TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Реал Мадрид лесно се справи со Мелила

СуперСпорт - 06.12.2018

Фудбалерите на Реал Мадрид очекувано лесно со 6:1 го декласираа тимот на Мелила и обезбедија пласман во наредната фаза од Купот на кралот. „Кралскиот клуб“ до пласманот во осминафиналето стигна со вкупен резултат од 10:1 затоа што во првиот ...

Откриено: Бејл ќе мора да го отстапи своето место за новото засилување, а тоа е не е Азар!

Спортклуб - 06.12.2018

Мадриѓаните имаат јасен план кој е во стилот на Перез, момчето кое ветува и е маркетиншки потенцијал е мета на „Кралевите“. Но, како да се ослободат од договорот на Бејл. Во Реал не се задоволни од Герет Бејл и тоа не е тајна.

Реал најде замена за Бејл и спреми 80 милиони!

Спортски - 06.12.2018

Кога замина Кристиано Роналдо се очекуваше токму Бејл да стане лидер на Реал Мадрид, но Велшанецот повторно разочарува и оваа сезона. Од неговото доаѓање во Мадрид, Бејл доживеа многубројни повреди и никогаш не го исполни во целост својот ...

(ВИДЕО) Децата на Реал си поиграа со нисколигашот во Купот, Солари имаше што да види

Спортклуб - 06.12.2018

Сантијаго Солари изведе навистина млад состав на теренот за реванш мечот од 1/16-финалето во Кралскиот Куп против Мелија на „Сантијаго Бернабеу“, но ризикот се исплатеше, па „Кралевите“ славеа со 6:1. Реал поведе во 33.

ВИДЕО: Реал со вкупни 10-1 против Мелиља патува во осминафиналето во Купот на Кралот

Gol.mk - 06.12.2018

Со вкупен резултат од 10-1 против нисколигашот Мелиља , шпанскиот гигант Реал Мадрид успеа да се пласира во осминафиналето на Купот на Кралот. Иако комбиниран, вечерва „кралскиот“ состав повторно беше пресилен за противникот, кој на „Сантијаго ...

„Децата“ на Реал ја прегазија Мелила во Купот на кралот

Екипа - 06.12.2018

Откако во првиот меч славеше со 4-0, Реал Мадрид и во реванш пресметката од шеснаесетфиналето од Купот на кралот славеше убедлива победа. Овој пат „децата“ на Реал на „Сантијаго Бернабеу“ славеа со 6-1. Поведе Реал со голот на Асенсио во 33.

Иско постигна два гола во својот прв старт за Реал под водство на Солари (Видео)

Дерби - 06.12.2018

Реал Мадрид ја победи Мелилја со 4:0 на гостувањето пред еден месец, а ова попладне само го потврди пласманот во осминафиналето на Копа дел Реј со преуврелива победа на „Сантијаго Бернабеу“.

Асенсио и Иско ја торпедираа Мелилја за нов триумф на Реал (ВИДЕО)

Sport 1 - 06.12.2018

Реал Мадрид денеска имаше премногу лесна задача против нисколигашот Мелиља во шпанскиот куп, па со триумф од 6-1 се пласираа во осминафинале. Марко Асенсио за само три минути (33. и 35. минута) постигна два гола за водство од 2-0 на „кралевите“, а ...

Реал Мадрид ја прегази Мелија во Купот! (видео)

Спортски - 06.12.2018

Откако во првиот меч славеше со 4:0, Реал Мадрид денес на својот стадион со високи 6:1 против Мелија го потврди пласманот во следното коло во Купот на кралот. Резултатот го отвори Асенсио во 33-та минута, а само две минути подоцна истиот играч ...

Реал Мадрид со вкупни 10-1 го прескокна нисколигашот Мелиља во Купот на Кралот (видео)

TopSport - 06.12.2018

По двата меча во Купот на кралот, „Кралскиот клуб“ Реал Мадрид до врв ја наполни мрежата на нисколигашот Мелиња и со вкупен резултат од 10-1 успеа да влезе во осминафиналето на ова натпреварување.

Луда недела во Реал: „Избрканиот“ Иско стана капитен

Спортклуб - 06.12.2018

Против Рома остана на трибина, против Валенсија одигра десетина минути на местото на Себаљос и шпанските медиуми побрзаа да објават дека на Иско му се одброени деновите во Реал Мадрид. Тотален пресврт се случи денеска откако беше објавено дека ...

Иско во зимскиот преоден рок заминува од Реал: Клубот им го соопштил на најблиските соиграчи

Дерби - 06.12.2018

Иско Аларкон седми натпревар во низа не се најде во стартната постава на Сантијаго Солари, па така изминатава вечер во дерби пресметката со Валенсија мораше да се задоволи само со последните десет минути од средбата.

Шпански новинар тврди: Иско е трансфер цел на премиерлигашки клуб

СуперСпорт - 05.12.2018

Новинар во Шпанија тврди дека играчот од офанзивата на Реал Мадрид, Иско, наводно им се доверил на своите соиграчи дека сака да си замине од „Бернабе“. Новинарот Едуардо Инда исто така тврди дека Манчестер Сити е дестинацијата која ја преферира ...

Реал Мадрид со вкупни 10-1 го прескокна нисколигашот Мелиља во Купот на Кралот (видео)

Макфакс - 06.12.2018

По двата меча во Купот на кралот, „Кралскиот клуб“ Реал Мадрид до врв ја наполни мрежата на нисколигашот Мелиња и со вкупен резултат од 10-1 успеа да влезе во осминафиналето на ова натпреварување.

Иско од Реал оди кај Гвардиола во Манчестер Сити!?

Макфакс - 04.12.2018

Шпанскиот фудбалски репрезентативец Иско сеуште е во немилост на тренерот на Реал Мадрид, Сантијаго Солари. Иско сеуште не може да го најде местото меѓу првотимците на „Кралскиот клуб“, иако повредата е веќе минато за него.