TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Скопјанка натепана од поранешниот партнер среде бел ден во парк

Макфакс - 29.01.2023

40-годишна скопјанка пријавила дека вчера околу 14.00 часот во парк на подрачјето на Центар, по претходна расправија, била физички нападната од нејзиниот поранешен вонбрачен партнер В.М.. Се преземаат мерки за расчистување на случајот, соопшти МВР ...

Младо момче нападнато од познаник во кафич во Драчево

Centar - 28.01.2023

На 27.01.2023 околу 20.35 часот во Полициска станица Драчево е пријавено дека во угостителски објект на подрачјето на Драчево, М.В.(20) од Скопје бил физички нападнат од Д.Д., кого го познавал од претходно.

Тепачка во Центар: 72-годишник се степал со 53-годишен маж

Скопје инфо - 28.01.2023

Вчера попладне во Центар се степале двајца скопјани. На 27.01.2023 во 16.00 во Полициска станица Центар е пријавено дека во обложувалница во близина на пазар на подрачјето на Центар, Х.Х.(72) и С.С.

Се степале двајца скопјани во Центар

4NEWS - 28.01.2023

Вчера попладне во Центар се степале двајца скопјани. На 27.01.2023 во 16.00 во Полициска станица Центар е пријавено дека во обложувалница во близина на пазар на подрачјето на Центар, Х.Х.(72) и С.С.

Двајца скопјани се степале во обложувалница во Центар

Република - 28.01.2023

Вчера попладне во Центар се степале двајца скопјани. На 27.01.2023 во 16.00 во Полициска станица Центар е пријавено дека во обложувалница во близина на пазар на подрачјето на Центар, Х.Х.(72) и С.С.

Скопјанка нападната од поранешниот партнер

Скопје1 - 29.01.2023

На 28.01.2023 во 20.30 часот во Полициска станица Центар, 40-годишна скопјанка пријавила дека околу 14.00 часот во парк на подрачјето на Центар, по претходна расправија, била физички нападната од нејзиниот поранешен вонбрачен партнер В.М..

Скопјанка нападната од поранешниот партнер во парк во Центар

А1 On - 29.01.2023

40-годишна скопјанка пријавила дека вчера околу 14.00 часот во парк на подрачјето на Центар, по претходна расправија, била физички нападната од нејзиниот поранешен вонбрачен партнер В.М.. Се преземаат мерки за расчистување на случајот, соопшти МВР ...

Насилник ја нападнал поранешната партнерка во парк во Центар

Слободен Печат - 29.01.2023

Четириесетгодишна скопјанка, вчеравечер во Полициската станица Центар пријавила дека по претходна расправија, била физички нападната од нејзиниот поранешен вонбрачен партнер В.М. Како што соопшти МВР, инцидентот се случил околу 14:00 часот во парк ...

Четириесетгодишна скопјанка физички нападната од нејзиниот поранешен вонбрачен партнер

Канал5 - 29.01.2023

Четириесетгодишна скопјанка, вчера, во 20:30 часот во Полициска станица Центар, пријавила дека по претходна расправија, била физички нападната од нејзиниот поранешен вонбрачен партнер В.М.

Четириесетгодишна скопјанка физички нападната од нејзиниот поранешен вонбрачен партнер

Независен - 29.01.2023

Четириесетгодишна скопјанка, вчера, во 20:30 часот во Полициска станица Центар, пријавила дека по претходна расправија, била физички нападната од нејзиниот поранешен вонбрачен партнер В.М.