TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Милан донесе одлука, ќе го откупи Ребиќ

Спортски - 18.02.2020

Италијанските медиуми пренесуваат дека Милан донел одлука да го откупи Анте Ребиќ на крајот на сезоната. Хрватскиот репрезентативец пристигна минатото лето на двегодишна позајмица од Ајнтрахт Франкфурт, а Милан во замена го испрати Андре Силва во ...

Милан ќе го откупуваат Ребиќ од Ајнтрахт

TopSport - 18.02.2020

Директорот на Ајнтрахт Франкфурт, Бруно Хубнер вели дека Милан може да ги „одвои“ договорите на Анте Ребиќ и Андре Силва, со што хрватскиот напаѓач ќе може да остане на „Сан Сиро“. Двајцата напаѓачи ги сменија клубовите на позајмица на две сезони на ...

Ребиќ го носи Крудели близу до срцев удар (видео)

TopSport - 18.02.2020

Хрватскиот фудбалер Анте Ребиќ за само еден месец го помина патот од анонимус до херој кај калчолигашот Милан. „Сан Сиро“ синоќа повторно му скандираше (го постигна единствениот гол во мечот со Торино, 1-0).

Милан ќе го откупи Ребиќ

Вечер - 18.02.2020

Анте Ребиќ ќе биде откупен од Милан, пренесуваат италијанските медиуми. Хрватскиот репрезентативец пристигна во Милано на двегодишна позајмица од Ајнтрахт Франкфурт со клаузула во која „росонерите“ ќе имаат право на негов откуп за 25 милиони евра.

Легендарен Италијанец поради Ребиќ беше пред срцев удар: Викаше, плачеше… (ВИДЕО)

СуперСпорт - 18.02.2020

Хрватскиот фудбалер Анте Ребиќ за само еден месец успеа да заигра на врвно ниво и од промашена инвестиција стана херој на Милан. „Сан Сиро“ го скандира неговото име, а легендарниот ТВ-коментатор, које навивач и на Милан, Тицијано Крудели збесна по ...

Коментаторски гаф во сред пренос на Милан

Оff.net - 18.02.2020

Ај тој што го објавивме скоро беше од некој нисколигашки меч, ама да коментираш меч од Серија А во случајов Милан - Торино од синоќа и вака да ја оплескаш? Вака оди коментарот: И сега внимание, трк на Ребиќ и му оди да го фати за г`з (culo на ...

Ибра е на залезот – Милан сега има друг дечко за големи подвизи

Спортклуб - 18.02.2020

Доаѓањето на Златан Ибрахимовиќ во Милан требаше да го запали дополнителниот мотор или „погон“ на тимот, но очигледно дека во Милан еден друг играч понуди повеќе од тоа што првично очекуваа навивачите.

Ибра изведе дриблинг магија во шеснаесетникот и го „измести“ голманот Сиригу (Видео)

Дерби - 18.02.2020

Милан победи со минимални 1:0 против Торино во натпревар на кој стрелец на единствениот гол беше разиграниот Анте Ребиќ, но како и на претходните средби, максимално активен во нападот на „росонерите“ беше Златан Ибрахимовиќ.

Ибра шоу на мал простор

Оff.net - 18.02.2020

Во Милан претплатен за голови годинава е Анте Ребиќ кој секој натпревар дава гол. Синоќа го реши Торино, а Златан си поигра во шеснаесетник со голманот и со уште ...

Малото шоу на Ибрахимовиќ во шеснаесетникот (ВИДЕО)

Спортски - 18.02.2020

Mилан со 1:0 славеше против Торино во рамките на италијанската Серија А. Единствениот гол на натпреварот беше дело на Анте Ребиќ. Ибрахимовиќ не се запиша во листата на стрелци, но не одигра лош натпревар и констатно ги разигруваше своите соиграчи ...

Милан му го нанесе на Торино петтиот последователен пораз

Курир - 18.02.2020

Милан го победи Торино со 1:0 синоќа во дуел од 24. коло од шампионатот на Италија. Единствениот гол во 25. минута го постигна Анте Ребиќ. Милан со новите три бода стигна до 35 и се искачи на осмото место на табелата.

Анте Ребиќ повторно „златен“ за Милан (видео)

Макфакс - 17.02.2020

Анте Ребиќ го постигна својот петти гол во Серија А во 2020 година, за на Милан да им донесе важна 1:0 победа над Торино со која „росонерите“ се искачија на осмото место на табелата и ја прекинаа низата од два меча без победа во Серија А (1:1 со ...

ВИДЕО: Ибра прави чуда и на 38 години, но судијата го „украде“ шоуто

Gol.mk - 17.02.2020

Екипата на Милан славеше на домашен терен над Торино со 1-0, во рамките на 24 коло од Серија А . Анте Ребиќ одново беше човек на одлука за росонерите, кој со гол во 25. минута ги освои трите бода за својот тим.

Анте Ребиќ му донесе победа на Милан против Торино

Кајгана - 18.02.2020

Милан го победи Торино со 1:0 синоќа во натпревар од 24. коло. Единствениот гол во 25. минута го постигна Анте Ребиќ. Милан со новите три бода стигна до 35 и се искачи на шестото место на табелата.

Милан му го нанесе на Торино петтиот последователен пораз

Опсервер - 18.02.2020

– Милан го победи Торино со 1:0 синоќа во дуел од 24. коло од шампионатот на Италија. Единствениот гол во 25. минута го постигна Анте Ребиќ. Милан со новите три бода стигна до 35 и се искачи на осмото место на табелата.

Милан му го нанесе на Торино петтиот последователен пораз

Сител - 18.02.2020

Милан го победи Торино со 1:0 синоќа во дуел од 24. коло од шампионатот на Италија. Единствениот гол во 25. минута го постигна Анте Ребиќ. Милан со новите три бода стигна до 35 и се искачи на осмото место на табелата.

Милан му го нанесе на Торино петтиот последователен пораз

А1 On - 18.02.2020

Милан го победи Торино со 1:0 синоќа во дуел од 24. коло од шампионатот на Италија. Единствениот гол во 25. минута го постигна Анте Ребиќ. Милан со новите три бода стигна до 35 и се искачи на осмото место на табелата.

Милан му го нанесе на Торино петтиот последователен пораз

MakPress - 18.02.2020

Милан го победи Торино со 1:0 синоќа во дуел од 24. коло од шампионатот на Италија. Единствениот гол во 25. минута го постигна Анте Ребиќ. Милан со новите три бода стигна до 35 и се искачи на осмото место на табелата.

Ибра изведе дриблинг магија во шеснаесетникот и го „измести“ голманот Сиригу

Точка - 18.02.2020

Милан победи со минимални 1:0 против Торино во натпревар на кој стрелец на единствениот гол беше разиграниот Анте Ребиќ, но како и на претходните средби, максимално активен во нападот на „росонерите“ беше Златан Ибрахимовиќ.