TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Обвинител ќе го истражува проблемот со хируршките сали

Р.С.Европа - 26.05.2024

Обвинителство ќе истражува дали има кривично дело во неработењето на хируршките сали во Клиничкиот центар „Мајка Тереза“. Според првичните информации кои беа објавени изминатава недела, дел од причините поради кои не работат салите е непријатниот ...

Проблемот со затворените хируршки сали ќе го истражува обвинителството

МКД

Затворените хируршки сали поради непријатен мирис стигнаа до Обвинителството

А1 On

Една недела затворени хируршки сали – Министерството за здравство го известило обвинителството

Телма

Обвинителство истражува зошто се затворени хируршките сали на Клинички

Фокус

Обвинителство истражува зошто се затворени хируршките сали во Клиничкиот центар

Независен

ЈАВЕН ОБВИНИТЕЛ ЌЕ ИСТРАЖУВА ШТО ТОА МИРИСАЛО ВО ХИРУРШКИТЕ САЛИ: Ќе се проверува дали има кривично дело

Фактор

Вечер Прес Либертас Република

OЈО постапува по известување од МЗ за неработењето на хируршките сали во Клинички

Бизнис Вести - 26.05.2024

– Министерството за здравство прати известување до Обвинителството за затворените хируршки сали во Клиничкиот центар „Мајка Тереза“, кое е примено и распоредено кај јавен обвинител. Ќе се преземат дејствија за да се провери дали во настанот воопшто ...

OЈО постапува по известување од МЗ за неработењето на хируршките сали

24 Вести

OЈО постапува по известување од МЗ за неработењето на хируршките сали

Денешен

OЈО постапува по известување од МЗ за неработењето на хируршките сали во Клинички

Слободен Печат

OЈО постапува по известување од МЗ за неработењето на хируршките сали во Клинички

Либертас

OЈО постапува по известување од МЗ за неработењето на хируршките сали во Клинички

Локално

OЈО со дејствија околу неработењето на хируршките сали во Клинички, се утврдува дали има елементи на кривично дело!

ТВ21

Канал5 Бриф Во Центар Zoom Press24

МЗ се уште молчи за проблемот со хируршките сали - ВМРО-ДПМНЕ: Со потпис за лична согласност пациенти се оперираат на ...

24 Вести - 25.05.2024

Министерството за здравство се уште молчи за проблемот со хируршките сали во најголемиот медицински комплекс во земјава - „Мајка Тереза“. Оттаму се уште не споделуваат информации дали дефектот поради кој со денови веќе не се вршат операции е решен и ...

Хаос и криза во здравството: Хируршките сали во најголемиот медицински комплекс во Македонија остануваат затворени, Министерството за здравство молчи, а пациенти се оперираат на сопствена одговорност!

Lider

Здравството на колена: Хаваријата со хируршките сали на Клинички, Министерството наместо да ја реши му ја нафрли на Обвинителството

Слободен Печат

Што е проблемот на хируршките клиники, загаден ли е системот за кислород до операционите сали?

Канал5

Обвинителство ќе истражува, зошто една недела се затворени хируршките сали во Клинички центар

еМагазин

Цела недела не работат операционите сали на Хирургија - нема информација кога ќе профункционираат

Сител

Само три хируршки сали се активни во Клиничкиот центар

Слободен Печат

Фактор 24Инфо 360 степени 365 Пулс24

Oткривање на потенцијално кривично дело: Затворање на хируршките сали во клиничкиот центар „Мајка Тереза“ – Јавното ...

Lider - 25.05.2024

Јавното обвинителство покренува истрага за еднонеделното затворање на хируршките сали во клиничкиот центар „Мајка Тереза“ за откривање на потенцијални кривични дела. Јавното обвинителство покрена истрага за затворањето на хируршките сали во ...

Јавното обвинителство покренува истрага затворените хируршки сали

Нетпрес

Обвинителството истражува дали има кривична одговорност за затворените хируршки сали и смрдеата во „Клинички“

Макфакс

Обвинителството го истражува затворањето на хируршките сали

Фокус

Обвинителството истражува дали има кривична одговорност за затворените хируршки сали и смрдеата во „Клинички“

Точка

Обвинителството истражува дали има кривична одговорност за затворените хируршки сали и смрдеата во „Клинички“

Опсервер

ОБВИНИТЕЛСТВОТО ЌЕ ПРОВЕРУВА: Дали има кривично дело во случајот со затворените сали на Клинички

Фактор

Скопје инфо Денешен