TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Без струја делови на Сарај, Центар, Чучер-Сандево и Аеродром

Макфакс - 12.07.2018

Од „ЕВН Македонија“ информираат дека без струја ќе бидат делови на општина Сарај, Центар, Чучер-Сандево и Аеродром. За денеска се планирани следните исклучувања во електросистемот: • во периодот од 8.30 до 14 часот на дел од село Рашче (општина ...

Без струја делови од четири скопски општини

Курир - 11.07.2018

Прекин на елекричната енергија е најавен за утре од 08:30 до 14 часот за корисниците од дел од село Рашче во општина Сарај, а од девет до 10 часот од ул. „Антон Панов“ броевите 8, 8А, 10 и 33 во населба Капиштец во општина Центар, информира денеска ...

Без струја делови од четири скопски општини

А1 On - 11.07.2018

Прекин на елекричната енергија е најавен за утре од 08:30 до 14 часот за корисниците од дел од село Рашче во општина Сарај, а од девет до 10 часот од ул. „Антон Панов“ броевите 8, 8А, 10 и 33 во населба Капиштец во општина Центар, информира денеска ...

Без струја делови од четири скопски општини

Сител - 11.07.2018

Прекин на елекричната енергија е најавен за утре од 08:30 до 14 часот за корисниците од дел од село Рашче во општина Сарај, а од девет до 10 часот од ул. „Антон Панов“ броевите 8, 8А, 10 и 33 во населба Капиштец во општина Центар, информира денеска ...