TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Помлад пазарен инспектор од Струмица осомничен за примање поткуп – барал по 100 евра

Н.Македонија - 29.11.2023

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Струмица донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице за кое постои основано сомнение дека сторило две кривични дела – Примање поткуп од член 357 став 1 од Кривичниот законик.

Пазарен инспектор од Струмица осомничен за примање поткуп

4NEWS - 29.11.2023

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Струмица донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице за кое постои основано сомнение дека сторило две кривични дела – Примање поткуп од член 357 став 1 од Кривичниот законик.

Пазарен инспектор од Струмица осомничен за примање поткуп, определен 30-дневен притвор

Макфакс - 29.11.2023

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Струмица донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице за кое постои основано сомнение дека сторило две кривични дела – Примање поткуп од член 357 став 1 од Кривичниот законик.

ОБВИНИТЕЛСТВО ПОКРЕНА ИСТРАЖНА ПОСТАПКА ПРОТИВ СТРУМИЧКИ ИНСПЕКТОР: Барал поткуп од 50 до 100 евра, еве ги деталите

Фактор - 29.11.2023

Обвинителство покренува истражна постапка против пазарен инспектор од Струмица, кој наместо да евидентира прекршоци барал и земал мито. Како што соопштуваат од Основното јавно обвинителство Струмица донесена е наредба за спроведување истражна ...

Пазарен инспектор од Струмица осомничен за примање поткуп

Локално - 29.11.2023

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Струмица донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице за кое постои основано сомнение дека сторило две кривични дела – Примање поткуп од член 357 став 1 од Кривичниот законик.

Пазарен инспектор од Струмица осомничен за примање поткуп, определен 30-дневен притвор

Опсервер - 29.11.2023

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Струмица донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице за кое постои основано сомнение дека сторило две кривични дела – Примање поткуп од член 357 став 1 од Кривичниот законик.

Инспектор од Струмица примал поткуп од 200 евра, обвинителството покрена истрага, судот му определи притвор

МКД - 29.11.2023

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство (ОЈО) Струмица донесе наредба за спроведување истражна постапка против инспектор поради основано сомнение дека сторило две кривични дела, примање поткуп, соопштија денекса од обвинителството.

Пазарен инспектор од Струмица осомничен за примање поткуп

Телма - 29.11.2023

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Струмица донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице за кое постои основано сомнение дека сторило две кривични дела – Примање поткуп од член 357 став 1 од Кривичниот законик.

Пазарен инспектор од Струмица земал мито, во притвор е

А1 On - 29.11.2023

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Струмица донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице за кое постои основано сомнение дека сторило две кривични дела – Примање поткуп.

Притвор за пазарен инспектор од Струмица, примал поткуп

Фокус - 29.11.2023

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Струмица донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице за кое постои основано сомнение дека сторило две кривични дела – Примање поткуп од член 357 став 1 од Кривичниот законик.

Пазарен инспектор од Струмица осомничен за примање поткуп

Слободен Печат - 29.11.2023

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Струмица донел наредба за спроведување истражна постапка против едно лице за кое постои основано сомнение дека сторило две кривични дела примање поткуп.

Пазарен инспектор од Струмица осомничен за примање поткуп

Курир - 29.11.2023

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Струмица донел наредба за спроведување истражна постапка против едно лице за кое постои основано сомнение дека сторило две кривични дела примање поткуп од член 357 став 1 од Кривичниот законик.

Притвор за пазарен инспектор од Струмица - примал мито од по 100 евра

Скопје инфо - 29.11.2023

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Струмица донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице за кое постои основано сомнение дека сторило две кривични дела – Примање поткуп од член 357 став 1 од Кривичниот законик.

Ако немале пари се враќал по двапати, пазарен инспектор од Струмица барал и примал поткуп

Сител - 29.11.2023

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Струмица донел наредба за спроведување истражна постапка против едно лице за кое постои основано сомнение дека сторило две кривични дела примање поткуп од член 357 став 1 од Кривичниот законик.

МЛАД ИНСПЕКТОР „СТРИЖЕЛ“ БЕРБЕРИ СО ПО 100 ЕВРА ПОТКУП Има работа на кој му се работи…

+инфо - 29.11.2023

Струмичкиот млад инспектор три пати се враќал во дуќанот, чекал берберите да соберат пари за да го платат „арачот“. Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Струмица соопшти дека донело наредба за спроведување истражна постапка против едно ...

Пазарен инспектор заврши во притвор – примал поткуп, па го фатиле

Скопје1 - 29.11.2023

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Струмица донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице за кое постои основано сомнение дека сторило две кривични дела – Примање поткуп од член 357 став 1 од Кривичниот законик.

Пазарен инспектор од Струмица осомничен за примање поткуп

Нетпрес - 29.11.2023

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Струмица донел наредба за спроведување истражна постапка против едно лице за кое постои основано сомнение дека сторило две кривични дела примање поткуп од член 357 став 1 од Кривичниот законик.

Пазарен инспектор од Струмица осомничен за примање поткуп

Press24 - 29.11.2023

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Струмица донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице за кое постои основано сомнение дека сторило две кривични дела – Примање поткуп од член 357 став 1 од Кривичниот законик.

Пазарен инспектор од Струмица осомничен за примање поткуп

24Инфо - 29.11.2023

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Струмица донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице за кое постои основано сомнение дека сторило две кривични дела – Примање поткуп од член 357 став 1 од Кривичниот законик.