TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Арсовска ја прифати иницијативата на ТВ21: Ќе организира кафе со поранешни градоначалници на Град Скопје за размена на ...

ТВ21 - 22.09.2022

Градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска во гостување во емисијата „Клик Плус“ на ТВ21 ја прифати иницијативата и истакна дека ќе организира кафе со поранешните градоначалници на Град Скопје за размена на идеи.

Водителот на ТВ21 до градоначалничката: Внимавајте на рацете да не ги брцнете во медот – „Тоа има кој да го прави, јас сум човекот кој ќе превенира“, одговори Арсовска

ТВ21

ВИДЕО: СДСМ и ДУИ или Груевски? Кој стои позади Данела Арсовска? Одговара таа во #ClickPlus

ТВ21

Славески ја нарече Арсовска мало дете, таа вечерва му одговори: Неговите изјaви многу повеќе кажуваат за него отколку за мене!

ТВ21

Арсовска: Подолго време немам контакт со Мицкоски и Славески

ТВ21

Арсовска искрена во #ClickPlus за тоа што ја прели чашата па излезе на говорница и Мицкоски го нарече шпицен градоначалник!

ТВ21

Арсовска: Нема доволно силен маж во земјава кој ќе ми ја загрози безбедноста – немам обезбедување!

ТВ21

ТВ21 Локално Канал5 Алсат-М Слободен Печат Press24 ТВ21 CivilMedia

МИЦКОСКИ Е МНОГУ ДОБРО ЗАПОЗНАЕН СО СУМИТЕ Арсовска вели дека нема доволно силен маж кој може да ѝ ја загрози ...

+инфо - 22.09.2022

Градоначалничката додава дека штом можело некој од надвор, како Мицкоски, за нешто што се квалификува како доверливо, толку многу добро да е информиран смета дека органите во Македонија ќе имаат со што да се позанимаваат во следниот ...

Арсовска го гледала Мицкоски на ТВ21: Слушнав дека многу добро е запознаен со сумите, а тоа беше доверливо, ќе има органите што да работат!

ТВ21

Арсовска за Мицкоски: Тој беше добро запознаен со сумите, а тоа беше доверливо - ќе има органите што да работат

Press24

Арсовска за Мицкоски: Тој беше добро запознаен со сумите, а тоа беше доверливо – ќе има органите што да работат

Либертас

Арсовска го гледала Мицкоски: Слушнав дека многу добро е запознаен со сумите, а тоа беше доверливо, ќе има органите што да работат!

4NEWS

Арсовска за Мицкоски: Тој беше добро запознаен со сумите, а тоа беше доверливо – ќе има органите што да работат

Centar

Скандалозни тендерски контакти на близок човек на Арсовска со турски понудувач за проектот од 137 милиони евра

Нетпрес - 22.09.2022

Во текст со наслов ,,Милионски тендер” неделникот Фокус открива скандалозни информации за контакти меѓу човек близок на градоначалничката на Скопје Данела Арсовска и турскиот учесник на тендерот за пречистителна станица за главниот град.

Арсовски: Обвинителството работи по директива на СДСМ, а не по допрен глас

Курир

АРСОВСКИ: ЈО работи под директива на СДСМ

Денешен

Обвинителството работи по директива на СДСМ, а не по допрен глас, вели Арсовски

Нетпрес

Фокус открива скандалозни тендерски контакти на близок човек на Арсовска со турски понудувач за проектот од 137 милиони евра

Курир

Фокус открива скандалозни тендерски контакти на близок човек на Арсовска со турски понудувач за проектот од 137 милиони евра

Lider

Блиска роднина на Данела Арсовска пред да „пукне“ скандалот, со Турците преговарала за милионскиот тендер на „Водовод и канализација“

Република

Денешен

Арсовска: Градот Скопје ќе функционира како и досега, но со личности со повеќе интегритет

24Инфо - 22.09.2022

Градот Скопје ќе функционира како и досега, меѓутоа јас верувам дека со личности коишто ќе имаат нешто повеќе интегритет од овие кои што видовме дека единственото нешто што ги интересира се политички мотивирани заднини, изјази денеска скопската ...

Данела Арсовска остана без директори, цехот од политичките игри ќе го платат граѓаните

еМагазин

Арсовска: Директорите беа добри ама решија да ги слушаат партиските лидери - ќе најдам нови

Press24

Арсовска: Градот Скопје ќе функционира како и досега, но со личности со повеќе интегритет

Канал5

Арсовска: Градот Скопје ќе функционира како и досега, но со личности со повеќе интегритет

Телма

Градот Скопје ќе функционира како и досега, но со личности со повеќе интегритет, вели Арсовска

ТВ21

Градот Скопје ќе функционира како и досега, но со личности со повеќе интегритет, вели Арсовска

4NEWS

Сител Фокус Локално Zoom Вечер Прес 360 степени