TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Без вода улицата „Скупи“

МКД - 20.03.2019

Од јавното претпријатие „Водовод и канализација" информираат за прекин во водоснабдувањето на улицата „Скупи“. „Ве известуваме дека на ден 20.03.2019 поради дислокација на водоводен приклучок ф5/4“, на улица „Скупи 7/15“ со прекинато водоснабдување ...

Детали за страшната сообраќајка во Скопје - Двајца на Ургентен

Press24 - 20.03.2019

Во 21.20 часот на улица „Скупи“ во Скопје се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „Фолксваген Голф“ со скопски регистарски ознаки, управувано од 34-годишниот Д.Д од село Волково, скопско и патничко возило „Мерцедес“ , управувано од ...

Возач и сопатник повредени во сообраќајка

24Инфо - 20.03.2019

Возач и сопатник биле тешко повредени во директен судир на два автомобили, вчера кај Злокуќани. Според полицијата, сообраќјната несреќа се случила во 21.20 часот на улицата Скупи . Автомобил голф“ со скопски регистарски ознаки, управуван од Д.Д.

Тешка сообраќајна несреќа во Скопје – еден повреден (ВИДЕО)

Канал5 - 19.03.2019

Вечерва на улицата Скупи во близина на бензинаската пумпа на Макоил се случи тешка сообраќајна несреќа. Во сударот на автомобил Мерцедес , кој се спуштал од патот кој оди од УХМР и возило Голф , кое се движело по улицата Скупи , Мерцедесот удрил во ...

Тешка сообраќајка во Скопје – возилото е искршено, има најмалку еден повреден

Centar - 20.03.2019

Тешка сообраќајка вечерва на улица Скупи, кај бензинската на Макоил. Според првичните информации во тешката несреќа учествувале Мерцедес и Голф. Едното од возилата се превртило и е доста оштетено.

(Видео) Тешка сообраќајна несреќа на улица „Скупи“

1tv - 19.03.2019

Тешка сообраќајна несреќа се случила околу 21.30 часот на улицата Скупи во близина на „Систина“. Според очевидци, автомобил Мерцедес удрил во Голф по што Голфот неколкупати се превртел на покривот и е целосно уништен.

Сообраќајка во Скопје, две лица завршија во Ургентен центар

Скопје1 - 20.03.2019

На 19.03.2019 во 21.20 часот на улица „Скупи“ во Скопје се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „Фолксваген Голф“ со скопски регистарски ознаки, управувано од Д.Д.(34) од село Волково, скопско и патничко возило „Мерцедес“ , управувано ...

Тешка сообраќајна несреќа во Скопје – еден повреден

Република - 19.03.2019

Вечерва на улицата Скупи во близина на бензинаската пумпа на Макоил се случи тешка сообраќајна несреќа.. Во сударот на автомобил Мерцедес, кој се спуштал од патот кој оди од УХМР и возило Голф, кое се движело по улицата Скупи, Мерцедесот удрил во ...

Детали за страшната сообраќајка на улица „Скупи“

Скопје инфо - 20.03.2019

Во 21.20 часот на улица „Скупи“ во Скопје се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „Фолксваген Голф“ со скопски регистарски ознаки, управувано од 34-годишниот Д.Д од село Волково, скопско и патничко возило „Мерцедес“ , управувано од ...

Тешка сообраќајка вечерва во Скопје- еден повреден, автомобил превртен на кров (ВИДЕО)

Курир - 19.03.2019

Вечерва на улицата Скупи во близина на бензинаската пумпа на „Макоил“ се случи тешка сообраќајна несреќа, пренесува Канал 5. -Во сударот на автомобил Мерцедес, кој се спуштал од патот кој оди од УХМР и возило Голф, кое се движело по улицата Скупи, ...

Детали за тешката сообраќајка на улица “Скупи” – Полицијата јавува за повредени

Centar - 20.03.2019

На 19.03.2019 во 21.20 часот на улица „Скупи“ во Скопје се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „Фолксваген Голф“ со скопски регистарски ознаки, управувано од Д.Д.(34) од село Волково, скопско и патничко возило „Мерцедес“ , управувано ...

Страшна сообраќајка вечерва во Скопје: Возило целосно смачкано и превртено на кров

Press24 - 19.03.2019

Вечерва на улицата Скупи во близина на бензинаската пумпа на „Макоил“ се случи тешка сообраќајна несреќа, пренесува Канал 5. -Во сударот на автомобил Мерцедес, кој се спуштал од патот кој оди од УХМР и возило Голф, кое се движело по улицата Скупи, ...

Детали за вчерашната сообраќајка во Скопје

МКД - 20.03.2019

Вчера во 21.20 часот на улица „Скупи" во Скопје се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „Фолксваген Голф" со скопски регистарски ознаки, управувано од 34-годишниот Д.Д од село Волково, скопско и патничко возило „Мерцедес" , управувано ...

(ВИДЕО) Тешка сообраќајна несреќа вечерва во Скопје, еден повреден

Нетпрес - 19.03.2019

Вечерва на улицата Скупи во близина на бензинаската пумпа на „Макоил“ се случи тешка сообраќајна несреќа, пренесува Канал 5. Во сударот на автомобил „мерцедес“, кој се спуштал од патот кој оди од УХМР и возило „голф“, кое се движело по улицата ...

Сообраќајка го потресе Скопје. Возилото неколку пати се превртувало, еден итно на Клиника

Press24 - 20.03.2019

Страшна сообраќајка вчера го потресе Скопје, кога на улицата Скупи во близина на бензинаската пумпа на „Макоил“, се судриле две возила, при што едното неколку пати се превртувало и смачкано останало на кров, а има и повредени лица.

Тешка сообраќајка во Скопје- еден повреден, автомобил превртен на кров

Скопје инфо - 20.03.2019

Страшна сообраќајка вчера се случи на улицата Скупи во близина на бензинаската пумпа на „Макоил“, се судриле две возила, при што едното неколку пати се превртувало и смачкано останало на кров, а има и повредени лица.