TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Федерални агенти ги проверуваат трупите на Националната гарда кои доаѓаат во Вашингтон

Р.С.Европа - 18.01.2021

Американските агенции за спроведување на законот ги проверуваат војниците на Националната гарда кои се пријавуваат на должност во Вашингтон, за да се осигураат дека тие не претставуваат безбедносен ризик за време на инаугурацијата на новоизбраниот ...

Харис: Можност да ја зајакнеме нашата демократија

Локално

ФБИ ќе ги провери сите 25 000 војници кои ќе го обезбедуваат Бајден на инаугурацијата

Канал5

САД во состојба на зголемена готовност во последните денови од Трамп, Вашингтон е како воена зона

Опсервер

Експерти за безбедност во САД со барање до ФБИ: Проверете ги сите 25.000 припадници на Националната гарда

Слободен Печат

ФБИ ги проверува сите 25.000 членови на Националната гарда што ќе ја обезбедуваат инаугурацијата на Бајден поради страв од можен внатрешен напад

Сакам да кажам

ФБИ ги проверува припадниците на Националната гарда поради страв од внатрешен напад

Независен

Точка Expres Локално ТВ21 Опсервер Курир 24Инфо Нетпрес

Во САД апсења на функционери, музичари и резервисти пред инаугурацијата на Бајден

Нетпрес - 18.01.2021

Американското министерство за правосудство соопшти дека е уапсен избраниот функционер од Ново Мексико поради поврзаност со упадот на Капитол Хил на 6-ти јануари, откако изјави дека има намера повторно да замине во Вашингтон со огнено оружје во знак ...

Уапсен функционер од Ново Мексико за нападот врз Капитол

Макфакс

Центрите на престолнините во САД под опсада од војска и полиција во пресрет на инаугурацијата на Бајден

Независен

Апсења поради немирите во Капитол: Политичар изјавил дека сака вооружен да оди во Вашингтон

Локално

Во САД уапсен функционер од Ново Мексико кој учествувал во нападот на Капитол

24Инфо

Безбедносните мерки во САД на највисоко ниво

Курир

Центрите на престолнините во САД под опсада од војска и полиција во пресрет на инаугурацијата на Бајден

24Инфо

Нетпрес Опсервер Либертас Опсервер Фокус Вечер Точка 24 Вести

Претседател го повика Бајден да учи од Трамп

Локално - 18.01.2021

Јужнокорејскиот претседател ја повика администрацијата на избраниот претседател на САД, Џо Бајден, да се надоврзе на достигнувањата и да учи од неуспехот на Доналд Трамп. Претседателот Мун Џае-интензивно лобираше да организира три самити на Трамп со ...

Зголемена безбедноста во Вашингтон – уапсено лице со оружје и лажна пропусница за инаугурацијата на Бајден

ТВ21

Бајден од првиот ден ќе почне да ги поништува контроверзните одлуки на Трамп

МКД

Бајден со декрети ќе укинува некои од најконтроверзните одлуки на Трамп

Телма

Инаугурациски бал: На кој дизајнер Џил Бајден ќе му го смени животот?

Независен

Бајден во среда станува претседател, веднаш ќе има тешки обврски

Канал5

На инагурацијата на Бајден ќе присуствува српски претставник. Ќе добие ли нашата влада покана !?

Во Центар

Бизнис Вести Независен Слободен Печат Либертас +инфо Фокус Опсервер 24 Вести