TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ОФИЦИЈАЛНО: Веспрем по две години пауза се враќа во СЕХА лигата

Gol.mk - 12.06.2019

Унгарскиот шампон Веспрем беше доста активен во текот на денешниот ден. Прво го официјализира трансферот на Вуко Борозан, па објави дека ја продолжува соработката со Давид Дејвис, за на крај да обелодени дека во следната сезона се враќа во СЕХА ...

Дејвис доби нов тригодишен договор со Веспрем

СуперСпорт - 12.06.2019

Давид Дејвис ја доби довербата од управата на Веспрем, кој му го продолжи договорот на уште три години, па сега Шпанецот ќе остане во унгарската екипа до 2023 година. Дејвис пристигна на клупата на Веспрем во октомври минатата година, кога потпиша ...

Веспрем ја продолжи соработката со Дејвис до 2023 година

Gol.mk - 12.06.2019

Поранешниот помошник на Раул Гонзалез во Вардар , Давид Дејвис, ја доби наградата за одличната работа со унгарскиот гигант, Веспрем , откако денес потпиша нов договор со клубот кој ќе има важност до 2023 година.

СЕХА потврди: Веспрем се враќа во регионалната лига

МКД - 12.06.2019

Тоа што и претходно беше познато, сега е и официјално потврдено, финалистот од Лигата на шампионите, унгарскиот Веспрем се враќа во СЕХА лигата. СЕХА лигата добива големо засилување за следната сезона, Веспрем повторно ќе биде дел од регионалното ...

Бурно е во Веспрем: Претставен најголемиот трагичар во Европа!

Спортклуб - 12.06.2019

Црногорскиот репрезентативец Вуко Борозан денеска е претставен како нов ракометар на актуелниот европски вицешампион Веспрем. Во Унгарија тој оди како слободен играч откако на средина од сезоната си замина од Вардар, незадоволен од финансиската ...

Унгарски Веспрем по две години пауза се врати во СЕХА-лигата

Sport 1 - 12.06.2019

Унгарскиот првак Веспрем после две години повторно ќе биде дел од регионалната СЕХА-лига, потврди денеска регионалното натпреварување, со што уште повеќе се зголемува конкуренцијата на лигата во која од идната сезона влегува и украински Мотор ...

(ВИДЕО) Падна договор: Европскиот вицешампион се враќа во СЕХА

Спортклуб - 12.06.2019

Најдобрите екипи во Европа идната сезона ќе се борат за титулата во регионалната СЕХА лига откако Веспрем по пауза од неколку години одлучи да се врати во ова друштво. Унгарскиот шампион три сезони беше член на СЕХА лигата, во тој период освои две ...

Дејвис стигна до финале, па доби нов договор со Веспрем

Екипа - 12.06.2019

Веспрем го загуби финалето од Лигата на шампионите против Вардар, но управата на клубот остана презадоволна од сработеното од страна на Давид Дејвис, па денеска дополнително го продолжи договорот со шпанскиот стратег.

Вуко Борозан е нов ракометар на Веспрем

МКД - 12.06.2019

Веспрем го потврди ангажманот на поранешниот играч на Вардар, Вуко Борозан кој стави потпис со унгарскиот шампион. Вуко Борозан кој предвреме ја заврши оваа сезона во Вардар и не беше дел од тимот кој ја освои Лигата на шампионите, кариерата ја ...

Веспрем му верува на Дејвис: Нов тригодишен договор за тренерот

Sport 1 - 12.06.2019

Веспрем иако не ја освои титулата во Лигата на шампионите, откако загуби од Вардар во големото финале, раководството на клубот има доверба во тренерот Давид Дејвис. Шпанскиот стратег потпиша продолжување на соработката на дополнителни три години и ...

Ракометен „бум“: Веспрем се враќа во СЕХА лигата!

Слободен Печат - 12.06.2019

Двократен освојувач на титулата во СЕХА, унгарскиот шампион Веспрем на Дејан Манасков уште еднаш ќе игра во регионалната лига. Веспрем ќе игра во наредната натпреварувачка сезона 2019/20, двапати „златен“ и еднаш „сребрен“ во досегашните настапи од ...

И клубот потврди: Веспрем се враќа во СЕХА лигата!

24 Ракомет - 12.06.2019

Она што го најави 24Ракомет уште во февруари , а беше потврдено од страна на раководството на СЕХА лига во април, сега доби потврда и од клубот – Веспрем се враќа во СЕХА лигата од следната сезона! Унгарскиот гигант во регионалната конкуренција ...

Веспрем го претстави бомбардерот Борозан (ФОТО)

СуперСпорт - 12.06.2019

Европскиот вицешампион Веспрем денеска го претсави Вуко Борозан, кој го напушти Вардар сред сезона, па не им помогна на соиграчите во освојување на втората титула во Лигата на шампиони. Борозан се двоумеше дали да се пресели во Барселона или ...

Готово е: Борозан потпиша двегодишен договор со Веспрем!

Gol.mk - 12.06.2019

Црногорскиот ракометар Вуко Борозан конечно ги реши сите дилеми околу својата иднина. Поранешниот член на Вардар стави потпис на двегодишен договор со унгарски Веспрем . Истиот има клаузула со која што може да биде продолжен на уште една година.

Борозан потпиша за европскиот вицепрвак Веспрем

Sport 1 - 12.06.2019

Вуко Борозон си замина од Вардар на сред сезона и не беше дел од шампионскиот тим, што ја освои Лигата на шампиони. Црногорецот од денеска и официјално е нов ракометар на Веспрем. Тој потпишал двегодишен договор си можност истиот да биде продолжен ...

Веспрем го потпишаа Борозан и му дадоа нов договор на Дејвис

TopSport - 12.06.2019

Европскиот вице-првак во ракомет, Вестпрем, објави дека клубот го продолжил договорот со тренерот Давид Дејвис Камара и дека од денес нов играч е Црногорецот Вуко Борозан. Давид Дејвис, според договорот, ќе го предводи Веспрем до 30 јуни 2023 година.

Ништо од Барселона: Вуко Борозан стави потпис на договор со тимот кој клекна на колена пред Вардар

Дерби - 12.06.2019

Поранешниот ракометар на Вардар, Вуко Борозан и официјално потпиша договор со финалистот од годинешната Лига на шампионите, Веспрем. Црногорецот со унгарскиот шампион потпиша двегодишен договор во кој има опција соработката да се продолжи на уште ...

„Супер-лузерот“ Борозан потпиша за Веспрем

Екипа - 12.06.2019

Веспрем е новиот клуб на Вуко Борозан откако унгарскиот гигант денеска и официјално го претстави црногорскиот „бомбардер“ како свое најново засилување. Црногорецот го доби епитетот „супер-лузер“ поради фактот што го остави Вардар на цедило во ...

Вуко Борозан од Вардар се сели во европскиот вицешампион

Слободен Печат - 12.06.2019

Официјално денеска унгарскиот клуб го промовираше Црногорецот Вуко Борозан како нов ракометар на европскиот вицешампион, Веспрем. Поранешниот бек на Вардар Борозан ја продолжува кариерата во Веспрем со договор 2+1.

ОФИЦИЈАЛНО: Борозан во Унгарија ќе ја бара ракометната среќа!

24 Ракомет - 12.06.2019

Некогашниот ракометар на Вардар, Вуко Борозан денеска беше промовиран како нов член на европскиот вицепрвак Веспрем. Како што најави 24Ракомет пред повеќе од месец дена , Борозан го потпиша договорот со унгарскиот гигант, но сепак се чекаше до ...

Чао, Вардар те чека во „Јане Сандански“: Борозан и официјално потпиша за Веспрем

SportMedia - 12.06.2019

Вуко Борозан и официјално потпиша за Веспрем, оваа информација ја потврди унгарскиот тим. Челниците на клубот му понудија двегодишен договор со можност за продолжување на уште една година.

(ФОТО) Борозан официјално дел од Веспрем

1tv - 12.06.2019

Вуко Борозан е најновото засилување на Веспрем. Ова го потврдија од европскиот вицепрвак откако црногорецот ставил потпис на две годишен договор со можност на продолжување на уште една година.

Веспрем го врза Дејвис до 2023 година!

24 Ракомет - 12.06.2019

Поранешниот стратег на Вардар, Давид Дејвис, кој во октомври го презема унгарскиот првак Веспрем и потпиша договор на 1+1, ќе го продолжи престојот во финалистот на Лигата на шампионите. По одличните резултати во вториот дел од сезоната, Веспрем ја ...

Веспрем не го пушта Шпанецот: Давид Дејвис останува до 2023 година

SportMedia - 12.06.2019

Веспрем потпиша долгогодишна соработка со Давид Дејвис. Откако шпанскиот стратег успеа да го врати тимот на победничките патеки и најважно да го врати на фајнл-фор завршницата во Келн, челниците на клубот одлучија да му понудат договор со важност до ...

Веспрем се враќа во СЕХА, а Борозан како губитник ќе се врати во Скопје

Курир - 12.06.2019

Веспрем се враќа во СЕХА лигата од следната сезона! Пишува порталот 24rakomet.mk Унгарскиот гигант во регионалната конкуренција играше три сезони, од 2014 до 2017 година. Во првите две сезони ја освојуваше титулата, додека во третата беше вицепрвак ...

Борозан потпиша за европскиот вицепрвак Веспрем

Sport M - 12.06.2019

Вуко Борозон си замина од Вардар на сред сезона и не беше дел од шампионскиот тим, што ја освои Лигата на шампиони. Црногорецот од денеска и официјално е нов ракометар на Веспрем. Тој потпишал двегодишен договор си можност истиот да биде продолжен ...

Веспрем го потпишаа Борозан и му дадоа нов договор на Дејвис

Макфакс - 12.06.2019

Европскиот вице-првак во ракомет, Вестпрем, објави дека клубот го продолжил договорот со тренерот Давид Дејвис Камара и дека од денес нов играч е Црногорецот Вуко Борозан. Давид Дејвис, според договорот, ќе го предводи Веспрем до 30 јуни 2023 година.

Ништо од Барселона: Вуко Борозан стави потпис на договор со тимот кој клекна на колена пред Вардар

Точка - 12.06.2019

Поранешниот ракометар на Вардар, Вуко Борозан и официјално потпиша договор со финалистот од годинешната Лига на шампионите, Веспрем. Црногорецот со унгарскиот шампион потпиша двегодишен договор во кој има опција соработката да се продолжи на уште ...

Чао, Вардар те чека во „Јане Сандански“: Борозан и официјално потпиша за Веспрем

Курир - 12.06.2019

Вуко Борозан и официјално потпиша за Веспрем, оваа информација ја потврди унгарскиот тим. Челниците на клубот му понудија двегодишен договор со можност за продолжување на уште една година.