TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Халанд даде четири погодоци, а потоа излезе за да му отстапи место на детето кое има 44 гола во 17 меча

Спортманија - 22.11.2020

Испишана историја во Бундеслигата, заигра најмладиот фудбалер кој вчера наполни 16 години Ерлинг Халанд е ѕвездата на вечерта во Европа, откако утрово ја доби наградата „Златно момче“ за најдобар млад играч во Европа, а вечерва блесна во победата на ...

Халанд „испука покер“, но друг играч испиша нова историја во Бундеслигата (ВИДЕО)

Дерби - 21.11.2020

Борусија Дортмунд ја оправда фаворитската улога и славеше над Херта со 5-2 во последната средба од денешната програма во првата лига на Германија. Во главна улога беше норвешкиот репрезентативец Ерлинг Халанд кој даде дури четири голови во второто ...

Халанд испорача покер голови во мрежата на Херта

TopSport - 21.11.2020

Ерлин Халанд, во сабота, ја доби престижната награда „Голден Бој“, па самиот се почести со четири гола против Херта во Берлин. Дортмунд славеа во Берлин со 5:2, а Халанд постигна голови во 47, 49, 52 и 79 минута.

Гол-шоу на Халанд за „петарда“ на Дортмунд во Берлин (ВИДЕО)

Дерби - 21.11.2020

Фудбалерите на Борусија Дортмунд со фуриозно второ полувреме дојдоа до посакуваниот резултат на вечерашното гостување во Берлин кај Херта во Бундеслигата. „Милионерите“ влегоа во вторите 45 минути со негатива од 1-0, меѓутоа таа предност на ...

Халанд не е нормален, на Херта и даде 4 гола за половина час! (ВИДЕО)

24Фудбал - 21.11.2020

Ерлинг Халанд уште еднаш покажа дека е вонсериски талент, напаѓачот на Борусија Дортмунд вечерва четири пати ја тресеше мрежата на Херта во период од 32 минути. Норвежанецот важи за еден од најперспективните фудбалери и денеска беше прогласен за ...

Халанд одигра меч за историја, даде четири гола за само 32 минути

Спортманија - 21.11.2020

Утрово беше прогласен за Златно момче на Европа, вечерва блесна во најсјајно издание Најголемата надеж во светскиот фудбал, Ерлинг Браут Халанд уште еднаш го потврди својот вонсериски талент и квалитет.

ВИДЕО: Халанд ја доближи Борусија до Баерн, „покер“ голови за новото „златно момче“

Gol.mk - 21.11.2020

Борусија Дортмунд направи пресврт во второто полувреме и освои три бода на гостувањето кај Херта (2-5) во 8. коло од Бундеслигата. Ерлинг Халанд запиша хет-трик и со симултанка им пресуди на домашните фудбалери, кои имаа сили да се надигруваат само ...

„Златното момче“ Халанд сам ја победи Херта Берлин (ВИДЕО)

Екипа - 21.11.2020

Ерлинг Халанд го одигра можеби и најдобриот меч во дресот на Борусија Дортмунд, откако утрово ја доби престижната награда за најдобар млад фудбалер за 2020 „Златно момче“. Халанд со четири гола им донесе победа на „милионерите“ од 2-5 на гостувањето ...

Халанд со „покер голови“ ја уништи Херта (ВИДЕО)

SportMedia - 21.11.2020

Борусија (Д) опасно му се приближи на Баерн (М) на врвот на табелата во Бундеслигата, откако „милионерите“ славеа на гостувањето во Берлин против Херта со 5:2 и го искористија ремито на шампионот денеска против Вердер за да се приближат на само бод ...

ВИДЕО: Халанд ја декласираше Херта, Борусија Дортмунд до убедлива победа

Дриблинг - 21.11.2020

Борусија Дортмунд славеше на гостувањето кај Херта со 5:2 во натпревар од 8 коло во Бундес лигата. Домаќините поведоа преки Чуља во 33 минута. Во второто полувреме Халанд постигна четири од петте гола за гостите за убедлива победа и враќање на ...

Чудо од дете: Халанд е машина - со четири гола ја потопи Херта! (ВИДЕО)

Sport 1 - 21.11.2020

Борусија Дортмунд славеше со 5-2 против Херта во осмото коло од германската Бундеслига, а дури четири погодоци беа дело на неверојатниот Ерлинг Халанд. Херта имаше водство со голот во 33. минута (1-0), но потоа на сцена настапи Халанд, кој за две ...

Халанд е чудо – постигна четири гола за едно полувреме

Спортклуб - 21.11.2020

Борусија Дортмунд го искористи киксот на Баерн за да му се доближи на само еден бод, откако славеше на гостувањето кај Херта со 5-2. Тимот од Берлин водеше со 1-0 по првото полувреме, но во продолжение на сцена стапи најдобриот млад фудбалер во ...

Халанд како Кројф – Го исфрли противникот во стилот на легендарниот Холанѓанец (ВИДЕО)

Екипа - 21.11.2020

Ерлинг Халанд денеска ја доби наградата „Златно момче“ за 2020 година, а веќе на првиот меч го покажува целиот свој фудбалски талент. Тој против Херта Берлин меч во кој Борусија на полувреме губи со 0-1, направи неверојатен потег во стилот на Јохан ...

Наградата „Златно момче“ му припаѓа на Халанд

Sport M - 21.11.2020

Халанд е добитник на наградата „Златно момче“ како најдобар млад играч во светот. Напаѓачот на Борусија Дортмунд и норвешкиот репрезентативец Ерлинг Халанд започна со собирање награди, и се предвидува светла иднина.

Халанд е „Златното момче“ за 2020 година

Локално - 21.11.2020

Напаѓачот на Борусија Дортмунд, Ерлинг Браут Халанд е „Златно момче“ за 2020 година. Цврст, брз, силен на топка, со разорен удар и одличен во играта со глава – Халанд едноставно има сè и нема сомнеж дека ќе биде новата голема sвезда на светскиот ...

Халанд е златното момче на Европа, Кулушевски е шестти (Фото)

Спортманија - 21.11.2020

Играчот на Борусија Дортмунд ја доби престижната награда за најдобар млад играч, а зад него се Фати и Дејвис Ерлинг Халанад ја доби престижната награда „Голден бој“ во жестока конкуренција на најперспективните играчи во Европа, а Дејан Кулушевски, ...

ФОТО: Халанд е најдобриот млад фудбалер во Европа!

Слободен Печат - 21.11.2020

Добитник на престижната награда „Златно момче“ за најдобар млад играч во Европа е Ерлинг Халанд од редовите на Борусија Дортмунд. Наградата се доделува од 2003 година од страна на торинскиот „Тутоспорт“, а во конкуренција влегуваат сите играчи под ...

Избран најдобриот млад фудбалер за минатата сезона: Конкуренцијата беше голема, а признанието замина во рацете на ...

Дерби - 21.11.2020

Италијанскиот весник „Тутоспорт“ секоја година доделува престижно индивидуално признание кое заминува во рацете на најдобриот млад фудбалер за изминатата сезона. Лани ова признание го освои португалскиот талентиран фудбалер, Жоао Феликс, а оваа ...

Халанд е најдобриот млад играч во Европа

Спортклуб - 21.11.2020

Освојувачот на престижната награда „Златно момче“ наменета за најдобриот млад играч во Европа е Ерлинг Халанд. Наградата е воспоставена во 2003 година и ја доделува торинскиот „Тутоспорт“, а во конкуренција влегуваат сите играчи до 21 година.

Санчо, Кулушевски, Фати „победени“: Чудесниот Халанд е новото „Златно момче“

Gol.mk - 21.11.2020

Норвешката фудбалска ѕвезда, Ерлинг Халанд , заслужено е добитникот на признанието за најдобар млад фудбалер на годината. Наградата која ја доделува италијанскиот весник „Тутоспорт“, а лани заврши кај Португалецот Жоао Феликс, секоја година му се ...

Официјално: „Златно момче“ за 2020 е Ерлинг Халанд!

Спортски - 21.11.2020

Напаѓачот на Борусија Дортмунд, Ерлинг Халанд е добитникот на наградата „Златно момче“ за 2020 година која се доделува за најдобриот млад фудбалер во Европа. Ваквата награда традиционално ја доделува италијански „Тутоспорт“.

Халанд ја доби наградата за најдобар млад фудбалер!

СуперСпорт - 21.11.2020

Ерлинг Халанд, фудбалерот на Борусија Дортмунд, ја освои наградата „Златно момче“ за 2020 година. Талентираниот Норвежанец во минатата година, прво во Салцбург, а потоа и во Борусија продолжи да напредува и да игра врвно.

Халанд е „Златното момче“ за 2020

МКД - 21.11.2020

Напаѓачот на Борусија Дортмунд, Ерлинг Халанд ја освои наградата „Златно момче“ за најдобар млад фудбалер во Европа која традиционално ја доделува весникот „Тутоспорт“. Халанд го освои првото место пред играчот на Барселона, Ансу Фати и Алфонсо ...

Ерлинг Халанд е „Голден бој“

TopSport - 21.11.2020

Норвежанецот Ерлинг Халанд (20) ја доби престижната награда „Голден бој“. Изборот за оваа награда го организира „Тутоспорт“, а му се доделува на најдобриот фудбалер до 21 година. Ерлинг Халанд, во сезоната 2019/2020, постигнал 44 гола во сите ...

Тутоспорт: Халанд е “Златно момче“ за 2020 година!

SportMedia - 21.11.2020

Ерлинг Халанд е најдобриот млад фудбалер во светот. Норвежанецот ја одби престижната награда „Златно момче“ во светот на фудбалот, која годинава по четврти пат ја организираше италијанскиот весник „Тутоспорт“.

Ерлинг Халанд е „Златно момче“ за 2020 година

Sport 1 - 21.11.2020

Фудбалерот на Борусија Дортмунд, Ерлинг Халанд е добитник на наградата „Златно момче“ за 2020 година за најдобар млад фудбалер во Европа. Оваа награда традиционално ја доделува италијанскиот спортски весник „Тутоспорт“.

Халанд е „златно момче“ за 2020 година

Екипа - 21.11.2020

Асот на Борусија Дортмунд, Ерлинг Халанд е добитник на наградата „Златно момче“ што вообичаено се доделува на најдобриот млад фудбалер во светот. Италијанскиот весник „Тутоспорт“ е организатор на ова признаание, почнувајќи со листа од 100 најдобри ...

Халанд е „Златното момче“ за 2020, Кулушевски е на шестото место

Дриблинг - 21.11.2020

Напаѓачот на Борусија Дортмунд, Ерлинг Халанд победи во трката за наградата „Златно Момче“ за 2020 година. Халанд доби 302 гласа, 63 повеќе од Ансу Фати од Барселона, трет е Дејвис од Баерн Минхен со 226 гласови.

Овие ѕвезди ЕУРО 2021 ќе го гледаат на телевизија

Опсервер - 20.11.2020

Импресивна е листата на фудбалери кои ќе го пропуштат Европското првенство. Сигурно е дека најзвучни имиња на оваа листата се Јан Облак и Ерлинг Халанд. Листата на најскапи десет играчи кои нема да играат на ЕУРО 2021 ја направи „22BET“.

Ерлинг Халанд е „Голден бој“

Макфакс - 21.11.2020

Норвежанецот Ерлинг Халанд (20) ја доби престижната награда „Голден бој“. Изборот за оваа награда го организира „Тутоспорт“, а му се доделува на најдобриот фудбалер до 21 година. Ерлинг Халанд, во сезоната 2019/2020, постигнал 44 гола во сите ...

Ерлинг Халанд е „Голден бој“

Опсервер - 21.11.2020

Норвежанецот Ерлинг Халанд (20) ја доби престижната награда „Голден бој“. Изборот за оваа награда го организира „Тутоспорт“, а му се доделува на најдобриот фудбалер до 21 година. Ерлинг Халанд, во сезоната 2019/2020, постигнал 44 гола во сите ...

Халанд е Златното момче за 2020

24Фудбал - 21.11.2020

Напаѓачот на Борусија Дортмунд, Ерлинг Халанд ја освои наградата „Златно момче“ за најдобар млад фудбалер во Европа која традиционално ја доделува весникот „Тутоспорт“. Халанд го освои првото место пред играчот на Барселона, Ансу Фати и Алфонсо ...

Ерлинг Халанд е „Голден бој“

MTM - 21.11.2020

Норвежанецот Ерлинг Халанд (20) ја доби престижната награда „Голден бој“. Изборот за оваа награда го организира „Тутоспорт“, а му се доделува на најдобриот фудбалер до 21 година. Ерлинг Халанд, во сезоната 2019/2020, постигнал 44 гола во сите ...

Ерлинг Халанд е „Голден бој“

Точка - 21.11.2020

Норвежанецот Ерлинг Халанд (20) ја доби престижната награда „Голден бој“. Изборот за оваа награда го организира „Тутоспорт“, а му се доделува на најдобриот фудбалер до 21 година. Ерлинг Халанд, во сезоната 2019/2020, постигнал 44 гола во сите ...

Халанд испорача покер голови во мрежата на Херта

Макфакс - 21.11.2020

Ерлин Халанд, во сабота, ја доби престижната награда „Голден Бој“, па самиот се почести со четири гола против Херта во Берлин. Дортмунд славеа во Берлин со 5:2, а Халанд постигна голови во 47, 49, 52 и 79 минута.

Халанд испорача покер голови во мрежата на Херта

Опсервер - 21.11.2020

Ерлин Халанд, во сабота, ја доби престижната награда „Голден Бој“, па самиот се почести со четири гола против Херта во Берлин. Дортмунд славеа во Берлин со 5:2, а Халанд постигна голови во 47, 49, 52 и 79 минута.

Таткото на Халанд зборуваше за иднината на неговиот син, нема дилеми во неговата желба

Спортски - 20.11.2020

Eрлинг Халанд одлучи да остане во Борусија Дортмунд да се обиде да ја запре доминацијата на Баерн. Норвешкиот голгетер на 29 натпревари за Борусија постигна 27 голови и секако дека се поврзува со гигати како Реал Мадрид, Јувентус, Манчестер…Но, ...

Овие ѕвезди ЕУРО 2021 ќе го гледаат на телевизија

Макфакс - 20.11.2020

Импресивна е листата на фудбалери кои ќе го пропуштат Европското првенство. Сигурно е дека најзвучни имиња на оваа листата се Јан Облак и Ерлинг Халанд. Листата на најскапи десет играчи кои нема да играат на ЕУРО 2021 ја направи „22BET“.