TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Мицкоски: Силјановска-Давкова ќе биде поддржана со потписи од пратениците и од граѓаните

Сител - 25.02.2024

Претседателскиот кандидат на ВМРО-ДПМНЕ Гордана Силјановска-Давкова пред Државната изборна комисија ќе биде предложена со потписи од пратениците, но и со потписи од граѓаните, најави лидерот на партијата Христијан Мицкоски.

Сеопфатна и силна поддршка: Двоен потфат за поднесување на кандидатурата на Силјановска-Давкова – потписи од граѓаните и потписи од пратениците

Lider

Силјановска Давкова: Состојбата во државата бара да не седиме и да коментираме од страна, време е за национално единство во секој поглед

Република

Мицкоски: Гордана Силјановска-Давкова ќе биде поддржана со потписи од пратениците и од граѓаните

А1 On

Мицкоски: Гордана Силјановска-Давкова ќе биде поддржана со потписи од пратениците и од граѓаните

Курир

Мицкоски: Гордана Силјановска-Давкова ќе биде поддржана со потписи од пратениците и од граѓаните

Zoom

Мицкоски: Силјановска Давкова пред ДИК ќе биде предложена со потписи од пратениците, но и од граѓаните

Локално

Фокус +инфо Press24 МКД Република Либертас Нетпрес 360 степени

Каков имот пријавила Гордана Силјановска-Давкова, кандидат за претседател на Македонија на ВМРО-ДПМНЕ

еМагазин - 25.02.2024

Професорката и пратеничка на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, по вторпат е кандидат за претседател на Македонија на партијата. еМагазин го разгледа нејзиниот анкетен лист кој го доставила до Антикорупциската комисија кога станала пратеничка.

Концептот на бинационална држава е најпогубен за државата и единството, порача Силјановска-Давкова

Скопје1 - 24.02.2024

Гордана Силјановска-Давкова, кандидат на ВМРО-ДПМНЕ за претседател, вечерва беше во посета на ОК Гази Баба. Оттаму упати порака до нејзините поддржувачи. „Концептот на бинационална држава е најпогубен за државата и единството.

Турканица на претседателскиот терен: професори, лекари, градоначалници или луѓе со бели коси, што е одлучувачко?

Скопје1 - 24.02.2024

Што е пресудно за да истрчаш на терен за претседателската фотелја? Докторската титула, докторската функција, градоначалничките бенефиции или белата коса? Дванаесетмина, најмногу досега, сметаат дека заслужуваат и можат да ја понесат престижната ...

Професорски реванш Силјановска Давкова – Пендаровски, докторски дуел Османи – Таравари: Кој води на анкетите за претседател?

Lider

СИЛЈАНОВСКА: По основните документи на ЕУ, прашањето со Бугарија не може да биде дел од Преговарачката рамка

Денешен - 23.02.2024

Точно е дека претседателот е овластен предлагач на амандмани, иначе да повторам се шокирам кога слушам такви лаички изјави од типот, дека ќе продолжиме таму каде што ќе застанавме. Замислете новиот состав ќе продолжи таму каде што застанал ...

Силјановска Давкова: По основните документи на ЕУ, не смее прашањето за билатералните односи со Бугарија, да биде дел од Преговарачката рамка

Курир

Силјановска Давкова: По основните документи на ЕУ, не смее прашањето за билатералните односи со Бугарија да биде дел од Преговарачката рамка

Локално

Тезата дека сѐ е завршено, преговарачката рамка е прифатена и тука нема никакви измени, не држи, рече Силјановска Давкова

Нетпрес

Силјановска Давкова: По основните документи на ЕУ, не смее прашањето за билатералните односи со Бугарија, да биде дел од Преговарачката рамка

Press24

Очекувањата на Давкова: Дијалог со аргументи и витешка битка – поддршка од противкандидатите во вториот круг и ...

Lider - 23.02.2024

Во екот на моменталната состојба во нашата земја, седењето и коментирањето не е опција. Тоа е време кое бара национално единство од секој аспект, потенцира професорката и пратеничка на ВМРО-ДПМНЕ, Гордана Силјановска Давкова.

СОСТОЈБАТА ВО ДРЖАВАТА БАРА ОД НАС ДА НЕ СЕДИМЕ Силјановска Давкова вели дека време е за национално единство во секој поглед

+инфо

Состојбата во која се наоѓа земјава бара од нас да сториме нешто, кажа Силјановска-Давкова

Н.Македонија

Силјановска сакала кога шета да биде сама без обезбедување и затоа се думала.Сепак превагнала кандидатурата.

Либертас

Силјановска Давкова: Време е за национално единство, надминување партиски разлики за прашања од државен карактер

Во Центар

Силјановска Давкова: Битката меѓу мене и колешката Ванковска ќе биде витешка, очекувам дијалог со аргументи

Локално

Состојбата во државата бара да не седиме и да коментираме, време е национално единство во секој поглед, вели Давкова

Скопје1 - 23.02.2024

Тешко носам одлуки, но стојам зад нив. Состојбата во која се наоѓа земјава бара од нас да не седиме како во ложа и да коментираме, туку да сториме нешто. Еден ден со право ќе не прашаат каде бевте и што правевте со државата која вашите татковци и ...

Силјановска Давкова за кандидатурата: Состојбата во државата бара да не седиме и да коментираме, време е национално единство во секој поглед

Алфа

Силјановска Давкова за кандидатурата: Состојбата во државата бара да не седиме и да коментираме, време е национално единство во секој поглед

Курир

Силјановска Давкова: Состојбата во државата бара да не седиме и да коментираме, време е национално единство во секој поглед

MakPress

Силјановска Давкова: Состојбата во државата бара да не седиме и да коментираме, време е национално единство во секој поглед

Сител

Силјановска Давкова: Состојбата во државата бара да не седиме и да коментираме,време е национално единство во секој поглед

24Инфо

Силјановска Давкова: Состојбата во државава бара да не седиме и да коментираме, време е за национално единство во секој поглед

Нетпрес

Фактор Press24 Тера

Силјановска Давкова: Според основните документи на ЕУ, прашањето за билатералните односи со Бугарија не смее да биде ...

Република - 23.02.2024

Говорејќи за ветувањата на СДС за уставните измени, пратеничката и кандидатка за претседател на државата, Гордана Силјановска Давкова, во „Тема на денот“ на Сител телевизија, истакна дека новата политичка констелација во земјава ќе донесе и нов ...

Силјановска Давкова: Според документите на ЕУ, прашањето за билатералните односи со Бугарија не смее да биде дел од преговарачката рамка

МКД

Силјановска Давкова: Билатералното прашање со Бугарија не смее да биде дел од преговарачката рамка

Слободен Печат