TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Претставен новиот Mercedes-AMG GT 2018

Идивиди - 14.03.2018

Продукциската верзија на Mercedes-AMG GT купето со 4 врати конечно беше претставенa на 2018 Geneva Motor Show, една година по претставувањето на неговиот концепт. Проширувајќи ја AMG GT фамилијата на 3 модели (покрај Coupe и Roadster варијантите со ...

Mercedes C-класа :: Невозможна дилема - дизел-хибрид или AMG?

Авто Магазин - 13.03.2018

Со ланска продажба од 415 илјади примероци, Mercedes C-класа е значаен за марката и затоа мораше да се освежи. Повеќе технички отколку стилски, па така сега располага со нови технологии и погонски групи.

Крадците нема да им избегаат: Погледнете со што располага полицијата во Дубаи (Видео)

Sky - 13.03.2018

Имиџот и угледот е сè во Дубаи, дури и кога станува збор за борбата со криминалот. Полицијата во таа пустинска метропола низ годините изградила вистински арсенал од коњски сили на луксузни спортски автомобили.

AMG G63 и AMG GT R на Mercedes си ги измерија силите на автопат

Кајгана - 12.03.2018

Магазинот AutoTopNL објави снимка на која Mercedes-AMG 63 и AMG GT R си ги одмеруваат силите на автопат. G 63 под хаубата има мотор со моќност од 1.000 коњки или и нуди фантастично забрзување и перформанси, но сепак не можеше да се мери со ...

C-класата на Mercedes доби и нова погонска група од AMG одделението

ЗаЗабава - 13.03.2018

Со ланска продажба од 415 илјади примероци, Mercedes C-класа е значаен за марката и затоа мораше да се освежи. Повеќе технички отколку стилски, па така сега располага со нови технологии и погонски групи.