TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Цела пратеничка листа на СДСМ во втората изборна единица во изолација

Фокус - 01.06.2020

По обелоденувањето на веста дека потпретседателот на СДСМ Мухамед Зекири е позитивен на Ковид 19, сите кандидати за пратеници на владејачката партија во втората изборна единица заминаа во домашна изолација.

Дали СДСМ на избори ќе оди без ИЕ2 – Цела нивна пратеничка листа од изборната единица 2 во изолација

Курир - 01.06.2020

По обелоденувањето на веста дека потпретседателот на СДСМ Мухамед Зекири е позитивен на Ковид 19, сите кандидати за пратеници на владејачката партија во втората изборна единица заминаа во домашна изолација.

Коста Петров, потпретседател на СДСМ: Мојот тест за ковид-19 е негативен

Република - 01.06.2020

Коста Петров, потпретседател на СДСМ на Фејсбук објави дека се тестирал за ковид-19 и тестот бил негативен. Со оглед на фактот дека имав контакт од дистанца со Мухамед Зекири, би сакал да ве известам дека денес се тестирав и јас и тестот е негативен.

Петров: Негативен сум на тестот за корона

+инфо - 01.06.2020

Во четвртокот имаше состанок на потесното патиско раководство со членови и од службата за комуникации. По епидемиолошката анкета, препорачано му е на Марјан Забрчанец да оди во самоизолација затоа што во текот на состанокот седел најблиску до ...

Петров: Превентивно денес направив тест за корона и сум негативен

iPortal - 01.06.2020

Коста Петров, еден од потпретседателите на СДСМ, во вечерашното вклучување во “Топ тема” на Телма телевизија потврди дека кластерот кој се појави во СДСМ потекнува од два состаноци на потесното партиско раководство одржани во вторник и во четврток.

Оливер Спасовски најверојатно ќе оди уште две недели во самоизолација

Фокус - 01.06.2020

Министерот за здравство Венко Филипче на денешната прес-конференција ги наброи функционерите од СДСМ, кои веќе имале контакти со потпретседателот Мухамед Зекири и кои одат во самоизолација.

И Царовска и Муареми ставени во изолација по средба со Мухамед Зекири

Телма - 01.06.2020

Се зголемува бројот на функцинери на СДСМ и на државни функцинери кои одат во самоизолација откако изминатите денови имале средба со потпретседателот на партијата и пратеник, Мухамед Заекири.

Заев откри како се заразил Мухамед Зекири

ММС - 01.06.2020

Позитивниот реаузлтат на потпретседателот на СДСМ, Мухамед Зекири, стави половина вискои владини фукнционери во изолација. Зекири јавно напиша дека не може да каже како се заразил од ковид 19.

И премиерот Оливер Спасовски ќе оди во самоизолација

еМагазин - 01.06.2020

Министерот за здравство Венко Филипче информираше дека во тек е епидемиолошката анкета на премиерот Оливер Спасовски , при што веројатно и тој ќе оди во 14-дневна самоизолација, поради контактот со директорката на УЈП, Сања Лукаровска .

Пола влада во самоизолација: Царовска, Манчевски, Забрчанец…

Вечер Прес - 01.06.2020

Двајца членови на Владата и еден советник се во задолжителна самоизолација откако имале контакт со потпретседателот на СДСМ Мухамед Зекири кој вчера објави дека е позитивен на Ковид -19. Покрај нив, и градоначалникот на Чаир соопшти дека е во ...

Царовска, Манчевски и Забрчанец во самоизолација бидејќи имале средби со Зекири

Мета - 01.06.2020

Вицепремиерката за економски прашања Мила Царовска, министерот за информатичко општество и администрација Дамјан Манчевски и националниот координатор за стратегиски комуникации Марјан Забрчанец се во самоизолација откако имале средби со ...

И директорот на финансиска полиција Арафат Муареми во самоизолација

ТВ21 - 01.06.2020

Директорот на финансиска полиција Арафат Муареми, е во самоизолација откако бил во контакт со Мухамед Зекири. „Сакам да ве известам дека во последните денови имав контакт со г-н Мухамед Зекири и веднаш по информациите дека е позитивен на Ковид-19, ...

Арафат Муареми директорот на Управа за финансиска полиција во самоизолација

24Инфо - 01.06.2020

Арафат Муареми во самоизолација. Тој на Фејсбук објави: Би сакал да ве информирам дека овие денови имав средба со г.Мухамет Зекири пред да излезе позитив на тестирањето на Ковид 19. Од тие причини истиот ден одлучив да се самоизолирам согласно сите ...

Царовска, Манчевски, Забрчанец и Ганиу ќе бидат во изолација

Н.Македонија - 01.06.2020

Вицепремиерката задолжена за економски прашања Мила Царовска, министерот за информатичко општество и администрација Дамјан Манчевски и советникот за односи со јавност на претседателот на Владата, Марјан Забрчанец се во домашна изолација, бидејќи ...

Вицепремиерката Царовска, министерот Манчевски и градоначалникот Ганиу во самоизолација

ТВ21 - 01.06.2020

Вицепремиерката за економски прашања Мила Царовска, министерот за информатичко општество Дамјан Манчевски и градоначалникот на Чаир, Висар Ганиу се во самоизолација, откако биле во контакт со заразен со Ковид-19.

09: Почнува уписот на првачињата, 20-минутни паузи помеѓу термините за разговор, Царовска, Mанчевски, Забрчанец и Мрѓа ...

Frontline - 01.06.2020

Утрински блок вести. Почнува уписот на првачињата , 20-минутни паузи помеѓу термините за разговор со секое дете. СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ со различен став за избори на 5 јули , ДУИ е за датум со консензус.

Царовска и Манчевски во самоизолација, имале контакт со Зекири!

Магазин - 01.06.2020

Откако вчера Мухамед Зекири јавно обелодени дека тој и неговото семејство се заболеи од Ковид-19, утринава вицепремиерката Мила Царовска ја извести јавноста дека поради контакт со него таа од денеска е во самоизолација со цел да ги заштити ...

Се сретнал со Зекири: И Дамјан Манчевски во самоизолација

Expres - 01.06.2020

И министерот за информатичко општество и администрација Дамјан Манчевски, оди во самоизолација. Тој, како што самиот објави, имал средба со потпретседателот на СДСМ, Мухамед Зекири, кој на фејсбук објави дека е позитивен на коронавирус.

Министерот Манчевски и градоначалникот на Чаир во домашна самоизолација

360 степени - 31.05.2020

Министерот за информатичко општество и администрација Дамјан Манчевски и градоначалникот на Чаир Висар Ганиу од денеска се во самоизолација. Ова го објавија на своите Фејсбук профили. Манчевски вели дека тоа е поради контакт со потпретседателот на ...

И Манчевски во изолација поради средба со Зекири

Фокус - 31.05.2020

Поради средба со Мухамед Зекири, во самоизолација оди и министерот за информатичко општество и администрација Дамјан Манчевски. „На средбата беа применувани здравствените протоколи, но сепак препораките на здравствените експерти се најважни и мора ...

И Манчевски во самоизолација

24Инфо - 31.05.2020

Минситерот за информатичко општество и администрација, Дамјан Манчевски објави на Фејсбук дека е во самоизолација поради средба со потпретседателот на СДСМ, Муарем Зекири, кој е позитивен на Ковид 19 .

Кој лаже? Кумот или кумашинот? Имало ли средба на Зекири со раководството?

Курир - 31.05.2020

По објавата денеска дека Мухамед Зекири е позитивен на Ковид-19 се отвори прашањето дали потпретседателот на СДСМ имал средба со најтесното раководството на партијата вклучително и претседателот Зоран Заев, бидејќи тоа би значело дека сите присутни ...

Марјан Забрчанец во изолација, бил на состанок со Зекири

ТВ21 - 31.05.2020

Советникот за односи со јавност во Владата, Марјан Забрчанец е во изолација, откако пратеникот и потпретседател на СДСМ Мухамед Зекири објави дека е позитивен на коронавирусот. Забрчанец имал состанок со Зекири во четврток, и како што вели тој ...

Забрчанец во самоизолзација по состанок со Зекири

Република - 31.05.2020

По веста дека другарот Мухамед Зекири има позитивен Ковид-19 тест, на препорака на епидемиолозите од денес сум во домашна самоизолација, соопшти националниот кординатор за стратегиски комуникации Марјан Забрчанец на „Фејсбук“. напиша Забрчанец.

Наместо во изолација од кумашинот Зекири, Заев на мотор и со големо обезбедување во кафана во Дојран

Република - 31.05.2020

Наместо во изолација поради блиските контакти со Мухамед Зекири кои во претходните денови речиси со сигурност ги имал, Заев реши да се качи на мотор и заедно со својата камарила се „паркираше“ во кафана во Стар Дојран.

Зекири се пофали дека доаѓа од состанок со партискиот врв на СДСМ, дали раководството ќе оди во изолација?

Нетпрес - 31.05.2020

Потпретседателот на СДСМ Мухамед Зекири денеска објави дека е позитивен на коронавирусот. Пред три дена тој учествуваше на телевизиска дебата на ТВ 24, а на самиот почеток на емисијата тој изјави дека доаѓа од состанок со партискиот врв на СДСМ.

По средба со Зекири, и Забрчанец во домашна самоизолација

Frontline - 31.05.2020

После веста дека другарот Мухамед Зекири има позитивен Ковид-19 тест, на препорака на епидемиолозите од денес сум во домашна самоизолација, напиша Марјан Забрчанец на Фејсбук. „Со Зекири бев на состанок одржан во четвртокот попладне, на 1.5 м ...

Наместо во самоизолација, поради контактот со Зекири, Заев со цела свита во кафана

Нетпрес - 31.05.2020

Наместо во изолација поради блиските контакти со Мухамед Зекири кои во претходните денови речиси со сигурност ги имал, Заев реши да се качи на мотор и заедно со својата камарила се „паркираше“ во кафана во Стар Дојран.

Кој лаже? Кумот или кумашинот? Имало ли средба на Зекири со раководството?

Нетпрес - 31.05.2020

По објавата денеска дека Мухамед Зекири е позитивен на Ковид-19 се отвори прашањето дали потпретседателот на СДСМ имал средба со најтесното раководството на партијата вклучително и претседателот Зоран Заев, бидејќи тоа би значело дека сите присутни ...

Забрчанец во самоизолација, се сретнал со Зекири

+инфо - 31.05.2020

По веста дека другарот Мухамед Зекири има позитивен ковид-19 тест, на препорака на епидемиолозите од денес сум во домашна самоизолација, пишува Марјан Забрчанец на Фејсбук. „Со Зекири бев на состанок одржан во четвртокот попладне, на 1.5 м ...

Забрчанец во самоизолзација по состанок со Зекири

Сител - 31.05.2020

По веста дека другарот Мухамед Зекири има позитивен Ковид-19 тест, на препорака на епидемиолозите од денес сум во домашна самоизолација, пишува Марјан Забрчанец на Фејсбук. „Со Зекири бев на состанок одржан во четвртокот попладне, на 1.5 м ...

Забрчанец во самоизолзација по состанок со Зекири

4NEWS - 31.05.2020

По веста дека другарот Мухамед Зекири има позитивен Ковид-19 тест, на препорака на епидемиолозите од денес сум во домашна самоизолација, пишува Марјан Забрчанец на Фејсбук. „Со Зекири бев на состанок одржан во четвртокот попладне, на 1.5 м ...

Забрчанец: Со Зекири бев на состанок со маска. Сепак ќе одам во самоизолација

Либертас - 31.05.2020

По веста дека другарот Мухамед Зекири има позитивен ковид-19 тест, на препорака на епидемиолозите од денес сум во домашна самоизолација, пишува Марјан Забрчанец на Фејсбук. „Со Зекири бев на состанок одржан во четвртокот попладне, на 1.5 м ...

Марјан Забрчанец во изолација, бил на состанок со Зекири

Курир - 31.05.2020

Советникот за односи со јавност во Владата, Марјан Забрчанец е во изолација, откако пратеникот и потпретседател на СДСМ Мухамед Зекири објави дека е позитивен на коронавирусот. Забрчанец имал состанок со Зекири во четврток, и како што вели тој ...

Забрчанец ќе оди во самоизолација, бил во контакт со Зекири

Пулс24 - 31.05.2020

Еве што напиша тој самиот на оваа тема: После веста дека другарот Мухамед Зекири има позитивен Ковид-19 тест, на препорака на епидемиолозите од денес сум во домашна самоизолација. Со Зекири бев на состанок одржан во четвртокот попладне, на 1.5 м ...

Забрчанец во самоизолација поради состанок со Зекири

24Инфо - 31.05.2020

Марјан Забрчанец, посебен советник за односи со јавност на претседателот на Владата, по препорака на епидемиолозите од денеска е во домашна самоизолација поради средбата со потпретседателот на СДСМ, Мухамед Зекири кој објави дека тој и семејството ...

И Забрчанец во изолација, одржал состанок со Зекири

Фокус - 31.05.2020

Советникот за односи со јавност во Владата, Марјан Забрчанец, е во изолација бидејќи одржал состанок со потпретседателот на СДСМ Мухамед Зекири, кој е позитивен на Ковид 19. „Со Зекири бев на состанок одржан во четвртокот попладне, на 1,5 м ...

Владиниот советник Забрчанец во изолација, бил на состанок со Зекири

Нетпрес - 31.05.2020

Советникот за односи со јавност во Владата, Марјан Забрчанец, е во изолација откако потпретседателот на СДСМ, Мухамед Зекири, објави во неделата дека е позитивен на коронавирусот. Забрчанец имал состанок со Зекири во четврток, и како што вели тој ...

По средба со Зекири и Манчевски во самоизолација

Локално - 31.05.2020

Минситерот за информатичко општество и администрација, Дамјан Манчевски објави на Фејсбук дека е во самоизолација поради средба со потпретседателот на СДСМ, Муарем Зекири, кој е позитивен на Ковид 19.

Манчевски оди во самоизолација

Република - 31.05.2020

И минситерот за информатичко општество и администрација Дамјан Манчевски оди самоизолација поради средба со потпретседателот на СДСМ, Мухамед Зекири, кој е позитивен на ковид-19. напиша Манчевски на „Фејсбук“.

Дамјан Манчевски во изолација, бил во контакт со Мухамед Зекири

Алсат-М - 31.05.2020

Министерот за информатичко општество и администрација, Дамјан Манчевски, од вечерва е во изолација откако претходно бил во контакт со неговиот сопартиец, Мухамед Зекири, кој доби позитивен тест на Ковид-19.

И Дамјан Манчевски оди во самоизолација по средба со Мухамед Зекири

+инфо - 31.05.2020

Согласно препораките на епидемиолозите, поради средбата со мојот другар и колега Мухамед Зекири, во наредните девет дена ќе бидам во самоизолација, објави вечерва министерот Дамјан Манчевски.

И Дамјан Манчевски ќе оди во самоизолација поради средба со Зекири

Пулс24 - 31.05.2020

Се зголемува бројката на тангирани од комуникација со Зекири кој денеска беше потврден како позитивен од КОРОНА ВИРУСОТ. Тој пред малку на својот фејбук профил го објави следново: Согласно препораките на епидемиолозите, поради средбата со мојот ...

Манчевски во самоизолација, бил на средба со Зекири

Вечер Прес - 31.05.2020

Поради средба со Мухамед Зекири, во самоизолација оди и министерот за информатичко општество и администрација Дамјан Манчевски. „Согласно препораките на епидемиолозите, поради средбата со мојот другар и колега Мухамед Зекири, во наредните девет дена ...

По средба со Зекири и Манчевски оди во самоизолација

Либертас - 31.05.2020

Согласно препораките на епидемиолозите, поради средбата со мојот другар и колега Мухамед Зекири, во наредните девет дена ќе бидам во самоизолација, објави вечерва министерот Дамјан Манчевски.

И Манчевски и Забрчанец во изолација по средбата со Зекири

Телма - 31.05.2020

Поради средба со Мухамед Зекири, во самоизолација оди и министерот за информатичко општество и администрација Дамјан Манчевски. „На средбата беа применувани здравствените протоколи, но сепак препораките на здравствените експерти се најважни и мора ...

И министерот Манчевски во самоизолација по средба со Зекири

Нетпрес - 01.06.2020

Минситерот за информатичко општество и администрација, Дамјан Манчевски објави на Фејсбук дека е во самоизолација поради средба со потпретседателот на СДСМ, Мухарем Зекири, кој е позитивен на коронавирусот.

Марјан Забрчанец во изолација, бил на состанок со Зекири

4NEWS - 01.06.2020

Советникот за односи со јавност во Владата, Марјан Забрчанец е во изолација, откако пратеникот и потпретседател на СДСМ Мухамед Зекири објави дека е позитивен на коронавирусот. Забрчанец имал состанок со Зекири во четврток, и како што вели тој ...

Манчевски, Забрчанец, Висар Ганиу ќе бидат во самоизолација поради контакт со Мухамед Зекири

MakPress - 01.06.2020

Министерот за информатичко општество Дамјан Манчевски, градоначалникот на Чаир Висар Ганиу и владиниот советник за односи со јавност Марјан Забрчанев ќе бидат во домашна самоизолација бидејќи имале контакт со потпретседателот на СДСМ Мухамед Зекири ...

Министерот Манчевски оди во самоизолација, имал средба со Зекири

еМагазин - 01.06.2020

Министерот за информатичко општество и администрација, Дамјан Манчевски на Фејсбук информираше дека оди во изолација, бидејќи имал средба со потпреседателот на СДСМ, Мухамед Зекири , кој соопшти дека е позитивен на Ковид-19 “Согласно препораките на ...