TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Лијам Хемсворт не жали што се разделиле со Мајли Сајрус

Репортер - 13.08.2019

Ѕвездата на филмовите The Hunger Games, Лијам Хемсврот, кој по 10 години се раздели со пејачката Мајли Сајрус, објави емотивна порака во која наведе дека не лут и дека ѝ посакува сè најдобро во животот.

Лијам Хемсворт за Мајли: „Ѝ посакувам само здравје и среќа“

Убавина и Здравје - 13.08.2019

Деновиве, разделбата на Лиам Хемсворт и Мајли Сајрус е жешка тема. Откако папараците и новинарите со денови ја нарушуваа приватноста на 29-годишниот актер и ширеа лажни изјави во негово име, тој одлучи да објави кратка порака за разделбата со ...

„Лиам не сакал брачна терапија“ - Мајли Сајрус се теши во прегратката на новата девојка

Црнобело - 13.08.2019

Двете ставија крај на браковите, но Мајли за разделбата со Лиам на моменти делумно го обвинува и него. Мајли Сајрус (26) ги изненади фановите откако потврди дека става крај на 7-месечниот брак со Лиам Хемсворт, неколку часа откако беше фотографирана ...

„Немате поим како сега се чувствувам“: Познатиот актер проговори откако сопругата Мајли Сајрус го остави поради ...

Вистина.мк - 13.08.2019

Целиот свет не престанува да зборува за разводот на актерот Лиам Хемсворт и пејачката и актерка Мајли Сајрус, а сега убавиот Австралијанец конечно се огласии неговите зборови растажија многумина.

Мајли Сајрус по разводот ужива во бакнежите на пријателката на одмор во Италија (ФОТО)

Канал5 - 12.08.2019

И официјално се распадна бракот на пејачката Мајли Сајрус и актерот Лиам Хемсоворт . По помалку од една година во брак , Мајли се разведе од Лијам , но знаејќи ја нивната десетгодишна турбулентна врска , не се знае како сето тоа ќе заврши.

Лиам скршен по разделбата со Мајли: „Немате поим како се чувствувам“

Точка - 12.08.2019

Мајли Сајрус од своите тинејџерски денови беше во врска со Лиам Хемсворт, после што имаа бурно раскинување, па повторно се смирија и на крајот се венчаа. Нивниот брак траеше само половина година, а сето тоа го уништила Мајли, со нејзината слабост ...

Лијам скршен по разделбата со Мајли и јавното понижување: „Многу ми е тешко!“

Убавина и Здравје - 12.08.2019

Мајли Сајрус од своите тинејџерски денови беше во врска со Лиам Хемсворт , после што имаа бурно раскинување, па повторно се смирија и на крајот се ...

Мајли Сајрус се огласи по скандалот: „Немојте да се борите против еволуцијата“

Убавина и Здравје - 12.08.2019

Контроверзната Мајли Сајрус и актерот Лијам Хемсворт му ставија точка на својот брак по само седум месеци, а во јавното соопштение во саботата сопружниците обелоденија дека причината е „фокусирањето на себеси и на своите кариери“.

Мајли Сајрус и Лиам Хемсворт се разведуваат затоа што таа не сакала дете

Макфакс - 12.08.2019

Пејачката Мајли Сајрус (26) минатата година се омажи за актерот Лиам Хемсворт (29). Нивниот брак се чинеше совршен на прв поглед, сепак, пејачката изненади со веста дека се разведуваат. На социјалните мрежи, таа сподели фотографија на која не носи ...

Проговорила за разводот: "Не се вклопувам во стереотипната улога, жените и натаму ме привлекуваат"

Точка - 12.08.2019

Веста дека се разделиле пејачката Мајли Сајрус и актерот Лиам Хемсворт со голема брзина го обиколила светот, посебно кога било објавено дека Мајли одлучила да стави крај на бракот поради други жени.

Мајли Сајрус го остави сопругот по 8 месеци брак и со девојката отиде на одмор (ФОТО)

+инфо - 12.08.2019

Славната холивудска двојка, поп-ѕвездата Мајли Сајрус (27) и актерот Лијам Хемсворт (29), се разделија по 8 месеци брак. Двојката била заедно од 2010 со низа прекини и смирувања. – Одлучија да се посветат на кариерите и на грижата на заедничките ...

Осум месеци, толку траеше бракот на Сајрус и Хемсворт – Мајли фатена со друга девојка на јахта

Таратур - 12.08.2019

Нивниот брак не издржа ни една година. По осум месеци брачен живот, 26-годишната пејачка Мајли Сајрус и Лиам Хемсворт ставија крај на бракот. Објаснувањето за овој потег е дека и двајцата се согласиле дека сакаат да се посветат на самите себе и на ...

По само неколку месеци брак Лиам Хемсворт и Мајли Сајрус се разведуваат

Локално - 12.08.2019

Разводот на Мајли Сајрус и Лиам Хемсворт е реалност. Официјалниот претставник на пејачката го потврди тоа, пренесува People. „Лиам и Мајли се разделија“, рече портпаролот на Сајрус. Ве молиме, почитувајте ја нивната одлука и правото на приватност “.

„Лиам се чувствува како идиот“ - зошто се разведуваат Мајли Сајрус и Лиам Хемсворт?

Црнобело - 12.08.2019

Мајли Сајрус кратко по веста за разделбата се бакнува со нова девојка , додека блиските на Лиам велат дека тој тврдоглаво верувал дека таа ќе се смири покрај него. Првпат беа свршени во 2012 година.

(ВИДЕО+ФОТО) Верувале или не – Пејачката го оставила најзгодниот маж на светот поради жена: Папараците ја фотографирале ...

Екран - 12.08.2019

Мајли никогаш не била добра во улогата на сопруга, но затоа е брилијантна во улогата на скандал мајстор Мајли Сајрус (26) и нејзиниот сопруг Лиам Хемсворт (29) се разведоа после само седум месеци брак.

„Немате поим како сега се чувствувам“: Познатиот актер проговори откако сопругата Мајли Сајрус го остави поради девојка

Скопје24 - 13.08.2019

Целиот свет не престанува да зборува за разводот на актерот Лиам Хемсворт и пејачката и актерка Мајли Сајрус, а сега убавиот Австралијанец конечно се огласии неговите зборови растажија многумина.

ИСПЛИВАА ФОТОГРАФИИТЕ поради кои се разведува познатиот пар (ФОТО)

Слободен Печат - 11.08.2019

Мајли и Кејтлин се сончале на базенот и пиеле коктели, а во еден момент почнале да се бакнуваат и да се галат на лежалките. Низ Холивуд се шират гласините дека американската пејачка Мајли Сајрус и глумецот Лиам Хемсворт се разведуваат по само ...

Еве зошто или поради кого нивниот брак не издржа ни цела година

Вечер - 11.08.2019

Пејачката и актерка Мајли Сајрус (26) и нејзиниот сопруг, актерот Лијам Хемсворт (29), се разделија по само осум месеци брак. Пејачката вчера, во саботата, објави дека тие двајцата се разделиле за да можат „да се фокусираат на себеси и на своите ...

По осум месеци брак се разведува Мајли Сајрус

Кумановски м. - 12.08.2019

Светските медиуми пишуваат дека пејачката Мајли Сајрус и актерот Лијам Хемсворт се разведуваат и тоа по само осум месеци брак. Се започнало кога фановите забележале дека музичката ѕвезда не го носи свршеничкиот прстен на раката.

Мајли Сајрус и Лијам се разведуваат по осум месеци брак

PressingTV - 11.08.2019

Светските медиуми на големо пренесуваат дека пејачката Мајли Сајрус и глумецот Лијам Хемсворт се разделиле и тоа после осум месеци брак. Лавината коментари започнаа кога фановите забележаа дека музичката ѕвезда не го носи венчалниот прстен на ...