TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Пендаровски-Гутереш: Деблокадата на евроинтеграциите е во интерес на стабилноста на регионот

ММС - 24.09.2021

Претседателот Стево Пендаровски, во рамки на учеството на 76. Генерално собрание на Обединетите нации, во Њујорк оствари средба со Генералниот секретар на Обединетите нации, Антонио Гутереш.

Пендаровски – Гутереш: Деблокадата на евроинтеграциите за стабилност во регионот

МКД

Средба Пендаровски – Гутереш: Деблокадата на евроинтеграциите од интерес за стабилноста и просперитетот на регионот

Нова ТВ

Пендаровски –Гутереш: Најкомплексните прашања може да се разрешат доколку за тоа постои политичка волја

Локално

Претседателот Стево Пендаровски оствари средба со Генералниот секретар на Обединетите нации, Антонио Гутереш

Бизнис Вести

Пендаровски – Гутереш: Деблокадата на евроинтеграциите од интерес за стабилноста и просперитетот на регионот и на Европа во целина

Frontline

Средба на Пендаровски со Генералниот секретар на Обединетите нации, Антонио Гутереш

24Инфо

Lider Опсервер Акцент 360 степени Независен OhridNews Канал5 Фокус

Пендаровски во ОН: Одговорно визионерско лидерство, поголема емпатија, соработка и солидарност

Нова ТВ - 23.09.2021

Почетокот на крајот на пандемијата е на повидок, треба да поддржиме нови идеи и иницијативи, а при соочување со сложените и меѓузависни проблеми на новото време ни треба посилно и подлабоко партнерство и солидарност.

Пендаровски во ОН: Одговорно визионерско лидерство, поголема емпатија, соработка и солидарност

Сител

(ВИДЕО) Пендаровски преку ОН и прати порака на ЕУ

Независен

Видео: Пендаровски во ОН: Одговорно визионерско лидерство, поголема емпатија, соработка и солидарност

Либертас

Пендаровски во ОН: Одговорно визионерско лидерство, поголема емпатија, соработка и солидарност

24Инфо

ВИДЕО | Пендаровски во ОН: Северна Македонија покажа способност да решава сложени прашања како што е „спорот за името“

Слободен Печат

Пендаровски во ОН: Одговорно визионерско лидерство, поголема емпатија, соработка и солидарност

Бриф

Frontline +инфо 360 степени Zoom 24 Вести CivilMedia Фокус Нетпрес

Пендаровски: Северна Македонија покажа способност да решава сложени прашања како што е „спорот за името“

Сител - 23.09.2021

Претседателот Стево Пенаровски во своето обраќање на 76. сесија на Генералното собрание на ОН рече дека како мала земја во Југоисточна Европа, Северна Македонија ја докажа својата способност, заедно со Грција, а со посредство на ОН, да решава и ...

Пендаровски во ОН: Одговорно визионерско лидерство, поголема емпатија, соработка и солидарност

Канал5

Пендаровски од Генералното собрание на ОН: Подготвени сме за конструктивен дијалог со Бугарија

Локално

Пендаровски се обрати на 76. Генерално собрание на ОН

Република

Пендаровски ќе се обрати на Генералното собрание на ОН

360 степени

Обраќање на претседателот Пендаровски на ГС на ОН

Р.С.Европа

Обраќање на претседателот Пендаровски на ГС на ОН

Курир

Бизнис Вести Независен 24Инфо Бриф Слободен Печат Опсервер Frontline 24 Вести

Пендаровски во Њујорк оствари средба со претставници на „Македонија2025“

ТВ21 - 23.09.2021

Претседателот Стево Пендаровски, за време на посетата на САД по повод неговото учество на Генералното собрание на Обединетите нации, во Њујорк оствари средба со претставници на организацијата „Македонија2025“.

Претседателот Пендаровски во Њујорк оствари средба со претставници на „Македонија2025″

Бизнис Вести

Пендаровски во Њујорк оствари средба со претставници на „Македонија2025″

24Инфо

Пендаровски во Њујорк: „Македонија2025″ е пример за придонесот на македонските иселеници во економскиот и демократски развој

Локално

Претседателот Пендаровски во Њујорк оствари средба со претставници на „Македонија2025“

Скопје1

Претседателот Пендаровски во Њујорк оствари средба со претставници на „Македонија2025"

Канал5

Пендаровски: „Македонија2025“ е позитивен пример за придонесот на македонските иселеници во економскиот и демократски развој на земјата

Lider

Нова ТВ Frontline Слободен Печат Опсервер Бриф Press24 Сител Скопје инфо