TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Унгарија ќе обезбеди 187 милиони евра финансиска помош на Украина

Р.С.Европа - 24.11.2022

Унгарија ќе обезбеди 187 милиони евра финансиска помош на Украина, како свој придонес во планираниот пакет за поддршка на ЕУ во вредност од 18 милијарди евра во 2023 година, се наведува во указот на унгарската влада.

Унгарија ќе испрати 187 милиони евра финансиска помош за Украина

Локално

Унгарија ќе обезбеди 187 милиони евра финансиска помош на Украина

Zoom

Унгарија ќе обезбеди 187 милиони евра финансиска помош на Украина

Алсат-М

Орбан вети помош од 187 милиони евра за Украина

Макфакс - 24.11.2022

Унгарија вети дека ќе испрати 187 милиони евра во Украина како дел од планираниот пакет помош од ЕУ. Владата на унгарскиот премиер Виктор Орбан изјави дека е подготвена да го плати својот дел од помошта за Украина, но во исто време рече дека повеќе ...

Голем гнев кај соседите за „Големата Унгарија“ на Виктор Орбан

Независен

Орбан ќе ѝ помогне на Украина со 187 милиони евра

Press24

Орбан вети помош од 187 милиони евра за Украина

MTM

Орбан вети помош од 187 милиони евра за Украина

Точка

Орбан вети 187 милиони евра помош за Украина

Нетпрес

Орбан вети помош од 187 милиони евра за Украина

Centar

Австријците со остар одговор на Орбан: Голема Унгарија престана да постои пред 100 години

Centar - 23.11.2022

Австриското Министерство за надворешни работи реагираше откако унгарскиот премиер Виктор Орбан се појави со шал со мапа на „Голема Унгарија“. – Накратко разгледавме историски карти во Министерството за надворешни работи во Виена, што го потврди ...

Австријците со остар одговор на Орбан: Голема Унгарија престана да постои пред 100 години

Бриф

Австријците со остар одговор на Орбан: Голема Унгарија престана да постои пред 100 години

Либертас