TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Вујовиќ: Правевме почетнички грешки и заслужено загубивме од ПИК Сегед

Gol.mk - 25.11.2021

Ракометарите на Вардар 1961 загубија во дуелот од осмото коло во Лигата на шампионите против ПИК Сегед , на домашен паркет со 27-30. Натпреварот во СЦ „Јане Сандански“ мина во знакот на гостите, кои долго водеа и не си дозволија изненадување.

Вујовиќ: Навивачите не се задоволни, реков дека ќе дојдат и тешки денови за Вардар

Слободен Печат

Веселин Вујовиќ: Разочаран сум, но не од резултатот!

Sport 1

Вујовиќ: Разочаран сум од начинот на кој го изгубивме натпреварот

Спортски

Вујовиќ: Многу сум разочаран, не од резултатот, туку од начинот на кој го изгубивме мечот

Екипа

Вујовиќ: Го делам разочарувањето со навивачите

Спортманија

Вујовиќ: Разочаран сум, најавив дека ќе дојдат тешки денови, но битката не е завршена!

SportMedia

Курир 24 Ракомет Дриблинг Сител Sport 1 Спортски 24 Ракомет SportMedia

Талески: Самите сме виновни, притисокот можеби направи да имаме лош старт на мечот

Слободен Печат - 25.11.2021

Вардар се наоѓа во серија од пет последователни порази во ЕХФ Лигата на шампионите, откако загуби и вечерва пред своите навивачите од екипата на Пик Сегед. Унгарците само ја продолжија негативната серија на скопските „црвено-црни“ кои признаа дека ...

Талески: Жално е што не успеавме да ја израдуваме одличната публика

Gol.mk

Талески: Жално е што не можеме да ги израдуваме нашите навивачите!

Sport 1

Талески: Во криза сме, но мора да се исправиме и да одиме напред

Екипа

ФОТО: Бајиќ пред Шпанија дојде да го поддржи Вардар со ПИК Сегед

Gol.mk

ФОТО: Потег за почит – фановите на ПИК Сегед им оддадоа почит на загинатите во Бугарија!

Gol.mk

Минута молк за загинатите во трагедијата во Бугарија на Вардар – ПИК Сегед

Спортски

24 Ракомет SportMedia Дриблинг Gol.mk Gol.mk Вечер Прес SportMedia Република

Кјелце со лудачки камбек за нова победа над Барселона

MTM - 25.11.2021

Кјелце вторпат едноподруго го поразија европскиот шампион Барселона со 29:27 во Полска, откако беа во негатива речиси цел меч, додека Алборг првпат во својата историја го совлада Кил со 35:33 во дербито во групата А, каде што е и Вардар.

Алборг го изненади Кил, Кјелце ја доби Барселона

Спортски

Алборг го шокираше Кил, Кјелце подобар од Барселона

Sport 1

Кјелце во луд финиш повторно ја „тресна“ Барса, Алборг му се реваншираше на Кил

Екипа

Драма во Келце: Барса водеше со 4 разлика во самиот финиш, но на крајот загуби!

SportMedia

Душебаев со мајсторија ги дигна фановите на нозе, Кјелце повторно ја победи Барселона (Видео)

Дерби - 24.11.2021

Полскиот првак Виве Кјелце вторпат во една недела го победи актуелниот европски првак Барселона (29:27) во групната фаза на ракометната Лига на шампиони. Гостите од Шпанија уште во првиот дел дојдоа до предност од четири голови, а на пауза заминаа ...

Келце запиша нова историја: Во седум дена двапати ја сруши моќната Барса

24 Ракомет

„Барсa не е навикната да губи двапати по ред“

24 Ракомет

Алборг го изненади Кил, Киелце со неверојатна 6-0 серија ја „расплака“ Барса

Gol.mk - 24.11.2021

Европскиот вицешампион Алборг им стави крај на поразите во Лигата на шампионите и во клучен момент впиша нови два бода на своето конто во А групата од ракометната елита. Пред својата публика, данскиот тим приреди изненадување против бундеслигашот ...

Кил пропушти напад за реми, Кристенсен ја запечати победата за Алборг

24 Ракомет