TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Во продавница за миленици најдена дрога, има уапсени – Полицијата вршеше претреси низ Скопје

Centar - 04.02.2023

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за спроведување истражна постапка против 32-годишен скопјанец за кого постои основано сомнение дека сторил кривично дело – Неовластено производство и пуштање во промет наркотични ...

Пронајдена дрога и психотропни супстанции во продавница за домашни миленици во Скопје, поведена истрага

Вести плус - 04.02.2023

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за спроведување истражна постапка против 32-годишен скопјанец за кого постои основано сомнение дека сторил кривично дело – Неовластено производство и пуштање во промет наркотични ...

Пронајдена дрога во продавница за домашни миленици во Скопје, поведена истрага

Курир - 04.02.2023

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за спроведување истражна постапка против 32-годишен скопјанец за кого постои основано сомнение дека сторил кривично дело – Неовластено производство и пуштање во промет наркотични ...

Во скопска продавница за миленици се продавала дрога, полицијата најде 85 таблети

Макфакс - 04.02.2023

Дрога се продавала во продавница за миленици во Скопје. Полицијата извршила претрес во просториите на продавницата и нашла 85 таблети. На 3 февруари, осомничениот неовластено му продал на еден сведок 0,53 грама 3,4-метилен-диоксиметафетамин (МДМА).

Скопјанец продавал дрога во продавница за миленици

А1 On - 04.02.2023

Основното јавно обвиинителство почна истрага против 32-годишен скопјанец кој е осомничен дека продавал дрога во продавница за миленици. – На 3 февруари, осомничениот неовластено му продал на еден сведок 0,53 грама 3,4-метилен-диоксиметафетамин ...

Пронајдена дрога и психотропни супстанции во продавница за домашни миленици во Скопје

Сител - 04.02.2023

Скопското Основно јавно обвинителство поведе истрага против 32-годишен скопјанец, кај кого била пронајдена дрога и психотропни супстанции во продавница за домашни миленици во Скопје. Од ЈО информираат дека јавен обвинител од ОЈО Скопје донел Наредба ...

Пронајдена дрога и психотропни супстанции во продавница за домашни миленици во Скопје

Опсервер - 04.02.2023

– Скопското Основно јавно обвинителство поведе истрага против 32-годишен скопјанец, кај кого била пронајдена дрога и психотропни супстанции во продавница за домашни миленици во Скопје. Од ЈО информираат дека јавен обвинител од ОЈО Скопје донел ...

ДРОГА ВО СКОПСКА ПРОДАВНИЦА ЗА МИЛЕНИЦИ Најдени се 85 таблети

+инфо - 04.02.2023

Полицијата извршила претрес во просториите на продавница за миленици во Скопје и нашла 85 таблети со психтропна супстанца. На 3 февруари, осомничениот неовластено му продал на еден сведок 0,53 грама 3,4-метилен-диоксиметафетамин (МДМА).

Продавал дрога во продавница за домашни миленици: Обвинителството бара притвор за скопјанец

ММС - 04.02.2023

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за спроведување истражна постапка против 32-годишен скопјанец за кого постои основано сомнение дека сторил кривично дело – Неовластено производство и пуштање во промет наркотични ...

Пронајдена дрога и психотропни супстанции во продавница за домашни миленици во Скопје

Канал5 - 04.02.2023

Скопското Основно јавно обвинителство поведе истрага против 32-годишен скопјанец, кај кого била пронајдена дрога и психотропни супстанции во продавница за домашни миленици во Скопје. Од ЈО информираат дека јавен обвинител од ОЈО Скопје донел Наредба ...

Пронајдена дрога во продавница за домашни миленици во Скопје

Н.Македонија - 04.02.2023

Скопското Основно јавно обвинителство поведе истрага против 32-годишен скопјанец, кај кого била пронајдена дрога и психотропни супстанции во продавница за домашни миленици во Скопје. Од ЈО информираат дека јавен обвинител од ОЈО Скопје донел Наредба ...

Пронајдени дрога и психотропни супстанции во продавница за домашни миленици во Скопје

Република - 04.02.2023

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за спроведување истражна постапка против 32-годишен скопјанец за кого постои основано сомнение дека сторил кривично дело – Неовластено производство и пуштање во промет наркотични ...

Пронајдена дрога и психотропни супстанции во продавница за домашни миленици во Скопје

ТВ21 - 04.02.2023

Скопското Основно јавно обвинителство поведе истрага против 32-годишен скопјанец, кај кого била пронајдена дрога и психотропни супстанции во продавница за домашни миленици во Скопје. Од ЈО информираат дека јавен обвинител од ОЈО Скопје донел Наредба ...

Пронајдена дрога и психотропни супстанции во продавница за домашни миленици во Скопје

4NEWS - 04.02.2023

Скопското Основно јавно обвинителство поведе истрага против 32-годишен скопјанец, кај кого била пронајдена дрога и психотропни супстанции во продавница за домашни миленици во Скопје. Од ЈО информираат дека јавен обвинител од ОЈО Скопје донел Наредба ...

Пронајдена дрога во продавница за миленици

Либертас - 04.02.2023

Полицијата извршила претрес во просториите на продавница за миленици во Скопје и нашла 85 таблети со психoтропна супстанца. На 3 февруари, осомничениот неовластено му продал на еден сведок 0,53 грама 3,4-метилен-диоксиметафетамин (МДМА).

ОЈО: Пронајдена дрога во продавница за миленици, се бара притвор за скопјанец

Слободен Печат - 04.02.2023

Скопското Основно јавно обвинителство поведе истрага против 32-годишен скопјанец, кај кого била пронајдена дрога и психотропни супстанции во продавница за домашни миленици во Скопје. Од ЈО информираат дека јавен обвинител од ОЈО Скопје донел Наредба ...

Пронајдена дрога и психотропни супстанции во продавница за домашни миленици во Скопје

Локално - 04.02.2023

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за спроведување истражна постапка против 32-годишен скопјанец за кого постои основано сомнение дека сторил кривично дело – Неовластено производство и пуштање во промет наркотични ...

Пронајдена дрога и психотропни супстанции во продавница за домашни миленици во Скопје

Во Центар - 04.02.2023

Скопското Основно јавно обвинителство поведе истрага против 32-годишен скопјанец, кај кого била пронајдена дрога и психотропни супстанции во продавница за домашни миленици во Скопје. Од ЈО информираат дека јавен обвинител од ОЈО Скопје донел Наредба ...

Пронајдена дрога и психотропни супстанции во продавница за домашни миленици во Скопје

Вечер Прес - 04.02.2023

Скопското Основно јавно обвинителство поведе истрага против 32-годишен скопјанец, кај кого била пронајдена дрога и психотропни супстанции во продавница за домашни миленици во Скопје. Од ЈО информираат дека јавен обвинител од ОЈО Скопје донел Наредба ...

АФЕТАМИНИ, МАРИХУАНА И ТРАГИ ОД КОКАИН ВО ПЕТ ШОП: Скопјанец ги продавал во продавницата за миленици

Фактор - 04.02.2023

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за спроведување истражна постапка против 32-годишен скопјанец за кого постои основано сомнение дека сторил кривично дело – Неовластено производство и пуштање во промет наркотични ...

Скопјанец отворил продавница за домашни миленици за да продава канаринци и златни рипки, фатен како „дила“ таблети, ...

MakPress - 05.02.2023

Скопското Основно јавно обвинителство поведе истрага против 32-годишен скопјанец, кај кого била пронајдена дрога и психотропни супстанции во продавница за домашни миленици во Скопје. Од ЈО информираат дека јавен обвинител од ОЈО Скопје донел Наредба ...