини.

Буфон смени дрес со Даниеле Малдини и ја зголеми колекцијата на дресови од татковци и синови против кои играл (ВИДЕО)

МКД - 14.02.2020

Легендата на Јувентус и Италија, Џиџи Буфон од Сан Сиро замина со дрес на Даниел Малдини, синот на Паоло Малдини со кого водеше големи битки но и играше заедно во дресот на „аѕурите“. Џиџи Буфон оваа сезона се врати во Торино за да одигра уште ...

Буфон доби дрес од младиот Малдини, па порача: Сега ги чекам внуците на Кјеза, Турам... (ВИДЕО)

Sport 1 - 14.02.2020

Легендарниот голман Џанлуиџи Буфон не размислува во моментов да оди во пензија, а уште брани добро на голот на Јувентус. По вчерашниот меч против Милан (1-1) во италијанскиот Куп, Буфон го размени дресот со синот на Паоло Малдини, Даниеле, по што ...

Џиџи Буфон со урнебесна изјава откако го размени дресот со младиот Малдини: Ги чекам и нивните внуци…(Видео)

Дерби - 14.02.2020

Легендарниот голман на Јувентус, Џиџи Буфон, вчера во прес зоната на „Сан Сиро“ се пофали дека по натпреварот со Милан го разменил дресот со синот на легендарниот Паоло Малдини, Даниеле. Младиот Даниеле Малдини извесен период добива можност да седи ...

Буфон: Имам дресови од синовите на Киеза, Турам, Веа, Малдини - сега ги чекам внуците!

Gol.mk - 14.02.2020

Со гол од пенал во 91. минута екипата на Јувентус успеа да остане непоразена на синоќешното дерби од Купот на Италија против големиот ривал Милан. Во рамки од првиот натпревар од полуфиналната фаза, на „Сан Сиро“, Милан имаше водство од 1-0, но ...

Буфон: Сега ги чекам внуците на Киеза, Турам, Веа и Малдини (ВИДЕО)

Спортски - 14.02.2020

Џанлуиџи Буфон е вистинска легенда во светот на фудбалот. Легендарниот голман после вчерашниот натпревар против Милан го размени дресот со синот на Паоло Малдини, Даниеле. Даниеле Малдини веќе некој период добива шанса во Милан.

Џиџи Буфон доби дрес од син му на Малдини, вика сега ги чека внуците

Оff.net - 14.02.2020

Излегува Џиџи во тунелот под трибините на Сан Сиро и новинарите го застануваат. „За дресот на Даниел да ни кажеш два збора“. И Буфон со интересно ...

Колекцијата на Буфон: Ги имам дресовите од Киеза, Малдини, Веа и нивните синови, сега чекам и од внуците

Локално - 14.02.2020

Легендарниот голман беше фантастичен на натпреварот во Купот против Милан, кој заврши 1-1. Веројатно најдобриот играч на Јувентус во првиот полуфинален натпревар има 42 години, но тој сè уште не е подготвен да ги обеси ракавиците.

Буфон ги комплетираше дресовите „татко и син“

OhridNews - 14.02.2020

Голманот на Јувентус, Џајнлујџи Буфон од натпреварот со Милан во 1/2 финалето во Купот на Италија додаде нов сувенир во својата колекција. Буфон после завршување на мечот го размени дресот со Даниеле Малдини, кој е син на прославениот фудбалер на ...

Буфон доби дрес од синот на Малдини

TopSport - 14.02.2020

Ветеранот Џиџи Буфон по синоќешниот натпревар со Милан во Купот на Италија дома се вратил со вреден сувенир. Буфон добил дрес од синот на поранешниот соиграч на голманот во репрезентацијата на Италија Паоло Малдини, Даниеле.

Буфон доби дрес од синот на Малдини

Макфакс - 14.02.2020

Ветеранот Џиџи Буфон по синоќешниот натпревар со Милан во Купот на Италија дома се вратил со вреден сувенир. Буфон добил дрес од синот на поранешниот соиграч на голманот во репрезентацијата на Италија Паоло Малдини, Даниеле.

Џиџи Буфон со урнебесна изјава откако го размени дресот со младиот Малдини: Ги чекам и нивните внуци…

Точка - 14.02.2020

Легендарниот голман на Јувентус, Џиџи Буфон, вчера во прес зоната на „Сан Сиро“ се пофали дека по натпреварот со Милан го разменил дресот со синот на легендарниот Паоло Малдини, Даниеле. Младиот Даниеле Малдини извесен период добива можност да седи ...