TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Нагло закрепнување на вредноста на пазарот на криптовалути

Денар - 27.09.2021

Само неколку дена откако 150 милијарди американски долари беа избришани од пазарот на дигиталните добра, пазарот на криптовалути поврати значителни загуби. Во последните 24 часа пазарната капитализација на криптовалутите е зголемена за 5,2 проценти.

Во светот има 300 милиони, еве кои се топ 10 земји со најмногу крипто ходлери?

Пари - 27.09.2021

Додека регулаторите, особено американските, се обидуваат најубаво да ја попречат крипто револуцијата, податоците собрани од TripleA покажуваат позитивен тренд во усвојувањето крипто, особено во многу нации во развој.

Кинеската централна банка ја урна вредноста на Биткоин

Телефони.мк - 26.09.2021

Кинеската централна банка објави неделава дека сите трансакции со криптовалути во оваа земја се илегални и строго забранети. Потенцирала дека биткоин, етер и другите популарни криптовалути може да го пореметат кинескиот финансиски систем и дека се ...

Кинеската централна банка ги забрани сите криптовалути

Иновативност - 26.09.2021

Кинезите сакаат да ставаат крај на сите трансакции со криптовалути и централната банка на земјата најави дека сите трансакции со криптовалути се нелегални и забранети. Тие нагласија дека биткоин, етереум и другите популарни криптовалути може да го ...