TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Снег среде мај ја изненади и Хрватска (ВИДЕО)

Слободен Печат - 15.05.2019

Снег пособено паѓа во Сљеме, Завижан, и во северозападниот дел на Горски Котар. Освен во Босна и Херцеговина , утрово и некои делови од Хрватска се покриени со снег. Снег пособено паѓа во Сљеме, Завижан, и во северозападниот дел на Горски Котар.

(Видео) Делови од Хрватска под снег

Макфакс - 15.05.2019

Од утринските часови снегот паѓа во делови од Хрватска – Сљеме, Завижан и на Горски Котар. Поради ветрот што дува, впечатокот е дека температурата е пониска, според загрепската телевизија N1.

Снег во Црна Гора

Фокус - 15.05.2019

Во северниот дел на Црна Гора падна снег и тоа во Беране, Андријевица, Плав и Жабњак. На Жабљак и утрово паѓа снег, а температурата во градот во седум часот изнесувала нула степени, јавија локалните медиуми.

ФОТО: Снег падна среде мај во Црна Гора

Press24 - 15.05.2019

Во северниот дел на Црна Гора падна снег, и тоа во Беране, Андријевица, Плав и Жабњак. На Жабљак и утрово паѓа снег, а температурата во градот во седум часот изнесувала нула степени, јавија локалните медиуми.

(ФОТО) Снег во северниот дел на Црна Гора

Скопје1 - 15.05.2019

Во северниот дел на Црна Гора падна снег, и тоа во Беране, Андријевица, Плав и ...

Снег во Црна Гора

Независен - 15.05.2019

На северот на Црна Гора паѓа снег, пред се во Беране, Андријевци, Плава и Жабљак, јавуваат црногорските медиуми. На Жабљак и утрово паѓа снег, а температурата во седум часот изнесуваше нула степени Целзиусови.

ХРВАТИТЕ СЕ „ТРЕСАТ“: Снег и минусни температури во мај (ВИДЕО)

Слободен Печат - 14.05.2019

На територијата на Госпиќ е издаден жолт аларм и се очекува да наврнат најмалку 5 сантиметри снег. Силниот дожд и невремето што ја зафати Хрватска последните два дена, на повисоките места денеска премина во снег.

Снег во Црна Гора

1tv - 15.05.2019

Во северниот дел на Црна Гора падна снег, и тоа во Беране, Андријевица, Плав и Жабњак. На Жабљак и утрово паѓа снег, а температурата во градот во седум часот изнесувала нула степени, јавија локалните медиуми.

Падна снег во Црна Гора и Босна и Херцеговина

Тера - 15.05.2019

Во северниот дел на Црна Гора падна снег и тоа во Беране, Андријевица, Плав и Жабњак. На Жабљак и утрово паѓа снег, а температурата во градот во седум часот изнесувала нула степени, јавија локалните медиуми.

Снег падна во Црна Гора – невремето во регионот продолжува

Нова ТВ - 15.05.2019

Во северниот дел на Црна Гора падна снег, и тоа во Беране, Андријевица, Плав и Жабљак. На Жабљак и утрово паѓа снег, а температурата во градот во седум часот изнесувала нула степени, јавија локалните медиуми.

По Србија, и БиХ, забелеа и трета балканска земја

Фактор - 15.05.2019

По Србија, и БиХ, забелеа и Црна Гора. Во северниот дел на земјата падна снег. Покривка има во Беране, Андријевица, Плав и Жабљак. На Жабљак и утрово паѓа снег, а температурата во градот во седум часот била нула степени.

(ВИДЕО) Снег и во Хрватска

Независен - 15.05.2019

Од утрово во некои делови во Хрватска врне снег, особено во Сљеме, Завижан, и во северозападниот дел на Горски Котар. Поради ветерот кој дува во областа, се има впечаток дека температурата е пониска од реалната, јави загрепската Н1 телевизија.

Снег во Црна Гора

Сител - 15.05.2019

Во северниот дел на Црна Гора падна снег, и тоа во Беране, Андријевица, Плав и Жабњак. На Жабљак и утрово паѓа снег, а температурата во градот во седум часот изнесувала нула степени, јавија локалните медиуми.

Снег врне и во Хрватска

+инфо - 15.05.2019

Од утрово во некои делови во Хрватска врне снег, особено во Сљеме, Завижан, и во северозападниот дел на Горски Котар. Поради ветерот кој дува во областа, се има впечаток дека температурата е пониска од реалната, јави загрепската Н1 телевизија.

Снег во Црна Гора

24Инфо - 15.05.2019

Во северниот дел на Црна Гора падна снег, и тоа во Беране, Андријевица, Плав и Жабњак. На Жабљак и утрово паѓа снег, а температурата во градот во седум часот изнесувала нула степени, јавија локалните медиуми.

Снег вее и во Хрватска

Република - 15.05.2019

Од утрово во некои делови во Хрватска врне снег, особено во Сљеме, Завижан, и во северозападниот дел на Горски Котар. Поради ветерот кој дува во областа, се има впечаток дека температурата е пониска од реалната, јави загрепската Н1 телевизија.

ФОТО: Снег во Црна Гора, УХМР со детали за времето во наредните денови- викендот целосен пресврт и во Македонија

Курир - 15.05.2019

Во северниот дел на Црна Гора падна снег, и тоа во Беране, Андријевица, Плав и Жабњак. На Жабљак и утрово паѓа снег, а температурата во градот во седум часот изнесувала нула степени, јавија локалните медиуми.

Снег вее и во Хрватска (ВИДЕО)

Курир - 15.05.2019

Од утрово во некои делови во Хрватска врне снег, особено во Сљеме, Завижан, и во северозападниот дел на Горски Котар. Поради ветерот кој дува во областа, се има впечаток дека температурата е пониска од реалната, јави загрепската Н1 телевизија.

Снег во Црна Гора

Опсервер - 15.05.2019

Во северниот дел на Црна Гора падна снег, и тоа во Беране, Андријевица, Плав и Жабњак. На Жабљак и утрово паѓа снег, а температурата во градот во седум часот изнесувала нула степени, јавија локалните медиуми.

Снег и во Хрватска

MTM - 15.05.2019

Од утрово во некои делови во Хрватска врне снег, особено во Сљеме, Завижан, и во северозападниот дел на Горски Котар. Поради ветерот кој дува во областа, се има впечаток дека температурата е пониска од реалната, јави загрепската Н1 телевизија.

Шестгодишно дете исчезнато во надојден поток поради бурата во БиХ (ВИДЕО)

PressingTV - 15.05.2019

Во местото Бегов Хан кај Жепча шестгодишно момче паднало во поток, чиј водостој се зголемил како последица на обилните дождови. Неговата мајка скокнала по него за да го спаси, но безуспешно.

Снег и во Хрватска

Опсервер - 15.05.2019

Од утрово во некои делови во Хрватска врне снег, особено во Сљеме, Завижан, и во северозападниот дел на Горски Котар. Поради ветерот кој дува во областа, се има впечаток дека температурата е пониска од реалната, јави загрепската Н1 телевизија.

Среде мај снег во Црна Гора

MTM - 15.05.2019

Во северниот дел на Црна Гора падна снег, и тоа во Беране, Андријевица, Плав и Жабњак. На Жабљак и утрово паѓа снег, а температурата во градот во седум часот изнесувала нула степени, јавија локалните медиуми.

Снег во мај: Се врати зимата во Хрватска

Сител - 15.05.2019

Од утрово во некои делови во Хрватска врне снег, особено во Сљеме, Завижан, и во северозападниот дел на Горски Котар. Поради ветерот кој дува во областа, се има впечаток дека температурата е пониска од реалната, јави загрепската Н1 телевизија.

Снег во Црна Гора

Телма - 15.05.2019

Во северниот дел на Црна Гора падна снег, и тоа во Беране, Андријевица, Плав и Жабњак. На Жабљак и утрово паѓа снег, а температурата во градот во седум часот изнесувала нула степени, јавија локалните медиуми.

Снег во мај – метеролозите најавуваат убаво време од петок

Магазин - 15.05.2019

Овие неколку дена на Балканот има температури какви што досега немало за месец мај. Метеролзоите најавуваа големи врнежи од дожд дури и се стравуваше од поплави. Екипите на секаде во регионот беа на готовос за евентуалното невреме.

Падна снег среде мај: Целиот регион обоен во бело утринава (ФОТО)

Press24 - 15.05.2019

После падот на температурите вчера вечер кој го зафати нововарошкиот крај, во Србија, а утринава на Златар, Босања и околните планини имало повеќе од 10 сантиметри снег, а утринската температура била околу нула.

Снег во Црна Гора

MakPress - 15.05.2019

Во северниот дел на Црна Гора падна снег, и тоа во Беране, Андријевица, Плав и Жабњак. На Жабљак и утрово паѓа снег, а температурата во градот во седум часот изнесувала нула степени, јавија локалните медиуми.

Снег и во Хрватска

А1 On - 15.05.2019

Од утрово во некои делови во Хрватска врне снег, особено во Сљеме, Завижан, и во северозападниот дел на Горски Котар. Поради ветерот кој дува во областа, се има впечаток дека температурата е пониска од реалната, јави загрепската Н1 телевизија.

Снег во Црна Гора

А1 On - 15.05.2019

Во северниот дел на Црна Гора падна снег, и тоа во Беране, Андријевица, Плав и Жабњак. На Жабљак и утрово паѓа снег, а температурата во градот во седум часот изнесувала нула степени, јавија локалните медиуми.

Снег во Црна Гора – во Беране, Андријевица, Жабљак

+инфо - 15.05.2019

Во северниот дел на Црна Гора падна снег, и тоа во Беране, Андријевица, Плав и Жабљак. На Жабљак и утрово паѓа снег, а температурата во градот во седум часот изнесувала нула степени, јавија локалните медиуми.

Снег вее и во Хрватска (ВИДЕО)

Скопје24 - 15.05.2019

Од утрово во некои делови во Хрватска врне снег, особено во Сљеме, Завижан, и во северозападниот дел на Горски Котар. Поради ветерот кој дува во областа, се има впечаток дека температурата е пониска од реалната, јави загрепската Н1 телевизија.

Снег во Црна Гора, поплави во Босна, дождови на цел Балкан

Локално - 16.05.2019

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно и нестабилно со врнежи од дожд и грмежи, локално во форма на невреме со засилен ветер и појава на град. Утринската температура ќе се движи од шест до 11, а дневната од 15 до 21 степен.

Снег среде мај: Хрватска под снежна покривка (ФОТО)

PressingTV - 15.05.2019

Од утрово во некои делови во Хрватска врне снег, особено во Сљеме, Завижан, и во северозападниот дел на Горски Котар. Поради ветерот кој дува во областа, се има впечаток дека температурата е пониска од реалната, јави загрепската Н1 телевизија.

Снег и во Хрватска

MakPress - 15.05.2019

Од утрово во некои делови во Хрватска врне снег, особено во Сљеме, Завижан, и во северозападниот дел на Горски Котар. Поради ветерот кој дува во областа, се има впечаток дека температурата е пониска од реалната, јави загрепската Н1 телевизија.