TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

„Црниот пантер“ пристигнува во „Синеплекс“

+инфо - 14.02.2018

Овој анимиран филм е одличен за целото семејство, особено за најмладата публика, бидејќи е синхронизиран на македонски јазик. Херојот познат како Црниот пантер мора да ги здружи силите со агентот на ЦИА Еверет К.

Психолошкиот трилер „Берлински Синдром” пристигнува во кината

Либертас - 13.02.2018

Психолошкиот трилер „Берлински Синдром”, на режисерката Кејт Шортланд, е базиран на истоимениот роман на писателката Мелану Џустен, од 2011 година, кој го поврзува стокхолмскиот синдром како психолошки поим со главниот град на Германија- Берлин.

Марвеловиот „Црниот пантер“ (Black Panther) ни пристигнува во Cineplexx

Факултети - 14.02.2018

По настаните од „Капетан Америка: Граѓанска војна“, кралот Т'Чала се враќа дома во изолираната и технолошки напредна африканска нација Ваканда за да служи како нов лидер на неговата земја.