TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Села до Заев и Мицкоски: Ако направите македонска влада, ние ќе направиме албанска

А1 On - 04.07.2020

„Коалицијата „Сега е време“ вечерва одржа централен митинг во Струга, под тешки временски услови, но вечерва плоштадот на Струга е полн со поддржувачи“, стои во соопштението на коалицијата.

Села: во фокусот проблемите на Албанците каде и да се

Телма - 04.07.2020

Ќе креираме имиџ на политичар кој го исполнува тоа што го ветува, ова го порача лидерот на Алијансата за Албанците и носител на листа во шестата изборна единица, Зијадин Села. Никој од нас нема да слушне празни зборови и за големи позиции, бидејќи ...

Централен митинг на Коалицијата „Сега е време“ во Струга

Опсервер - 04.07.2020

Скопје, 4 јули 2020 () – Коалицијата „Сега е време“ вечерва одржа централен митинг во Струга. Претседателот на Алијанса за Албанците, Зијадин Села на митингот меѓу другото зборуваше и за идејата на, како што рече, Заев и Мицкоски за размена на ...

Села од Дебар: Потребите на Албанците во Македонија, се за жал, средновековни

24 Вести - 04.07.2020

Носителот на листа од 6 ие и претседателот на Алијансата за Албанците, Зиадин Села во Теарце зборуваше за многуте проблеми на албанските села, на кои им недостасуваат основни услови. села истакна дека неговата коалиција предвидува инвестиции од 500 ...

Села им одговара на Заев и Мицковски: Ако направите македонска влада, ние ќе направиме албанска влада

Скопје1 - 04.07.2020

Коалицијата „Сега е време“ вечерва одржа централен митинг во Струга, под тешки временски услови. Претседателите Села и Гаши денеска ја посетија Лабуништа и потоа од плоштадот Струга, од неговиот роден град, претседателот Села, одговарајќи на Заев и ...

Села до Заев и Мицкоски: Ако направите македонска влада, ние ќе направиме албанска!

365 - 04.07.2020

Лидерот на Алијанса за Албанците – Зијадин Села, ги предупреди лидерите на двете најголеми партии – Зоран Заев и Христијан Мицкоски, околу „идејата за меѓусебна размена на пратеници со цел да избегнат условувања од Албанците“.

Села: 500 милиони евра за ревитализација на албанските населби

24Инфо - 03.07.2020

Коалицијата Алијанса за Албанците и Алтернатива и кандидатите за пратеници од шестата изборна единица, денес престојуваа во населбите на Општина Теарце. Овие населби долго време имаа проблеми со водата за пиење.

Села: 500 милиони евра за ревитализација на албанските населби

Макфакс - 03.07.2020

Коалицијата Алијанса за Албанците и Алтернатива и кандидатите за пратеници од шестата изборна единица, денес престојуваа во населбите на Општина Теарце. Овие населби долго време имаа проблеми со водата за пиење.

Села: 500 милиони евра за ревитализација на албанските населби

Вечер - 03.07.2020

Коалицијата Алијанса за Албанците и Алтернатива и кандидатите за пратеници од шестата изборна единица, денес престојуваа во населбите на Општина Теарце. Овие населби долго време имаа проблеми со водата за пиење.

Села: Ќе инвестираме 500 милиони евра за ревитализација на албанските населби

Локално - 03.07.2020

Коалицијата Алијанса за Албанците и Алтернатива и кандидатите за пратеници од шестата изборна единица, денеска ја претставија програмата „Држава за сите“ пред жителите во населбите на Општина Теарце.

Села: Ќе инвестираме 500 милиони евра за ревитализација на албанските населби

Слободен Печат - 03.07.2020

Коалицијата Алијанса за Албанците и Алтернатива и кандидатите за пратеници од шестата изборна единица, денеска ја претставија програмата „Држава за сите” пред жителите во населбите на Општина Теарце.

Села: Ќе инвестираме 500 милиони евра за ревитализација на албанските населби

ТВ21 - 03.07.2020

Коалицијата Алијанса за Албанците и Алтернатива и кандидатите за пратеници од шестата изборна единица, денеска ја претставија програмата „Држава за сите“ пред жителите во населбите на Општина Теарце.

Села: Ќе инвестираме 500 милиони евра за ревитализација на албанските населби

Курир - 03.07.2020

Коалицијата Алијанса за Албанците и Алтернатива и кандидатите за пратеници од шестата изборна единица, денеска ја претставија програмата „Држава за сите“ пред жителите во населбите на Општина Теарце.

Села: Ќе инвестираме 500 милиони евра за ревитализација на албанските населби

МКД - 03.07.2020

Коалицијата Алијанса за Албанците и Алтернатива и кандидатите за пратеници од шестата изборна единица, денеска ја претставија програмата „Држава за сите“ пред жителите во населбите на Општина Теарце.

Села ветува 500 милиони евра за „ревитализација на албанските населби“

А1 On - 03.07.2020

Коалицијата Алијанса за Албанците и Алтернатива за Албанците и кандидатите за пратеници од шестата изборна единица денеска ја претставија програмата „Држава за сите“ пред жителите на неколку села во Општина Теарце.

Села ветува 500 милиони евра за албанските населби

Фокус - 03.07.2020

Зијадин Села, лидер на Алијанса за Албанците и носител на пратеничката листа во шестата изборна единица, истакна дека во програмата „Држава за сите” се предвидени инвестиции од 500 милиони евра само за албанските населби.

Села: Ќе инвестираме 500 милиони евра за ревитализација на албанските населби

Република - 03.07.2020

Коалицијата Алијанса за Албанците и Алтернатива и кандидатите за пратеници од шестата изборна единица, денеска ја претставија програмата „Држава за сите“ пред жителите во населбите на Општина Теарце.

Села: Ќе инвестираме 500 милиони евра за ревитализација на албанските населби

iPortal - 03.07.2020

Коалицијата Алијанса за Албанците и Алтернатива и кандидатите за пратеници од шестата изборна единица, денеска ја претставија програмата „Држава за сите“ пред жителите во населбите на Општина Теарце.

Села: Ќе инвестираме 500 милиони евра за ревитализација на албанските населби

Либертас - 03.07.2020

– Коалицијата Алијанса за Албанците и Алтернатива и кандидатите за пратеници од шестата изборна единица, денеска ја претставија програмата „Држава за сите“ пред жителите во населбите на Општина Теарце.

Села: Ќе инвестираме 500 милиони евра за ревитализација на албанските населби

Вечер Прес - 03.07.2020

Коалицијата Алијанса за Албанците и Алтернатива и кандидатите за пратеници од шестата изборна единица, денеска ја претставија програмата „Држава за сите“ пред жителите во населбите на Општина Теарце.

Села: Предвидени се 500 милиони евра инвестиции за четири години власт директно за ревитализација на албанските населби

Бизнис Вести - 04.07.2020

Коалицијата Алијанса за Албанците и Алтернатива и кандидатите за пратеници од шестата изборна единица, вчера ја претставија програмата „Држава за сите” пред жителите во населбите на Општина Теарце.

Села: 500 милиони евра за ревитализација на албанските населби

MTM - 04.07.2020

Коалицијата Алијанса за Албанците и Алтернатива и кандидатите за пратеници од шестата изборна единица, денес престојуваа во населбите на Општина Теарце. Овие населби долго време имаа проблеми со водата за пиење.

Села: Ќе инвестираме 500 милиони евра за ревитализација на албанските населби

4NEWS - 04.07.2020

Коалицијата Алијанса за Албанците и Алтернатива и кандидатите за пратеници од шестата изборна единица, денеска ја претставија програмата „Држава за сите“ пред жителите во населбите на Општина Теарце.

Села: Ако се формира само македонска влада, ние ќе формираме албанска

Независен - 04.07.2020

Коалицијата „Сега е време“ вечерва одржа централен митинг во Струга. Претседателот на Алијанса за Албанците, Зијадин Села на митингот меѓу другото зборуваше и за идејата на, како што рече, Заев и Мицкоски за размена на пратеници за да не бидат ...

Села до Заев и Мицкоски: Ако направите македонска влада, ние ќе направиме албанска владa

24Инфо - 04.07.2020

Коалицијата „Сега е време” вечерва одржа централен митинг во Струга. Претседателот на Алијанса за Албанците, Зијадин Села на митингот меѓу другото зборуваше и за идејата на, како што рече, Заев и Мицкоски за размена на пратеници за да не бидат ...

Централен митинг на Коалицијата „Сега е време“ во Струга

Вечер Прес - 04.07.2020

Коалицијата „Сега е време“ вечерва одржа централен митинг во Струга. Претседателот на Алијанса за Албанците, Зијадин Села на митингот меѓу другото зборуваше и за идејата на, како што рече, Заев и Мицкоски за размена на пратеници за да не бидат ...

Села им одговара на Заев и Мицковски: Ако направите македонска влада, ние ќе направиме албанска влада

Бизнис Вести - 05.07.2020

Коалицијата „Сега е време” синоќа одржа централен митинг во Струга, под тешки временски услови, а плоштадот на Струга беше полн со поддржувачи. Претседателите Села и Гаши денеска ја посетија Лабуништа и потоа од плоштадот Струга, од неговиот роден ...

Села: 500 милиони евра за ревитализација на албанските населби

Канал5 - 03.07.2020

Коалицијата Алијанса за Албанците и Алтернатива и кандидатите за пратеници од шестата изборна единица, денес престојуваа во населбите на Општина Теарце, се наведува во партиското соопштение. Овие населби долго време имаа проблеми со водата за пиење.

Села: Ќе инвестираме 500 милиони евра за ревитализација на албанските населби

Опсервер - 03.07.2020

Теарце, 3 јули 2020 () – Коалицијата Алијанса за Албанците и Алтернатива и кандидатите за пратеници од шестата изборна единица, денеска ја претставија програмата „Држава за сите“ пред жителите во населбите на Општина Теарце.