TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

(Вознемирувачки фотографии) Татко ми се обиде да ме убие- Крвнички претепана Моника Конопова, активист за легализација ...

ММС - 27.05.2020

Скопјанката Моника Конопова, активистката за легализација на марихуаната пред два часа на својот Твитер профил објави вознемирувачки фотографии од, како што вели таа, семејно насилство. Таа во твитот напиша: -Пред два часа татко ми Стојан Ристески, ...

Моника Конопова: Татко ми вечерва се обиде да ме убие (ВОЗНЕМИРУВАЧКО ФОТО)

Курир - 26.05.2020

Активистката Моника Ристеска, односно Конопова како што самата се претставува, вечерва на социјалните мрежи објави вознемирувачки фотографии како е претепана, од како што тврди, нејзиниот татко Стојан Ристески.

Татко ми сакаше да ме убие: Моник Конопова тврди дека била цел на обид за убиство

Expres - 27.05.2020

Скопјанката Моник Конопова која беше осудена на затворска казна за користење на марихуана која ја одлежа вечерва обвини дека нејзиниот татко вечерва околу 22 часот сакал да ја убие. “Пред два часа татко ми Стојан Ристески од село Свето Митрани ...

КРВ НА СИТЕ СТРАНИ: Таткото на Моника Конопова се обидел да ја убие (ВОЗНЕМИРУВАЧКА ФОТОГРАФИЈА)

Магазин - 27.05.2020

Активистката Моника Ристеска, вечерва на социјалните мрежи објави вознемирувачки фотографии како е брутално претепана од нејзиниот татко Стојан Ристески. Активистката за легализирање на марихуаната, Моника Ристеска, минатата година беше осудена на ...