TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

АТЕНТАТОТ МУ ГО ПРЕПИШАА НА БЕЛГРАД: За убиството на Оливер Ивановиќ се сомничи и секретарката?!

Фактор - 03.12.2019

Специјалното обвинителство на Косово обвини шестмина Срби за вмешаност во убиството на 16 јануари 2018 година на водачот на граѓанската иницијатива на СДП, Оливер Ивановиќ. Со овој потег, Приштина уште еднаш се обиде да го обвини Белград дека се ...

Покренато обвинение за убиството на Оливер Ивановиќ

Макфакс - 02.12.2019

Косовското специјално обвинителство до судот во Косово поднесе обвинение против шест лица за убиството на лидерот на косовските Срби, Оливер Ивановиќ, што се случи на 16 јануари минатата година. Меѓу обвинетите, четворица се полицајци.

Обвинети шест лица за убиството на Оливер Ивановиќ

+инфо - 02.12.2019

Специјалното обвинителство на Република Косово денеска подигна обвинение пред Специјалното одделение на приштинскиот Основен суд против шест лица осомничени за убиството на политичарот Оливер Ивановиќ, што се случи пред речиси две години во северна ...

Шест лица ќе се гонат за убиството на Оливер Ивановиќ

Слободен Печат - 02.12.2019

Во едно соопштение на Специјалното Обвинителство, пишува дека осомничените се товарат за кривичните дела: „Помагање во реализирање на делото - Тешко убиство“, „Неовластено поседување, контрола или поседување оружје без дозвола“, „Откривање на ...

Шест лица обвинети за убиството на лидерот на Граѓанската иницијатива СДП Оливер Ивановиќ

24 Вести - 02.12.2019

Специјалното Обвинителство на Косово денеска покрена обвинение до Основното Јавно Обвинителство против шест лица, осомничени за убиството на Оливер Ивановиќ. Во едно соопштение на Специјалното Обвинителство, пишува дека осомничените се товарат за ...

Подигнато обвинение против шест лица за убиството на Оливер Ивановиќ

Вечер Прес - 02.12.2019

Специјалното обвинителство на Република Косово денеска подигна обвинение пред Специјалното одделение на приштинскиот Основен суд против шест лица осомничени за убиството на политичарот Оливер Ивановиќ, што се случи пред речиси две години во северна ...

Подигнато обвинение против шест лица за убиството на Оливер Ивановиќ

24Инфо - 02.12.2019

Специјалното обвинителство на Република Косово денеска подигна обвинение пред Специјалното одделение на приштинскиот Основен суд против шест лица осомничени за убиството на политичарот Оливер Ивановиќ, што се случи пред речиси две години во северна ...

Подигнато обвинение против шест лица за убиството на Оливер Ивановиќ

А1 On - 02.12.2019

Специјалното обвинителство на Република Косово денеска подигна обвинение пред Специјалното одделение на приштинскиот Основен суд против шест лица осомничени за убиството на политичарот Оливер Ивановиќ, што се случи пред речиси две години во северна ...

Подигнато обвинение против шест лица за убиството на Оливер Ивановиќ

Република - 02.12.2019

Специјалното обвинителство на Република Косово денеска подигна обвинение пред Специјалното одделение на приштинскиот Основен суд против шест лица осомничени за убиството на политичарот Оливер Ивановиќ, што се случи пред речиси две години во северна ...

Подигнато обвинение против шест лица за убиството на Оливер Ивановиќ

Опсервер - 02.12.2019

Специјалното обвинителство на Република Косово денеска подигна обвинение пред Специјалното одделение на приштинскиот Основен суд против шест лица осомничени за убиството на политичарот Оливер Ивановиќ, што се случи пред речиси две години во северна ...

Обвинение против шест лица за убиството на Оливер Ивановиќ

Фокус - 02.12.2019

Специјалното обвинителство на Република Косово денеска подигна обвинение пред Специјалното одделение на приштинскиот Основен суд против шест лица осомничени за убиството на политичарот Оливер Ивановиќ, што се случи пред речиси две години во северна ...

Покренато обвинение за убиството на Оливер Ивановиќ

Н.Македонија - 02.12.2019

Косовското специјално обвинителство до судот во Косово поднесе обвинение против шест лица за убиството на лидерот на косовските Срби, Оливер Ивановиќ, што се случи на 16 јануари минатата година. Меѓу обвинетите, четворица се полицајци.

Покренато обвинение за убиството на Оливер Ивановиќ

Точка - 02.12.2019

Косовското специјално обвинителство поднесе обвинение до судот во Косово против шест лица за убиството на лидерот на косовските Срби, Оливер Ивановиќ, што се случи на 16 јануари минатата година. Меѓу обвинетите, четворица се полицајци.

Подигнато обвинение против шест лица за убиството на Оливер Ивановиќ

Нетпрес - 02.12.2019

Специјалното обвинителство на Република Косово денеска подигна обвинение пред Специјалното одделение на приштинскиот Основен суд против шест лица осомничени за убиството на политичарот Оливер Ивановиќ, што се случи пред речиси две години во северна ...

Шест луѓе обвиненети за убиството на Оливер Ивановиќ

Р.С.Европа - 02.12.2019

Специјалното обвинителство на Косово денеска подигна обвинение против шест луѓе осомничени за убиството на политичарот Оливер Ивановиќ, што се случи пред речиси две години во Северна Митровица.

Специјалното обвинителство на Косово подигна обвинение против шестмина за убиството на Оливер Ивановиќ

Локално - 02.12.2019

Косовското специјално обвинителство поднесе обвинение против шест лица Н.С., М.Р, С.А, Д.М, З.Ј и Р.Б осомничени за убиството на Оливер Ивановиќ на 16 јануари 2018 година. Осомничените се товарат за кривичните дела: Помагање во реализирање на делото ...

Шестмина обвинети за убиството на Оливер Ивановиќ

iPortal - 02.12.2019

Косовското специјално обвинителство поднесе обвинение против шест лица Н.С., М.Р, С.А, Д.М, З.Ј и Р.Б осомничени за убиството на Оливер Ивановиќ на 16 јануари 2018 година. Осомничените се товарат за кривичните дела: Помагање во реализирање на делото ...

Подигнато обвинение против шест лица за убиството на Оливер Ивановиќ

Либертас - 02.12.2019

Специјалното обвинителство на Република Косово денеска подигна обвинение пред Специјалното одделение на приштинскиот Основен суд против шест лица осомничени за убиството на политичарот Оливер Ивановиќ, што се случи пред речиси две години во северна ...

Подигнато обвинение против шест лица за убиството на Оливер Ивановиќ

MakPress - 02.12.2019

Специјалното обвинителство на Република Косово денеска подигна обвинение пред Специјалното одделение на приштинскиот Основен суд против шест лица осомничени за убиството на политичарот Оливер Ивановиќ, што се случи пред речиси две години во северна ...