TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Детаљ кој многумина не го забележаа: Роналдо им се извини на навивачите на Јунајтед (ФОТО)

Екипа - 09.11.2018

Кристијано Роналдо сосема очекувано беше во центарот на вниманието на пресметката од Лигата на шампионите меѓу Јувентус и Манчестер јунајтед, пред се поради фактот дека Португалецот своето вивнување во европскиот фудбал го имаше токму во дресот на ...

Детал кој многумина не го забележаа: Роналдо им се извини на навивачите на Манчестер Јунајтед

СуперСпорт - 09.11.2018

Роналдо постигна навистина атрактивен гол во средината на второто полувреме но она што повеќе привлече внимание е начинот ка кој тој го прослави голот против поранешниот клуб. Иако многу навивачи на Манчестер Јунајтед се налутија на него, може да се ...

Пристигна нов член во семејството на Роналдо и Георгина (фото)

Вистина.мк - 09.11.2018

Фудбалерот Кристијано Роналдо и неговата сакана Георгина Родригез вратите од својот дом и срце ги отворија за нов член во семејството. Имено, како што се пофали Георгина на социјалните мрежи, двојката има нова мачка и тоа не било каква туку ...

ФОТО: Џеси Лингард го „пецна“ Роналдо - „Кој има подобри стомачни“?

Gol.mk - 09.11.2018

Првата ѕвезда на Јувентус , Кристијано Роналдо , пред два дена го постигна својот гол-првенец во Лигата на шампионите, како член на италијанскиот шампион. Португалскиот ас со фантастичен погодок го стресе својот поранешен клуб Манчестер Јунајтед и ...

ФОТО: Момент кој многумина не го забележаа – Роналдо се извини на фановите на Јунајтед

Спортклуб - 09.11.2018

Интересно, Роналдо и во дресот на Реал Мадрид постигнуваше голови против Јунајтед, но не ги славеше, па е јасно дека фановите на „црвените ѓаволи“ нема за што премногу да му ...

Лингард се потсмеваше со Роналдо: Кој е подобар? (ФОТО)

24Фудбал - 08.11.2018

Манчестер јунајтед со сиот плен си замина од гостувањето во Торино, за Премиерлигашот тоа беше втора победа во Лигата на шампионите сезонава, а воедно и слатка одмазда за поразот пред своја публика во претходното коло од Старата дама.

ФОТО: Лингард ги покажа „плочките“ па праша дали неговите или оние на Роналдо се подобри?

Спортклуб - 08.11.2018

Фудбалерот на Манчестер Јунајтед, Џеси Лингард, се обиде преку социјалните мрежи, да ги спореди неговите „плочки“ со оние на Кристијано Роналдо. Јунајтед синоќа го победи Јувентус на сред Торино со 2:1, во натпревар со неверојатен финиш, па тоа им ...

Георгина и Роналдо ја имаат „најгрдата“ мачка на светот- од сумата која ја платиле за неа ќе се онесвестите (ФОТО)

Курир - 08.11.2018

Кристијано Роналдо и неговата девојка Георгина Родригез на светот им го претставија новиот член во семејството. Станува збор за мачка која нема влакна, оваа врста на мачки многумина не ги сакаат, а се нарекува и како најгрда мачка на светот.

Португалија пак без Роналдо во Лигата на нациите

Екипа - 08.11.2018

Кристијано Роналдо го нема на списокот на португалската репрезентација за натпреварите со Италија и со Полска во Лигата на нациите. Со тоа се потврдија најавите на португалските медиуми дека ѕвездата на Јувентус ќе ја прекокне комплетната групна ...

Семејството се проширува: Роналдо и Георгина имаат скапо милениче (фото)

Спортски - 08.11.2018

Семејството на Кристиано Роналдо се прошири за уште еден член, а станува збор за мачка, која чини околу 3.000 евра. Тоа го откри неговата вереница Георгина Родригез , која се пофали со новото милениче на социјалните мрежи, но неговото име го задржа ...

Роналдо и Георгина купија грдо милениче за 3.000 евра (ФОТО)

Sport 1 - 08.11.2018

Еден ден откако Јувентус загуби во Лигата на шампиони од Манчестер јунајтед со 1-2, Кристијано Роналдо реши да си купи домашно милениче, односно – мачка. Тоа во јавност го откри неговата сопруга Георгина Родригез, која се пофали со новото милениче, ...

Лингард му фати сеир на Роналдо за прославата во Торино (Фото)

Дерби - 08.11.2018

Кристијано Роналдо не беше импресиониран од играта која ја прикажа Манчестер Јунајтед на гостувањето во Торино, но исто така, Португалецот знаеше како да го сврте вниманието на себе и со својата прослава при која ги покажа стомачните мускули.

Лингард го „истрола“ Роналдо: Кој е подобар? (ФОТО)

Sport 1 - 08.11.2018

Манчестер јунајтед вчера стигна до голем триумф (2-1) против Јувентус сред Торино, откако направи пресврт за четири минути. По дуелот, фудбалерот на Манчестер јунајтед, Џеси Лингард, реши да го „истрола“ потегот на Кристијано Роналдо, кој го направи ...

Сандро го посрамоти Лингард, а Вокер го истрола својот пријател (ВИДЕО)

24Фудбал - 08.11.2018

Лингард ги одигра завршните 20 минути на мечот во Торино, во игра влезе при водство на Јувентус, а неговиот тим на крајот славеше со 1-2, но, во тие минути кои ги доби од Мурињо успеа да се „прослави“на социјалните мрежи.

ФОТО: Лингард го „исмеа“ Роналдо… кој е подобар?

Спортски - 08.11.2018

Фудбалерот на Манчестер Јунајтед, Џеси Лингард го исмеа потегот кој Роналдо го направи после постигнатиот гол синоќа. „Црвените ѓаволи“ синоќа успеаа да победат на гостувањето кај Јувентус со 2:1 иако домаќините поведоа во 65-та минута со голот на ...

Фото: Легендарниот Роналдињо во Белград!!

Канал5 - 08.11.2018

Легендата на светскиот фудбал , Бразилецот Роналдињо синоќа слетал на аеродромот „Никола Тесла“ во Белград. На белградскиот аеродром поранешниот ас на Барселона бил дочекан од голем број на фоторепортери.

Роналдо си зема нов одмор, нема да игра против Италија и Полска

SportMedia - 08.11.2018

Петкратниот најдобар фудбалер на светот Кристијано Роналдо повторно изостанува од списокот на репрезентацијата на Португалија за наредните два натпревари во Лигата на нациите. Се потврдија приказните на португалските медиуми дека ѕвездата на ...

Лингард му фаќа сеир на Роналдо, чии „плочки“ се подобри?(фото)

TopSport - 08.11.2018

Џеси Лингард, фудбалерот на Јунајтед по синоќешниот пресврт-триумф на „Црвените ѓаволи“ во Торино против Јувентус во ЛШ, на Инстаграм се пошегува со Кристијано Роналдо. При првиот гол на натпреварот, Роналдо во 65.

Роналдо повторно ја „бојкотира“ Лигата на нации

Спортски - 08.11.2018

Најдобриот фудбалер на светот, Кристиано Роналдо повторно не е на списокот на португалската репрезентација за натпреварите во Лигата на нации. Со ова само се потврдија информациите на португалските медиуми дека ѕвездата на Јувентус ја бојкотора ...

Роналдо не даде добра оценка за играта на Јунајтед и посочи со колку голови разлика требал да победи Јувентус

Точка - 08.11.2018

Кристијано Роналдо постигна фантастичен гол против својот поранешен клуб Манчестер Јунајтед, а со оглед на тоа што истиот го постигна во Торино, воопшто не се штедеше и на големо го прослави погодокот со кој Јувентус во тие моменти стигна до водство ...

Не ја допираат обивувањата дека е силувач: Сопругата на Кристијано Роналдо живее и изгледа совршено

Убавина и Здравје - 08.11.2018

Иако се дигна голем прав поради наводното силување на Кетрин Мајорг од страна на славниот фудбалер Кристијано Роналдо , неговата сопруга Георгина Родригез не му придава значење на тоа. Имено, таа редовно ги информира своите следбеници за тоа дека ...

Бразилската суперѕвезда Роналдињо дојде во Белград за да сними – реклама!? (ФОТО+ВИДЕО)

Sport 1 - 08.11.2018

Една од најголемите светски фудбалски ѕвезди на 21-век, Роналдињо синоќа допатува во српската престолнина Белград и тоа благодарение на еден од најпознатите српски менаџери Зоран Стојадиновиќ.

Роналдињо вчера пристигна во Белград откриена и причината (ФОТО)

Таратур - 08.11.2018

Славниот Бразилец Роналдињо вчеравечер допатува во Белград. Еден ден после историската победа на Црвена Звезда над Ливерпул во Лигата на шампионите во Белград пристигна легендарниот бразилски фудбалер Роналдињо.

Роналдо: Им подаривме победа на Јунајтед

Локално - 08.11.2018

Кристијано Роналдо го постигна својот првенец во дресот на Јувентус во Лигата на шампионите, но тоа не беше доволно да се избегне поразот од Манчестер. И покрај доминацијата во текот на сите 90 минути им дозволивме да ги освојат бодовите.

Роналдо: Манчестер Јунајтед ништо не направи да победи

OhridNews - 08.11.2018

Водечката екипата во Серија А, Јувентус го претрпе првиот пораз сезонава во сите натпреварувања, откако на домашен терен изгуби од Манчестер Јунајтед (2-1) во 4-та рунда од фазата по групи во Лигата на Шампиони.

Детаљ кој многумина не го забележаа: Роналдо им се извини на навивачите на Манчестер Јунајтед (ФОТО)

Курир - 09.11.2018

Роналдо постигна навистина атрактивен гол во средината на второто полувреме но она што повеќе привлече внимание е начинот ка кој тој го прослави голот против поранешниот клуб. Иако многу навивачи на Манчестер Јунајтед се налутија на него, може да се ...

Роналдињо дојде во Белград…

Бриф - 08.11.2018

Некогашната фудбалска ѕвезда на ПСЖ, Барселона и Милан пристигна во Србија. Роналдо де Асис Мореира, попознат како Роналдињо вечерва пристигна на аеродромот „Никола Тесла“ во Белград. Тој беше пречекан од бројни фанови и новинари, а како што ...

ЛШ: Роналдо не го испочитува Јунајтед, Мурињо провоцираше после победата (видео)

OhridNews - 08.11.2018

Најдобриот светски фудбалер Кристијано Роналдо и неговиот сонародник Жозе Мурињо беа главни актери на дербито помеѓу Јувентус и Манчестер Јунајтед кое заврши со триумф на англичаните 2-1. Роналдо во 65-та минута го отвори резултатот, но не обично за ...

Рашфорд за Роналдо: За мене нема поголема инспирација во фудбалот

Независен - 07.11.2018

Младиот напаѓач на Манчестер Јунајтед, Маркус Рашфорд го откри своето воодушевување од суперѕвездата на Јувентус, Кристијано Роналдо пред денешниот дуел од Лигата на шампионите меѓу двата тима.

Мендеш: Роналдо го зголеми рејтингот на Јувентус

Независен - 07.11.2018

Агентот на Кристијано Роналдо, Жорже Мендеш, смета дека Португалецот значително го зголемил рејтингот на италијанскиот шампион Јувентус. Ѕвездата на светскиот фудбал се пресели кај „бјанконерите“ во текот на летото со трансфер од Реал Мадрид.

Застана во невообичаена поза, па се пофали дека не носи гаќички: Девојката на Роналдо ќе ве препоти за неколку минути ...

Курир - 07.11.2018

Девојката на Кристијано Роналдо секојдневно ги изненадува своите фанови на Инстаграм со својата витка става и сексапилен изглед. Наводите дека Кристијано Роналдо силувал девојка речиси и да не влијаат на нив, парот секојдневно е заедно, објавуваат ...

Девојката на Кристијано Роналдо ја покажа својата совршена фигура

Макфакс - 07.11.2018

Џорџина Родригез, 23-годишната девојка на Кристијано Роналдо, секојдневно докажува дека не ја вознемируваат насловите околу наводното силување на Кетрин Мајорџ. Семејството на Кристијано Роналдо се држи заедно, а младата Џорџина му верува на Роналдо ...

Роналдињо има само 6 евра на банкарската сметка

Нетпрес - 07.11.2018

Роналдо де Асис Мореира, попознат како Роналдињо, се соочува со банкрот. Поранешната ѕвезда на Барселона и Милан е во финансиска криза и на неговата банкарска сметка се најдени само 6 евра, јавија бразилски медиуми.

Георгина и Роналдо ја имаат „најгрдата“ мачка на светот, а колку е нејзината цена?

Пулс24 - 08.11.2018

Кристијано Роналдо и неговата девојка Георгина Родригез на светот им го претставија новиот член во семејството. Станува збор за мачка која нема влакна, оваа врста на мачки многумина не ги сакаат, а се нарекува и како најгрда мачка на светот.

Семејството се проширува: Роналдо и Георгина имаат скапо милениче (фото)

Таратур - 08.11.2018

Семејството на Кристиано Роналдо се прошири за уште еден член, а станува збор за мачка, која чини околу 3.000 евра. Тоа го откри неговата вереница Георгина Родригез , која се пофали со новото милениче на социјалните мрежи, но неговото име го задржа ...

ФОТО: Лингард го „исмеа“ Роналдо… кој е подобар?

Таратур - 08.11.2018

Фудбалерот на Манчестер Јунајтед, Џеси Лингард го исмеа потегот кој Роналдо го направи после постигнатиот гол синоќа. „Црвените ѓаволи“ синоќа успеаа да победат на гостувањето кај Јувентус со 2:1 иако домаќините поведоа во 65-та минута со голот на ...

Лингард му фаќа сеир на Роналдо чии плочки на стомакот се подобри? (фото)

Макфакс - 08.11.2018

Џеси Лингард, фудбалерот на Јунајтед, по синоќешниот пресврт-триумф на „црвените ѓаволи“ во Торино против Јувентус во ЛШ, на „Инстаграм“ се пошегува со Кристијано Роналдо. При првиот гол на натпреварот, Роналдо во 65.

Роналдо разочаран: Јунајтед ништо не направи, а на крајот победи

Фокус - 08.11.2018

Кристијано Роналдо го постигна својот првенец во дресот на Јувентус во Лигата на шампионите, но тоа не беше доволно да се избегне поразот од Манчестер. „И покрај доминацијата во текот на сите 90 минути им дозволивме да ги освојат бодовите.

Детаљ кој многумина не го забележаа: Роналдо им се извини на навивачите на Манчестер Јунајтед (ФОТО)

Sport M - 09.11.2018

Роналдо постигна навистина атрактивен гол во средината на второто полувреме но она што повеќе привлече внимание е начинот ка кој тој го прослави голот против поранешниот клуб. Иако многу навивачи на Манчестер Јунајтед се налутија на него, може да се ...

Мендеш: Роналдо го зголеми рејтингот на Јувентус

Локално - 07.11.2018

Агентот на Кристијано Роналдо, Жорже Мендеш, смета дека Португалецот значително го зголемил рејтингот на италијанскиот шампион Јувентус. Ѕвездата на светскиот фудбал се пресели кај „бјанконерите“ во текот на летото со трансфер од Реал Мадрид.

Џорџина Родригез вежба без гакички, но овој пат балет

ЗаЗабава - 08.11.2018

Георгина Родригез е заразена по вежбањето и одржувањето на линијата, па на Инстаграм често објавува фотографии од теретана. Последната нејзина фотографија сепак ги изненади сите бидејќи не станува збор за некоја справа, туку за балетски кондури и ...

ФОТО: Семејството се проширува: Роналдо и Георгина имаат скапо милениче

Sport M - 08.11.2018

Семејството на Кристиано Роналдо се прошири за уште еден член, а станува збор за мачка, која чини околу 3.000 евра. Тоа го откри неговата вереница Георгина Родригез, која се пофали со новото милениче на социјалните мрежи, но неговото име го задржа ...

Роналдо: Им подаривме победа на Јунајтед

+инфо - 08.11.2018

Кристијано Роналдо го постигна својот првенец во дресот на Јувентус во Лигата на шампионите, но тоа не беше доволно да се избегне поразот од Манчестер. -И покрај доминацијата во текот на сите 90 минути, им дозволивме да ги освојат бодовите.

Роналдо: Им подаривме победа на Јунајтед

24 Вести - 08.11.2018

Кристијано Роналдо го постигна својот првенец во дресот на Јувентус во Лигата на шампионите, но тоа не беше доволно да се избегне поразот од Манчестер. „И покрај доминацијата во текот на сите 90 минути им дозволивме да ги освојат бодовите.

Му подаривме победа на Јунајтед

Вечер - 08.11.2018

Кристијано Роналдо го постигна својот првенец во дресот на Јувентус во Лигата на шампионите, но погодокот не се покажа како доволен за да се добие пресметката со неговиот поранешен клуб, Манчестер Јунајтед.