TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Фонсека одбил да поднесе оставка, ќе заминел по завршувањето на сезоната

MTM - 04.05.2021

Тренерот на Рома, Паоло Фонсека, одбил да поднесе оставка на функцијата. Италијанските медиуми пишуваат дека тој ќе го напушти клубот по завршувањето на сезоната. Рома се наоѓа во лоша форма, во финишот на сезоната.

Фонсека заминува од Рома на крајот од сезоната

SportMedia - 04.05.2021

Пауло Фонсека нема следната сезона да ја води Рома. Тоа е дефинтиивно затоа што самиот клуб, предмалку ја објави оваа информација. Управата на клубот не е задоволна од начинот на кој што Фонсека ја одработи сезонава, а очигледно дека моментот на ...

Фонсека ги разочара клубот и навивачите, наскоро ќе ја напушти Рома!

Слободен Печат - 04.05.2021

Римската „волчица“ објави дека по завршувањето на тековната натпреварувачка сезона тренерската клупа ќе ја напушти Пауло Фонсека. Претседателот на Рома, Ден Фридкин потврди дека португалскиот стратег нема да добие нов договор, после разочарувачката ...

ОФИЦИЈАЛНО: По дебаклот во Манчестер, Фонсека ќе ја напушти Рома!

Gol.mk - 04.05.2021

Екипата на Рома најави дека од следната сезона ќе има нов предводник. Пауло Фонсека ќе ја доработи сезоната на клупата на „Олимпико“ и договорот кој истекува налето нема да биде продолжен.

Рома сепак презема важен чекор по срамниот пораз од Јунајтед

Дерби - 04.05.2021

Голем дел од италијанската јавност очекуваше отказ за Пауло Фонсека уште во петокот наутро, но сепак тренерот на Рома ги преживеа наредните неколку дена по срамниот пораз и ужасното издание на „Олд Трафорд“.

Фонсека заминува, познато кој ќе го наследи

Спортски - 04.05.2021

Искусниот италијански стратег Маурицио Сари е фаворит за тренерското столче на Рома, пренесуваат медиумите на Апенините. Сари доби отказ од Јувентус минатата сезона, но се уште е на платниот список на „старата дама“.

Манчестер Јунајтед му пресуди – Рома ја потврди разделбата

Спортклуб - 04.05.2021

Португалскиот стратег Пауло Фонсека на крајот од актуелната сезона, сепак ќе замине од таборот на Рома. Клубот од Рим денеска официјално потврди за заминувањето на Фонсека, односно дека клубот ќе бара нов стратег за идната сезона.

Рома и Фонсека се разделуваат на крајот на сезоната, Сари прв кандидат за наследник на Португалецот

Дриблинг - 04.05.2021

Екипата на Рома денес објави дека по завршувањето на сезоната и официјално ќе ја прекинат соработката со Португалскиот тренер Паоло Фонсека. Италианскиот прволигаш сезонава бележи лоши резултати , и под очекувањата на раководството на „волчицата“ па ...

Официјално: Фонсека заминува од Рома

24Фудбал - 04.05.2021

Пауло Фонсека ќе остане во Рома до крајот на сезоната, а после тоа клубот ќе назначи нов тренер. Рома потврди дека нема да му биде продолжен договорот на Пауло Фонсека, португалскиот стратег ќе го напушти клубот.

Обновено: Рома и Фонсека се разделуваат, Мурињо изненадувачки избор на „волчицата“

OhridNews - 04.05.2021

Португалскиот стручњак Жозе Мурињо ќе биде шеф на стручниот штаб во Рома од следната сезона, откако денеска, клубот најави разделба со актуелниот тренер Паоло Фонсека. Римската „волчица“ сезонава бележи резултати под очекувањата во Серија А, а капак ...

Фонсека ќе ја напушти Рома по завршување на сезоната

Курир - 04.05.2021

Тренерот Пауло Фонсека ќе си замине од Рома по крајот на сезоната 2020/21. Клубот од Рим ја потврди оваа информација преку соопштение. – Во име на сите во Рома, би сакале да му се заблагодариме на Пауло Фонсека за напорната работа и лидерството ...

Тренерот на Рома одби да даде оставка по дебаклот од Јунајтед!

Локално - 04.05.2021

Тренерот на Рома, Пауло Фонсека, одби да даде оставка, но управата на клубот има четири кандидати да го заменат, во случај тимот да претрпи нов понижувачки пораз од Манчестер Јунајтед, објавија денес италијанските медиуми.

Фонсека ќе ја напушти Рома по завршување на сезоната

Опсервер - 04.05.2021

– Тренерот Пауло Фонсека ќе си замине од Рома по крајот на сезоната 2020/21. Клубот од Рим ја потврди оваа информација преку соопштение. – Во име на сите во Рома, би сакале да му се заблагодариме на Пауло Фонсека за напорната работа и лидерството ...

Фонсека ќе ја напушти Рома по завршување на сезоната

Либертас - 04.05.2021

– Тренерот Пауло Фонсека ќе си замине од Рома по крајот на сезоната 2020/21. Клубот од Рим ја потврди оваа информација преку соопштение. – Во име на сите во Рома, би сакале да му се заблагодариме на Пауло Фонсека за напорната работа и лидерството ...

Фонсека одбил да поднесе оставка, ќе заминел по завршувањето на сезоната

Точка - 04.05.2021

Тренерот на Рома, Паоло Фонсека, одбил да поднесе оставка на функцијата. Италијанските медиуми пишуваат дека тој ќе го напушти клубот по завршувањето на сезоната. Рома се наоѓа во лоша форма, во финишот на сезоната.

Рома ќе добие нов тренер, Фонсека заминува по крајот на сезоната

МКД - 04.05.2021

Пауло Фонсека ќе остане во Рома до крајот на сезоната, а после тоа клубот ќе назначи нов тренер. Рома потврди дека нема да му биде продолжен договорот на Пауло Фонсека, португалскиот стратег ќе го напушти клубот.

Фонсека ќе ја напушти Рома по завршување на сезоната

MakPress - 04.05.2021

Тренерот Пауло Фонсека ќе си замине од Рома по крајот на сезоната 2020/21. Клубот од Рим ја потврди оваа информација преку соопштение. – Во име на сите во Рома, би сакале да му се заблагодариме на Пауло Фонсека за напорната работа и лидерството ...