TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Пратеникот на СДСМ, Талески ја повика опозицијата да прекине со блокадата на законот за заем од ЕБОР

360 степени - 06.10.2022

Антонио Милошоски од ВМРО-ДПМНЕ вчера на прес-конференција во Собранието соопшти дека пратениците на опозициската партија нема да го поддржат законот за заем од ЕБОР од 25 милиони евра бидејќи се сомневаат во трошењето на средствата што Владата ги ...

И НАДМУДРУВАЊЕТО ЌЕ ВЛЕЗЕ ВО СМЕТКИТЕ ЗА СТРУЈА Секој секого блокира и блефира

+инфо

Милошоски: Бесмислено е власта да бара поддршка од ВМРО-ДПМНЕ за закони кои што не постојат и не се доставени во Собранието

Опсервер

Милошоски: Бесмислено е власта да бара поддршка за закони кои не се стасани во Собранието

Сител

Милошоски: Бесмислено е власта да бара поддршка од ВМРО-ДПМНЕ за закони кои што не постојат и не се доставени во Собранието

24Инфо

Милошоски: Бесмислено е власта да бара поддршка од ВМРО-ДПМНЕ за закони кои што не постојат и не се доставени во Собранието

Курир

(Видео) Милошоски: Бесмислено е власта да бара поддршка од ВМРО-ДПМНЕ за закони што не постојат и не се доставени во Собранието

Макфакс

Нетпрес Press24 MakPress MTM Точка Локално 360 степени Либертас

Талески: СДСМ не се меша во внатрешните работи на ДУИ

Алсат-М - 06.10.2022

Во вториот дел од емисијата „Патот кон“ во Алсат, гости беа Миле Талески од СДСМ, Дафина Стојановска од ВМРО-ДПМНЕ и Сирија Рашиди од Алијанцата. Запрашан за последните случувања во ДУИ, Талески рече дека тоа се внатрешни работи на ДУИ.

Талески: ВМРО-ДПМНЕ блокира исклучително важни законски решенија за граѓаните

Press24 - 06.10.2022

Ни претстои сериозна криза во која што мора секој пратеник поединечно, и на власта и на опозицијата да се надмине себеси, за сето она што е во интерес на граѓаните да се најде решение и во Собранието да се изгласаат и реализираат сите оние работи ...

Талески: ВМРО-ДПМНЕ блокира исклучително важни законски решенија за граѓаните

Локално

Талески: ВМРО-ДПМНЕ блокира исклучително важни законски решенија за граѓаните

24Инфо

Георгиевска: ВМРО-ДПМНЕ едно зборува, друго прави

24 Вести - 06.10.2022

Од владејачката СДСМ пак реагираат дека ВМРО-ДПМНЕ едно зборува друго прави. Ги повикаа опозициските пратеници да ги прекинат блокадите на македонското Собрание, да се обезбеди ефикасност во носење на законите и поддршка на клучните закони за ...

ВМРО-ДПМНЕ едно зборува, друго прави, да ги одблокира законите важни за справување со кризата

24Инфо

Георгиевска: ВМРО-ДПМНЕ едно зборува, друго прави

Press24

(Видео) Георгиевска: ВМРО-ДПМНЕ едно зборува, друго прави, да ги деблокира законите важни за справување со кризата

Макфакс

Георгиевска: ВМРО-ДПМНЕ едно зборува, друго прави, да ги одблокира законите важни за справување со кризата

Centar

Георгиевска: ВМРО-ДПМНЕ едно зборува, друго прави, да ги одблокира законите

Локално

Георгиевска: ВМРО-ДПМНЕ не се откажува од блокадите на законите

Опсервер

Frontline Канал5

Милошоски: Бесмислено е да се бара поддршка за закони што не се стасани во Собрание

Вечер Прес - 05.10.2022

Пратеникот Антонио Милошоски денеска изјави дека е бесмислено да се бара подршка за закони кои не се доставени во Собранието. Милошоски како реакција на барањето на пратениците од власта за поддршка за закони за излез од кризата и прекинување на ...

Кој ги кочи економските закони во време на криза, што кажаа Милошоски и Костовски

Слободен Печат

Милошоски: Бесмислено е да се бара поддршка за закони што не се стасани во Собрание

Опсервер

Милошоски: Бесмислено е што власта бара поддршка за закони што не се стасани во Собрание

Република

СДСМ: За ВМРО-ДПМНЕ е бесмислено да се даде поддршка за граѓаните во време на криза

Канал5 - 05.10.2022

Реакција на прес-конференција на Антонио Милошоски од ВМРО-ДПМНЕ. Очигледно е дека за ВМРО-ДПМНЕ е бесмислено да се откаже од блокада и да даде поддршка за законите важни за граѓаните. Над 50 закони со месеци се закочени во Собранието од страна на ...

За ВМРО-ДПМНЕ е бесмислено да се даде поддршка за граѓаните во време на криза

24Инфо

СДСМ: За ВМРО-ДПМНЕ е бесмислено да се даде поддршка за граѓаните во време на криза

Локално