TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

„Сите прекрасни нешта“ во режија на Нела Витошевиќ премиерно во штипски театар

Сакам да кажам - 11.06.2024

Претставата „Сите прекрасни нешта“ во режија на Нела Витошевиќ премиерно ќе се изведе денеска (11 мај) во Народниот театар во Штип. Текстот е на Ана Ристоска-Трпеноска, работен е по мотиви од истоимената кратка драмска форма на современиот англиски ...

Премиера на „Сите прекрасни нешта“ на сцената на Театарот од Штип

Умно - 11.06.2024

Претставата „Сите прекрасни нешта“, според Данкан Мекмилан, а по текст на Ана Ристоска Трпеноска, ќе има премиера вечерва во 20 часот во театарот „Ацо Шопов“ во Штип. Претставата е во режија на Нела Витошевиќ.

„Сите прекрасни нешта“ – нова претстава на штипскиот Народен театар

Курир - 10.06.2024

Директорот на Центарот за култура „Ацо Шопов“-Штип, Горан Трајков изјави дека честа е огромна што токму млади таленти и музичари ќе бидат дел од еден ваков професионален проект. Сите прекрасни нешта“ е нова премиера на анасамблот на Народниот театар ...

„Сите прекрасни нешта“ – нова претстава на штипскиот Народен театар

Градска - 10.06.2024

„Сите прекрасни нешта“ е нова премиера на анасамблот на Народниот театар Штип во режија на Нела Витошевиќ. Премиерата на претставата е утревечер во 20 часот на сцената на Народниот театар Штип.

„Сите прекрасни нешта“ – нова претстава на штипскиот Народен театар

А1 On - 10.06.2024

Сите прекрасни нешта“ е нова премиера на анасамблот на Народниот театар Штип во режија на Нела Витошевиќ. Премиерата на претставата е утревечер во 20 часот на сцената на Народниот театар Штип.

„Сите прекрасни нешта“ – премиерно во Народниот театар Штип

Вечер Прес - 10.06.2024

„Сите прекрасни нешта“ е нова претстава во режија на Нела Витошевиќ, која премиерно ќе биде изведена утревечер во 20 часот на сцената на Народниот театар Штип. Режисерката Витошевиќ на денешната прес-конференција истакна дека депресијата, ...

„Сите прекрасни нешта“ – нова претстава на штипскиот Народен театар

Локално - 11.06.2024

Сите прекрасни нешта“ е нова премиера на анасамблот на Народниот театар Штип во режија на Нела Витошевиќ. Премиерата на претставата е утревечер во 20 часот на сцената на Народниот театар Штип.