TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Адвокатот на Трамп тврди дека на порно глумицата ѝ исплатил 130.000 долари од свој џеб

МКД - 14.02.2018

Личниот адвокат на американскиот претседател Доналд Трамп изјави вчера дека ѝ платил 130.000 долари од свој џеб на порно глумицата која изјави дека имала сексуален однос со Трамп во 2006, во соопштение испратено до Њујорк тајмс .

Адвокатот на Трамп потврди дека ѝ платил 130 илјади евра на порно-актерка

Deutsche Welle - 14.02.2018

Вакво нешто вообичаено се нарекува исплата за замолчување. Адвокатот на американскиот претседател ѝ ја исплатил сумата на Сторми Даниелс веројатно за да ја прикрие аферата на Трамп со дамата од порно-индустријата.

Адвокатот од Трамп потврди: Од џеб ѝ исплатив 130.000 долари на порно актерката

Таратур - 14.02.2018

Личниот адвокат на претседателот на САД, Доналд Трамп, Мајкл Коен изјавиј дека исплатил од свој џеб 130.000 долари на порно актерката која наводно имала секс афера со Трамп во 2006 година.

Адвокатот на Трамп: Од свој џеб ја платив порно ѕвездата

24 Вести - 14.02.2018

Адвокатот на Трамп тврди дека со свои пари платил порно ѕвезда долгогодишниот личен адвокат на претседателот на САД, Доналд Трамп, изјави дека лично тој ја платил 130 илјади долари порно актерка Сторми Даниелс, која тврди дека имала афера со ...

Адвокатот на Трамп потврди дека од свои пари ѝ платил на порноактерката

Макфакс - 14.02.2018

Личниот адвокат на американскиот претседател Доналд Трамп, Мајкл Коен, изјави дека на порноактерката ѝ платил 130.000 долари од сопствени пари, која наводно имала сексуална врска со претседателот во 2006 година.

Порно актерката која наводно имала афера со Трамп доби 130.000 долари

Кајгана - 14.02.2018

Еден од адвокатите на Доналд Трамп потврди дека порно актерката која рече дека имала афера со американскиот претседател добила 130.000 долари. Адвокатот Мајкл Коен изјави за New York Times дека Стефани Клифорд, попозната како Сторми Дениелс, добила ...

Адвокатот на Трамп: Јас ја платив порно актерката

Локално - 14.02.2018

Личниот адвокат на претседателот на САД, Трамп, Мајкл Коен изјави дека тој лично платил 130.000 долари на порно актерка која наводно имала афера со Трамп во 2006 година. Коен за Њујорк Тајмс наведе дека ни организацијата „Трамп“, ни луѓето задолжени ...

Адвокатот на Трамп тврди дека тој од свои пари платил порно ѕвезда

Локално - 14.02.2018

Долгогодишниот личен адвокат на претседателот на САД, Доналд Трамп, изјави дека во 2016 година тој платил 130.000 долари од своите лични средства на порно ѕвездата, за која се тврди дека имала сексуална врска со милијардерот во 2006 година.

Лажна тревога со бел прав во домот на Доналд Трамп - јуниор

Глас на Америка - 13.02.2018

Писмото со сомнителна супстанца го отворила сопругата Ванеса, но било безопасно Тајната служба на САД врши истрага да го пронајде испраќачот на писмото кое содржело неидентификуван бел прав адресиран за Доналд Трамп – јуниор, синот на претседателот, ...

Ванеса Трамп во болница поради писмо со непозната супстанција

24 Вести - 13.02.2018

Ванеса Трамп, сопругата на синот на американскиот претседател е итно префрлена во болница откако отворила коверт во кој имало бел прашок. Во моментот кога било отворено писмото во апартманот кој се наоѓа на Менхетн биле присутни три лица и поради ...

Снаата на Трамп во болница поради писмо со непозната супстанција

Стандард - 13.02.2018

Инцидент со снаата на американскиот претседател Доналд Трамп. Таа беше примена итно во болница откако отворила плик кој содржи бел прашок. Писмото било упатено до најстариот син на Доналд Трамп, нејзиниот сопруг.

Сопругата на синот на Трамп отворила коверт со бел прашок! Итно била префрлена во болница

Точка - 13.02.2018

Ванеса Трамп отворила коверт адресиран до сопругот. Ванеса, сопруга на синот на претседателот на САД, Доналд Трамп Јуниор, е префрлена во болница. Според првите информации, таа била итно пренесена во болница откако отворила коверт со бел прашок, ...

Асанж добил писмо со бел прав, исто како и Ванеса Трамп во Њујорк

Локално - 13.02.2018

Основачот на Викиликс Џулиан Асанж, кој се наоѓа на територијата на Еквадорската Амбасада во Лондон, на Твитер напиша дека минатата недела добил плик како тој што вчера пристигна во домот во Њујорк на Ванеса Трамп, сопругата на најстариот син на ...

Адвокатот на Трамп потврди дека од свои пари ѝ платил на порно актерката

Вечер - 14.02.2018

Личниот адвокат на американскиот претседател Доналд Трамп, Мајкл Коен изјави дека платил 130.000 долари од сопствени пари на порно актерката, која наводно имала сексуална врска со претседателот во 2006 година.

Сопругата на Трамп Помладиот заврши во болница откако прими писмо со бел прав

МКД - 12.02.2018

Ванеса Трамп, сопругата на синот на американскиот претседател Доналд Трамп, е одведена во болница во Менхетн откако во нејзиниот стан пристигнало сомнително писмо со неидентификувана содржина.

Снаата на американскиот претседател Трамп примил писмо со бел прав

Нетпрес - 12.02.2018

Снаата на американскиот претседател Донал Трамп е префрлена во болница како превентивна мерка поради прегледи откако отворила писмо во кое имало бел прав. Ванеса Трамп, сопругата на Доналд Тамп Џуниор, била префрлена во болница во 10 часот утрото ...

Снаата на Доналд Трамп во болница: Отворила коверт со бел прав

Канал5 - 12.02.2018

Снаата на Доналд Трамп е префрлена во болница, само како мерка на претпазливост откако отворила коверт кој содржел непозната бела супстанца. Ковертот бил адресиран до синот на Доналд Трамп, а освен Ванеса Трамп во болница се примени уште две лица.

Писмо со бел прав испратено до синот на Трамп

+инфо - 12.02.2018

Писмото било упатено до најстариот син на Трамп на адресата на неговиот стан на Менхетн. Сопругата на Доналд Трамп Помладиот префрлена е денеска во њујоршка болница откако отворила писмо со неидентификуван бел прав, соопшти денеска полицијата.

Писмо со бел прав стигнало во домот на Доналд Трамп Помладиот, неговата сопруга хоспитализирана

А1 On - 12.02.2018

Сопругата на Доналд Трамп Помладиот, Ванеса Трамп била хоспитализирана денеска откако примила писмо кое содржело бела прав, соопшти полицијата во Њујорк. Писмото било адресирано до синот на Доналд Трамп, а пристигнало во апарманот на парот во ...

Се огласил адвокатот на Трамп: На порно актерката сам ѝ платив 130.000 долари од свој џеб

Точка - 14.02.2018

Личниот адвокат на претседателот на САД, Доналд Трамп, Мајкл Коен, изјавил дека платил 130.000 долари од свој џеб за порно актерката, која наводно имала афера со Трамп во 2006. година. Коен навел во пишана изјава за весникот "New York Times", дека ...

Синот и снаата на Трамп добиле писмо со сомнителна бела супстанца

Слободен Печат - 12.02.2018

Писмо адресирано до Доналд Трамп Јуниор пристигнало во станот каде Доналд помладиот живее со својата сопруга Ванеса. Тие го отвориле ковертот, по што откриле дека во истиот има бела прашкаста супстанца со сомнителен изглед.

НЕУСПЕШЕН АТЕНТАТ ВРЗ СИНОТ НА ДОНАЛД ТРАМП: Обид за труење на синот на Трамп, настрадала снаата на американскиот ...

Маркукуле - 13.02.2018

Сопругата на Доналд Трамп Јуниор е префрлена во болница во Њујорк откако отворила писмо со бел непознат прав, соопшти денес полицијата Писмото било упатено до најстариот син на американскиот претседател Доналд Трамп, испратено на домашната адреса во ...

Адвокатот на Трамп тврди дека тој од свои пари платил порно ѕвезда

Сител - 14.02.2018

Долгогодишниот личен адвокат на претседателот на САД, Доналд Трамп, изјави дека во 2016 година тој платил 130.000 долари од своите лични средства на порно ѕвездата, за која се тврди дека имала сексуална врска со милијардерот во 2006 година.

Асанж добил писмо со бел прав, исто како и Ванеса Трамп во Њујорк

+инфо - 13.02.2018

Сопругата на Доналд Трамп помладиот беше хоспитализирана откако отворила писмо со бел прав. Основачот на Викиликс Џулиан Асанж, кој се наоѓа на територијата на Еквадорската Амбасада во Лондон, на Твитер напиша дека минатата недела добил плик како ...

Адвокатот на Трамп потврди дека од свои пари ѝ платил на порноактерката

Либертас - 14.02.2018

Личниот адвокат на американскиот претседател Доналд Трамп, Мајкл Коен, изјави дека на порноактерката ѝ платил 130.000 долари од сопствени пари, која наводно имала сексуална врска со претседателот во 2006 година.

Сопругата на Трамп Помладиот заврши во болница откако прими писмо со бел прав

Тера - 13.02.2018

Ванеса Трамп, сопругата на синот на американскиот претседател Доналд Трамп, е одведена во болница во Менхетн откако во нејзиниот стан пристигнало сомнително писмо со неидентификувана содржина.

Паника во Белата куќа: Снаата на Доналд Трамп во болница, отворила коверт со бел прав

Република - 12.02.2018

Снаата на Доналд Трамп е префрлена во болница, само како мерка на претпазливост откако отворила коверт кој содржел непозната бела супстанца. Ковертот бил адресиран до синот на Доналд Трамп, а освен Ванеса Трамп во болница се примени уште две лица.

Писмо со бел прав испратено до синот на Трамп

Алфа - 12.02.2018

Сопругата на Доналд Трамп Помладиот префрлена е денеска во њујоршка болница откако отворила писмо со неидентификуван бел прав, соопшти денеска полицијата. Сопругата на Доналд Трамп Помладиот префрлена е денеска во њујоршка болница откако отворила ...

Синот и снаата на Трамп добиле писмо со сомнителна бела супстанца

Бриф - 12.02.2018

Писмо адресирано до Доналд Трамп Јуниор пристигнало во станот каде Доналд помладиот живее со својата сопруга Ванеса. Тие го отвориле ковертот, по што откриле дека во истиот има бела прашкаста супстанца со сомнителен изглед.

Адвокатот на Трамп тврди дека тој од свои пари платил порно ѕвезда

+инфо - 14.02.2018

Коен тврди дека плаќањето на порно ѕвездата било целосно легално и немало ништо заедничко со предизборната кампања. Долгогодишниот личен адвокат на претседателот на САД, Доналд Трамп, изјави дека во 2016 година тој платил 130.000 долари од своите ...

Асанж добил писмо со бел прав исто како што вчера доби снаата на Трамп во Њујорк

Press24 - 13.02.2018

Основачот на Викиликс Џулиан Асанж, кој се наоѓа на територијата на Еквадорската Амбасада во Лондон, на Твитер напиша дека минатата недела добил плик како тој што вчера пристигна во домот во Њујорк на Ванеса Трамп, сопругата на најстариот син на ...

Адвокатот на Трамп потврди дека од свои пари ѝ платил на порноактерката

Правдико - 14.02.2018

Личниот адвокат на американскиот претседател Доналд Трамп, Мајкл Коен, изјави дека на порноактерката ѝ платил 130.000 долари од сопствени пари, која наводно имала сексуална врска со претседателот во 2006 година.

ПАНИКА: Снаата на Доналд Трамп во болница откако отворила коверт- еве што имало внатре!

Курир - 12.02.2018

Снаата на Доналд Трамп е префрлена во болница, само како мерка на претпазливост откако отворила коверт кој содржел непозната бела супстанца. Ковертот бил адресиран до синот на Доналд Трамп, а освен Ванеса Трамп во болница се примени уште две лица.

Снаата на Трамп во болница откако отворила писмо со бел прав

Вечер - 12.02.2018

Сопругата на Доналд Трамп Помладиот е пренесена во њујоршката болница откако отворила писмо со неидентификуван бел прав, соопшти полицијата. Писмото било испратено до најстариот син на Трамп, на адресата на неговиот стан на Менхетен.

Адвокатот на Трамп тврди дека тој од свои пари платил порно ѕвезда

А1 On - 14.02.2018

Долгогодишниот личен адвокат на претседателот на САД, Доналд Трамп, изјави дека во 2016 година тој платил 130.000 долари од своите лични средства на порно ѕвездата, за која се тврди дека имала сексуална врска со милијардерот во 2006 година.

Асанж добил писмо со бел прав, исто како и Ванеса Трамп во Њујорк

Сител - 13.02.2018

Основачот на Викиликс Џулиан Асанж, кој се наоѓа на територијата на Еквадорската Амбасада во Лондон, на Твитер напиша дека минатата недела добил плик како тој што вчера пристигна во домот во Њујорк на Ванеса Трамп, сопругата на најстариот син на ...

Снаата на Доналд Трамп во болница откако отворила коверт

Press24 - 12.02.2018

Снаата на Доналд Трамп е префрлена во болница, само како мерка на претпазливост откако отворила коверт кој содржел непозната бела супстанца. Ковертот бил адресиран до синот на Доналд Трамп, а освен Ванеса Трамп во болница се примени уште две лица.

Снаата на Трамп во болница откако отворила писмо со бел прав

Макфакс - 12.02.2018

Сопругата на Доналд Трамп Помладиот е пренесена во њујоршката болница откако отворила писмо со неидентификуван бел прав, соопшти полицијата. Писмото било испратено до најстариот син на Трамп, на адресата на неговиот стан на Менхетен.

Адвокатот на Трамп тврди дека тој од свои пари платил порно ѕвезда

Слободен Печат - 14.02.2018

Долгогодишниот личен адвокат на претседателот на САД, Доналд Трамп, изјави дека во 2016 година тој платил 130.000 долари од своите лични средства на порно ѕвездата, за која се тврди дека имала сексуална врска со милијардерот во 2006 година.

Асанж добил писмо со бел прав, исто како и Ванеса Трамп во Њујорк

Телма - 13.02.2018

Основачот на Викиликс Џулиан Асанж, кој се наоѓа на територијата на Еквадорската Амбасада во Лондон, на Твитер напиша дека минатата недела добил плик како тој што вчера пристигна во домот во Њујорк на Ванеса Трамп, сопругата на најстариот син на ...

Ванеса Трамп пренесена во болница

Exclusive.mk - 13.02.2018

Снаата на Доналд Трамп е префрлена во болница, само како мерка на претпазливост откако отворила коверт кој содржел непозната бела супстанца. Ковертот бил адресиран до синот на Доналд Трамп, а освен Ванеса Трамп во болница се примени уште две лица.

Писмо со бел прав испратено до синот на Трамп

Алсат-М - 12.02.2018

Сопругата на Доналд Трамп Помладиот префрлена е денеска во њујоршка болница откако отворила писмо со неидентификуван бел прав, соопшти денеска полицијата. Писмото било упатено до најстариот син на Трамп на адресата на неговиот стан на Менхетн.

Асанж добил писмо со бел прав, исто како и Ванеса Трамп...

Н.Македонија - 13.02.2018

Асанж добил писмо со бел прав, исто како и Ванеса Трамп Основачот на Викиликс Џулиан Асанж, кој се наоѓа на територијата на Еквадорската Амбасада во Лондон, на Твитер напиша дека минатата недела добил плик како тој што вчера пристигна во домот во ...

Писмо со бел прав испратено до синот на Трамп

Либертас - 12.02.2018

Сопругата на Доналд Трамп Помладиот префрлена е денеска во њујоршка болница откако отворила писмо со неидентификуван бел прав, соопшти денеска полицијата. Писмото било упатено до најстариот син на Трамп на адресата на неговиот стан на Менхетн.

Асанж добил писмо со бел прав, исто како снаата на Трамп

Курир - 13.02.2018

Основачот на Викиликс Џулијан Асанж, кој се наоѓа на територијата на Еквадорската Амбасада во Лондон, на Твитер напиша дека минатата недела добил плик како тој што вчера пристигна во домот во Њујорк на Ванеса Трамп, сопругата на најстариот син на ...

Писмо со бел прав испратено до синот на Трамп

Сител - 12.02.2018

Сопругата на Доналд Трамп Помладиот префрлена е денеска во њујоршка болница откако отворила писмо со неидентификуван бел прав, соопшти денеска полицијата. Писмото било упатено до најстариот син на Трамп на адресата на неговиот стан на Менхетн.

Асанж добил писмо со бел прав, исто како и Ванеса Трамп во Њујорк

Идивиди - 13.02.2018

Основачот на Викиликс Џулиан Асанж, кој се наоѓа на територијата на Еквадорската Амбасада во Лондон, на Твитер напиша дека минатата недела добил плик како тој што вчера пристигна во домот во Њујорк на Ванеса Трамп, сопругата на најстариот син на ...

Писмо со бел прав испратено до синот на Трамп

CivilMedia - 13.02.2018

Сопругата на Доналд Трамп Помладиот префрлена е денеска во њујоршка болница откако отворила писмо со неидентификуван бел прав, соопшти денеска полицијата. Писмото било упатено до најстариот син на Трамп на адресата на неговиот стан на Менхетн.

Асанж добил писмо со бел прав, исто како снаата на Трамп

Република - 13.02.2018

Основачот на Викиликс Џулијан Асанж, кој се наоѓа во Еквадорската Амбасада во Лондон, на Твитер напиша дека минатата недела добил плик како тој што вчера пристигна во домот во Њујорк на Ванеса Трамп, сопругата на најстариот син на американскиот ...

Асанж добил писмо со бел прав, исто како и Ванеса Трамп во Њујорк

Слободен Печат - 13.02.2018

Основачот на Викиликс Џулиан Асанж, кој се наоѓа на територијата на Еквадорската Амбасада во Лондон, на Твитер напиша дека минатата недела добил плик како тој што вчера пристигна во домот во Њујорк на Ванеса Трамп, сопругата на најстариот син на ...