TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Денеска во СДСМ ќе пристигне првата пријава за претседател на државата

Алсат-М - 11.02.2019

Поранешниот амбасадор на Македонија, Ѓорѓи Филипов, денеска ќе се пријави на отворениот повик на СДСМ за избор на претседателски кандидат. Тој досега неколку пати бил амбасадор на Македонија во различни земји, меѓу кои и Берлин, Виена, Јапонија и ...

Филипов за ТВ21 ја потврди кандидатурата за претседател: Очекувам СДСМ да донесе правилна одлука (ВИДЕО)

ТВ21 - 11.02.2019

Ѓорѓи Филипов, екс амбасадорот на Македонија во неколку земји, е новиот кандидат за претседател од редовите на СДСМ. Филипов во минатото беше амбасадор на Македонија на Берлин, Виена, Јапонија и Словачка.

Дипломатот Филипов ќе се пријави на огласот на СДСМ за кандидат за претседател на државата

МКД - 11.02.2019

Дипломатот Д-р Ѓорѓи Филипов соопшти дека денеска ќе се пријави на огласот на СДСМ за избор на кандидат за претседател на Македонија на конкурсот на СДСМ. „Почитувани новинари и медиумски куќи, јас, амбасадорот проф.

Во СДСМ денеска ќе пристигне првата пријава за претседателски кандидат

+инфо - 11.02.2019

Поранешниот амбасадор на Македонија во Берлин и Виена денеска ќе се пријави на отворениот повик на СДСМ за избор на претседателски кандидат. Филипов ја сподели информацијата со допис о медиумите, а во текот на денот ќе одржи и прес-конференција по ...

Кој е Ѓорги Филипов, еден од кандидатите за претседател на државата од СДСМ

еМагазин - 11.02.2019

Поранешниот амбасадор Ѓорги Филипов , најави дека ќе се пријави на отворениот оглас за кандидат за претседател на државата на СДСМ. Кој е Филипов? Ѓорги Филипов е роден во Кавадарци. Филипов е доктор по технички науки, а дипломирал на Машинскиот ...

Поранешниот амбасадор Ѓорги Филипов еден од кандидатите на СДСМ за претседател на државата

еМагазин - 11.02.2019

Амбасадорот Ѓорги Филипов , најави дека ќе се пријави на отворениот оглас за кандидат за претседател на државата на СДСМ. Филипов е доктор по технички науки, а беше амбасадор на Македонија во Германија, Австрија, Јапонија и Словачка.

Познат првиот кандидат кој објави дека се пријавува на огласот на СДСМ за претседател

Фактор - 11.02.2019

Поранешниот македонски амбасадор во Германија, Д-р Ѓорѓи Филипов, е првиот кој во јавноста објавува дека ќе поднесе апликација за избор на кандидат на претседател на Македонија на конкурсот на СДСМ.

Амбасадорот Ѓорги Филипов ќе се пријави во СДСМ за претседателски кандидат

Независен - 11.02.2019

Во СДСМ денеска треба да пристигне првата пријава на огласот за избор на претседателски кандидат на партијата за изборите на 21 април. Амбасадорот Ѓорги Филипов, во соопштение до медиумите, најави дека денеска во 12 часот ќе ја поднесе пријавата на ...

Поранешниот амбасадор Ѓорѓи Филипов утре ќе поднесе пријава за кандидат за претседател на СДСМ

Фокус - 10.02.2019

Поранешниот амбасадор во Германија, Ѓорѓи Филипов во текот на утрешниот ден планира да поднесе пријава за кандидат за претседател на СДСМ. Тој преку соопштение до јавноста информираше за планираните активности.

Поранешниот амбасадор Филипов ќе конкурира во СДСМ за кандидат за претседател на државата

Слободен Печат - 11.02.2019

СДСМ, одлуката за кандидат за претседателските избори ќе ја донесе на 3 март. Дипломатот Д-р Ѓорѓи Филипов соопшти дека денеска ќе се пријави на огласот на СДСМ за избор на кандидат за претседател на Македонија на конкурсот на СДСМ.

Ѓорѓи Филипов се пријави за кандидат за претседател

Канал5 - 11.02.2019

Поранешниот амбасадор на Македонија Ѓорѓи Филипов во Берлин и Виена денеска ќе се пријави на отворениот повик на СДСМ за избор на претседателски кандидат. Филипов ја сподели информацијата со допис о медиумите, а во текот на денот ќе одржи и ...

Д-р Ѓорѓи Филипов е првиот кандидат кој ке се пријави на конкурост на СДСМ за претседател на Македонија

Вечер - 11.02.2019

Д-р Ѓорѓи Филипов поранешн амбасадор во Германија, е првиот кој во јавноста објавува дека ќе поднесе апликација за избор на кандидат за претседател на Македонија на конкурсот на СДСМ. „Почитувани новинари и медиумски куќи, Јас, амбасадорот проф.

Поранешниот амбасадор Ѓорѓи Филипов ќе поднесе пријава за претседателски кандидат на СДСМ

Република - 10.02.2019

Поранешниот македонски амбасадор во Германија, Ѓорѓи Филипов во текот на утрешниот ден планира да поднесе пријава за кандидат за претседател на СДСМ. Преку соопштение до јавноста информираше за планираните активности.

Дипломатот Филипов ќе се пријави на огласот на СДСМ за кандидат за претседател на државата

Нетпрес - 11.02.2019

Дипломатот Ѓорѓи Филипов соопшти дека денеска ќе се пријави на огласот на СДСМ за избор на кандидат за претседател на Македонија на конкурсот на СДСМ. Почитувани новинари и медиумски куќи, јас, амбасадорот проф.

Поранешниот амбасадор Ѓорѓи Филипов ќе поднесе пријава за кандидат за претседател на СДСМ

Либертас - 10.02.2019

Поранешниот македонски амбасадор, проф. др Ѓорѓи Филипов во текот на денешниот ден планира да поднесе пријава за кандидат за претседател на СДСМ. Тој преку соопштение до јавноста информираше за планираните активности.

Поранешниот амбасадор Ѓорѓи Филипов ќе поднесе пријава за кандидат за претседател на СДСМ

1tv - 11.02.2019

Поранешниот македонски амбасадор, проф. др Ѓорѓи Филипов во текот на денешниот ден планира да поднесе пријава за кандидат за претседател на СДСМ. Тој преку соопштение до јавноста информираше за планираните активности.

Амбасадорот Филипов влегува во трката за претседателски кандидат на СДСМ

Нова ТВ - 11.02.2019

Поранешниот македонски амбасадор Ѓорѓи Филипов најави дека денеска ќе поднесе пријава за кандидат за претседател на СДСМ. -Почитувани новинари и медиумски куќи, Јас, амбасадорот проф. д-р Ѓорѓи Филипов, на 11 февруари 2019 год.

Ѓорѓи Филипов ќе поднесе пријава за кандидат за претседател на СДСМ

Скопје1 - 11.02.2019

Поранешниот македонски амбасадор во Германија, Ѓорѓи Филипов во текот на утрешниот ден планира да поднесе пријава за кандидат за претседател на СДСМ. Тој преку соопштение до јавноста информираше за планираните активности.