TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Nokia 8 Sirocco конечно стигна до Android 9 Pie

Телефони.мк - 11.01.2019

Nokia 8 Sirocco конечно стигна до стабилна и финална верзија на оперативниот систем Android Pie со што ги доби сите софтверски новитети. Сега Nokia 8 Sirocco има подобро менаџирање на осветленоста на екранот и подобра работа на батеријата преку ...

Nokia 8.1 Plus рендери покажуваат punch hole камера во 6,2-инчен екран (ВИДЕО)

USB - 11.01.2019

Се појавија најнови рендери и CAD видео од 360 степени за Nokia 8.1 Plus, кои прикажуваат промена на правецот кога е во прашање дизајнот на Nokia телефоните – засекот е отфрлен, а наместо него, тука е punch hole дизајнот со отворот за камера.

Nokia 6.2 – 8-јадрен смартфон со Android One, 6GB RAM и вградена предна камера

Локално - 11.01.2019

HMD Global веќе почна да работи на неколку уреди што ќе ги видиме во првата половина од годината. Ние веќе ве информиравме за подобрувањата во Nokia 8.1 Plus, а сега излегоа и првите детали на друг паметен телефон од средна класа.