TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

70 семејства од Општина Маврово и Ростуше добија пакети храна и средства за хигиена

Gostivarpress.mk - 08.04.2020

Претседателот на Советот на Општина Маврово и Ростуше, Алил Алили заедно со волонтери од повеќе населени места и Црвениот крст го завршија првиот дел на достава на околу 70 социјални пакети со хигиенски средства и намирници во Горнореканските села и ...

Николовски во Ранковце подели хуманитарни пакети со храна за домаќинствата на кои им се најпотребни

iPortal - 08.04.2020

Генералниот секретар на СДСМ Љупчо Николовски заедно со волонтери денеска поделија хуманитарни пакети на семејствата во Ранковце. Пакетите со храна се донирани на тамошниот Кризен штаб и распоредени на оние домаќинства на кои им се најпотребни.

Социјални пакети за помош на 50 домаќинства од Карпош

Макфакс - 08.04.2020

Во финална фаза е подготовката на 50 социјални пакети, со храна и средства за хигиена, за 50 ранливи домаќинства од Карпош.Денеска, пакетите се подготвуваа во пунктот на Црвен крст во Момин Поток.Прехранбените продукти и средства за хигиена се ...

Храбрите делат храна кај сиромашните

Н.Македонија - 08.04.2020

Здравствено-економската криза предизвикана од коронавирусот уште повеќе ги погоди социјално ранливите категории граѓани, а ги зафати и оние семејства што можеби останаа и без единствената минимална плата што ја имаа.

Таравари: Компаниите можат да подготват пакети со храна до Црвениот крст

+инфо - 07.04.2020

Прехранбени продукти, хигиенски препрати, заштитни средства и електронска опрема во моментов им се потребни на социјално загрозените семејства и медицинските лица во Гостивар, беше кажано на состанокот на двасетина локални бизнисмени и ...

Прехранбени пакети од Струмица за семејства во Куманово и Дебар

Опсервер - 07.04.2020

Струмица, 7 април 2020 () – Волонтери на општинскиот кризен штаб на Општина Струмица подготвија 700 прехранбени пакети за сиромашни семејства во општините Куманово и Дебар, кои се донација од семејството Заеви, соопшти волонтерот Александра Митева.

Помошта од Заеви стигна во Куманово

Фактор - 07.04.2020

Помошта од пакети со основни продукти од фамилијата на претседателот на СДСМ, Зоран Заев, пристигна во Куманово. Ова го објави градоначалникот Максим Димитриевски на својот официјален профил.

Љупчо Николовски на ФБ: Кризата е тест за секое општество, ги повикувам сите – да помогнеме каде што е потребно

Frontline - 07.04.2020

Дониравме 360 пакети со храна на кризните штабови во Св.Николе и Лозово - наменети за социјално загрозените семејства во овие населени места полесно да го поминат претстојниот период. Генералниот секретар на СДСМ, Љупчо Николовски, на својот Фејсбук ...

Прехранбени пакети од Струмица за семејства во Куманово и Дебар

Либертас - 07.04.2020

– Волонтери на општинскиот кризен штаб на Општина Струмица подготвија 700 прехранбени пакети за сиромашни семејства во општините Куманово и Дебар, кои се донација од семејството Заеви, соопшти волонтерот Александра Митева.

Прехранбени пакети од Струмица за семејства во Куманово и Дебар

MakPress - 07.04.2020

Волонтери на општинскиот кризен штаб на Општина Струмица подготвија 700 прехранбени пакети за сиромашни семејства во општините Куманово и Дебар, кои се донација од семејството Заеви, соопшти волонтерот Александра Митева.

Пристигна помошта од Заеви за Куманово (ФОТО)

Кумановски м. - 07.04.2020

Прехрамбени пакети како донација од семејството Заеви денеска пристигна во Општинскиот штаб за заштита и спасување во Куманово. Градоначалникот Максим Димитриевски на својот фејсбук профил се заблагодари на донацијата од Заеви, а воедно упати ...

Општина Гостивар побара од компаниите да се солидаризираат и да доставуваат пакети со продукти до гостиварскиот Црвен ...

Опсервер - 07.04.2020

Гостивар, 7 април 2020 () – Прехранбени продукти, хигиенски препрати, заштитни средства и електронска опрема во моментов им се потребни на социјално загрозените семејства и медицинските лица во Гостивар, беше кажано на состанокот на двасетина ...

Николовски донираше 360 пакети со храна во Свети Николе и Лозово

iPortal - 07.04.2020

Социјалдемократскиот сојуз денеска уште еднаш ја покажа својата хуманост на дело. Имено денеска генералниот секретар на СДСМ Љупчо Николовски донираше 360 пакети во Св. Николе и Лозово со храна наменети за оние на кои им е најпотребна и неопходна во ...

Николовски: Дониравме 360 пакети со храна на кризните штабови во Св.Николе и Лозово за социјално загрозените семејства

Локално - 07.04.2020

„Дониравме 360 пакети со храна на кризните штабови во Св.Николе и Лозово – наменети за социјално загрозените семејства во овие населени места полесно да го поминат претстојниот период“, соопшти генералниот секретар на СДСМ, Љупчо Николовски.

Општина Гостивар побара од компаниите да се солидаризираат и да доставуваат пакети со продукти до гостиварскиот Црвен ...

MakPress - 07.04.2020

Прехранбени продукти, хигиенски препрати, заштитни средства и електронска опрема во моментов им се потребни на социјално загрозените семејства и медицинските лица во Гостивар, беше кажано на состанокот на двасетина локални бизнисмени и ...

Социјални пакети за помош на 50 домаќинства од Карпош

Точка - 08.04.2020

Во финална фаза е подготовката на 50 социјални пакети, со храна и средства за хигиена, за 50 ранливи домаќинства од Карпош. Денеска пакетите се подготвуваа во пунктот на Црвен крст во Момин Поток.

Социјални пакети за помош на 50 домаќинства од Карпош

24Инфо - 08.04.2020

Во финална фаза е подготовката на 50 социјални пакети, со храна и средства за хигиена, за 50 ранливи домаќинства од Карпош. Денеска пакетите се подготвуваа во пунктот на Црвен крст во Момин Поток.

Социјални пакети за помош на 50 домаќинства од Карпош

MakPress - 08.04.2020

Во финална фаза е подготовката на 50 социјални пакети, со храна и средства за хигиена, за 50 ранливи домаќинства од Карпош. Денеска, пакетите се подготвуваа во пунктот на Црвен крст во Момин Поток.

Социјални пакети за помош на 50 домаќинства од Карпош

А1 On - 09.04.2020

„Во финална фаза е подготовката на 50 социјални пакети, со храна и средства за хигиена, за 50 ранливи домаќинства од Карпош. Денеска, пакетите се подготвуваа во пунктот на Црвен крст во Момин Поток.